Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

marcinbb : głupie myślenie. Ja właśnie mam ruską membranową za 110pln. Fajnie, jeden sezon pompowała godnie, ale teraz w 2 napełnienie mauzera to ok 2-2.5 godziny !! Wydajność z biegiem czasu słabnie, pompa buczy, że w domu ją słychać, wibracje ma to i linki stalowe się przecierają i czasami leci na samo dno :/ Ja aktualnie wskrzeszam nieśmiertelne Hydro-Vacum z Grudziądza. Rocznik 72 :D 1,5KW na 3 fazy i elektryk, który go naprawiał był nim zachwycony, teraz pompa się uszczelnia i może w tym roku ruszy dalej w pracę. U mnie zużycie nie duże, ok 1 kubika na 5 dni na 400m działki użytkowej, ale spokojnie wzrośnie do 2k.

Co do pompy ze studni, to pamiętajcie, że nie powinno się podlewać bezpośrednio rośliny taką wodą, najpierw do zbiornika, niech się lekko nagrzeje i dopiero wtedy lać. Kto nie wie czemu niech w ciepły dzień przyjmie tak na siebie z 10l takiej wody ;:3

hudy : są pompy takie z włącznikiem ciśnieniowym, o takie musisz pytać. Żadna nie zadziała jak podłączysz pod mauzera, ale jak otworzysz końcówkę do podlewania i spadnei ciśnienie, to się pompa automatycznie załączy. Ot taki hydrofor :)
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

kabzik Witam, taka pompa tgzw. ruska , ma dwie części odpowiedzialne za wydajność , ciśnienie . Są to dwie gumy , jedna działa jak zaworek zwrotny ,druga działa jak tłok obie części są wymienne za grosze i pompa tłoczy jak nowa .
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Potrzebuję wrzucić pompę do studni, tak z 8m i żeby napełniła hydrofor ze 3-4 atm. -głownie do podlewania i mycia samochodu; naturalnie też w razie awarii wodociągu. Nie napracuje się, ale nie chcialoby mi sie tego za dwa lata wyciągać, rozumiecie....
Co teraz jest przyzwoitego na rynku, naturalnie za możliwie nieduże pieniądze?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
uniq7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 maja 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa wodna

Post »

Witam,

Proszę o pomoc w doborze pompy do podlewania ogrodu. Pow. 30 arów. Studnia kopana 7 kręgów, lustro wody - 1,5 m. Długość węża 130 m 1 cal. Dwa zraszacze pulsacyjne szeregowo. pobór wody ok 15 - 18 l/m / szt. Dziękuję.
janekjanek85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 cze 2016, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pompa na dzialke

Post »

Witam, ja mam ten sam problem, a mianowicie też szukam dobrego rozwiązania podłączenia pompy ogrodowej pod abisynkę, prośba do użytkownika "Noka": możesz dokładnie wytłumaczyć jak to podłączyłeś? Twój sposób wydaje się bardzo ciekawy:)

pozdrawiam
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: pompa na dzialke

Post »

Wyjmujesz abisynkę na poziomie ziemi ( czy tam rozkręcasz ), i dajesz w to miejsce trójnik. Abisynkę podpinasz od góry, a z boku trójnika dajesz zawór zwrotny w kierunku przeciwnym do abisynki i za zaworem pompa. W chwili gdy używasz abisynki to wytwarzasz podciśnienie i zaciągasz wodę, jednocześnie zawór zwrotny odcina wyjście od pompy "silnikowej". Kiedy zrobisz POWER ON pompy silnikowej, zawór zwrotny się otwiera i ciągnie ze studni. Dodatkowy zawór ( sprytny ) służy do zalania wodą układu tak, aby pompa mogła zaciągnąć wodę ( niektóre pompy muszą być zalane by zadziałały ).
Mam nadzieję, że się nie pomyliłem i pomogłem.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: pompa na dzialke

Post »

Doradźcie co kupić.Mam wodę deszczowa w beczkach.Do grządek jest jakieś 40-50 metrów.Jaką pompę zanurzeniową kupić by można było podlewać z węża 3/4 pistoletem do podlewania(czy jak to się nazywa-słuchawką)?Jakie ma mieć parametry?Ile wat?Lepiej chyba by była na brudną wodę.Proszę o szybką odpowiedź bo zamierzam ją niebawem kupić.
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

a po co zanurzeniową ? idz do LEroya, lub tam inne cuda, a następnie kup zwykłą pompkę za ok 130 pln. Do tego podłącz się do beczek i po włączeniu jej masz ciśnienie. Jak chcesz jeszcze się pobawić to włącznik ciśnieniowy i do zabawy. Kwestia tylko tego ile $ chcesz wydać.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Nie mogę się połapać w tych polepionych tematach,wiec jak źle piszę to proszę mnie przenieśç.

Szukam informacji na temat tego jak się sprawdza zbiornik 1000l na działkach BEZ ALTANY.
Mam opcję zakupu,potrzebuję wody. Zbiornik mam sprawdzony ale w domu z dachem -super sprawa,uzupełnia się w moment.
Zastanawiam się nad takim na działkę podblokową i nie wiem czy to dobry pomysl,bo teoretycznie nie ma tam dachu który będzie zbierał wodę. Jest jedynie daszek szopki na narzędzia z rurą wsadzoną w beczkę.
Wody się zbiera trochę ale wiecznie to za mało.
Czy ktoś z was ma w takich warunkach zbiornik?polecacie czy odradzacie?
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

odradzam. Do mniejszej powierzchni użyj mniejszy, np 120l po ogórkach lub spożywce. Nie ma sensu z małego dachu do tysiączki zbierać bo nigdy nie będzie pełny.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Prawde mowiac tak myslałam ;)
mam beczkę taką ogrodową dużą ,ale przy podlewaniu cała woda sie szybko zużywa. W upalne dni jest kiepsko,sama beczka nie wystarcza. Zaczęłam zabawę w warzywka,muszę mieć wodę.
Myślę jeszcze o pompie ,bo za działką mam rzeczkę,widzę że sąsiedzi mają,więc może to nie głupi pomysł.
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

przy czerpaniu z rzeczki musisz mieć obliczony jej przepływ. Duże pompy szybko mogą wyssać wodę i zapowietrzyć układ ssania. Niekontrolowany taki proceder prowadzi do zniszczenia pompy.
Jak masz rzeczkę, to weź duży zbiornik, podłącz pod deszczówkę, dodaj pompkę i po problemie. Przyjdziesz, napełnisz raz i przez dłuższy czas używasz.

Masz może zdjęcia rzeczki ?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Nie mam , ale zrobię.
Rzeczka jest mała, osiedlowa,z jej głębokością bywa różnie - zależy czy jest susza czy deszcz.
Ogólnie nie jest głęboka, czasami puszczam tam psa na pływanie i w sumie to raczej zawsze tylko brodzi, utopić by się w niej raczej nie szło :lol:
Nie orientuję się totalnie w kwestiach techniki i budowania, jednostek męskich majsterkujących też u mnie brak, więc zostaję z problemem sama. Dlatego pytam tu , licząc, że znajdzie się jakiś spec, który mi temat rozjaśni.
Aha dodam, że na działce prądu nie ma, więc podpinanie pomp na prąd mija się z celem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”