Jaką spawarkę wybrać

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Jaką spawarkę wybrać

Post »

Chciałabym się dowiedzieć jaką spawarkę muszę wybrać aby była w stanie pospawać pręty ok 12 mm, a czasami coś większego.
Głównie miała by służyć do wykonania rożnych podpór pod róże i powojniki. czy może mi ktoś wytłumaczyć (jak przysłowiowej krowie) na co zwracać uwagę przy zakupie . Nie chcę wydawać dużo pieniędzy
Widziałam na portalu aukcyjnym różne spawarki o rożnym natężeniu prądu np 180 A, 300A jaką wybrać.
Nie mam się kogo poradzić bo nikt z moich znajomych nie pracuję tym urządzeniem ;:185
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Andrzejbdg
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką spawarkę wybrać

Post »

Mój kolega używa do amatorskiego okazjonalnego spawania spawarki PARKSIDE zakupionej w sklepie Lidl za 200zł, czasami mi coś pospawa i daje radę, z tym, że warto od razu zakupić sobie hełm do spawania, wygodniej.

Warto by się zastanowić też czy te 300A to prawdziwe.

Masz do dyspozycji sieć trój czy jednofazową?
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaką spawarkę wybrać

Post »

na warunki domowe 160-200 A wystarczy. można założyć że do 8mm dasz rade przetopić.

Te tanie, małe spawarki transformatorowe - uwaga, by móc spawać prądem pow. 100A musi być podłączona do tzw siły - na 3 fazy. Zwykła sieć 220V nie da tej potrzebnej mocy. Inwentorowa potrzebuje mniej prądu by dać tą samą moc.
przyłbicy bym nie kupował - szkoda kasy. Klasyczna maska wystarcza.

Przy czym, coś "spawanie czegoś większego" kłuci się z "nie chcę wydawać dużo pieniędzy". Szczególnie gdy spawać chcesz konstrukcje. Tu trochę więcej odpowiedzialności - czyli spawacz musi mieć jakieś umiejętności - dobrać elektrody, rozróżniać rodzaje stali i mieć "rękę" by położyć ładny spaw a nie przepalić lub nie dopalić czy porobić dziury.
Rozważ zakup inwentorowej.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Jaką spawarkę wybrać

Post »

Od paru lat mamy tanią transformatorówkę Einhell, na warunki domowe wystarcza. Natomiast gdybym miał kupować teraz, to bez wahania brałbym inwerterową. Spawanie takim sprzętem to przyjemność. Nie "klei" elektrody, jest leciutka, poręczna.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką spawarkę wybrać

Post »

Andrzejbdg to ma właśnie służyć do spawania amatorskiego - dla mnie. W chwili obecnej mam jedną faze ale w wakacje już będzie siła
Hosta
Chyba źle to napisałam - pisząc coś większego miałam na myśli np zawiasy do słupka- ale głownie miałaby służyć do spawania 10mm prętów pod pnącza
Te tanie mam na myśli te co chodzą na portalu do 300 zł i są na 230 z przełączeniem na silę .
Przyłbicy :?: :?: tzn tej transformatorowej?.
Co do tych umiejętności to jak nie spróbuję to wiedzieć nie będę . Nie lubię z góry zakładać że czegoś nie potrafię .
Myślę ze z czasem dojdę do wprawy
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Andrzejbdg
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką spawarkę wybrać

Post »

Przyłbica to taka uchylana maska zakładana na głowę. Przy zwykłej masce to masz zawsze jedną rękę zajętą do jej trzymania. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić finansowo.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką spawarkę wybrać

Post »

mewa pisze: czy może mi ktoś wytłumaczyć (jak przysłowiowej krowie)
:oops: :oops: No widzisz Andrzej dlatego właśnie prosiłam ;:306
Pozdrawiam. Ewa
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaką spawarkę wybrać

Post »

za 300 zł to masz transformatorową. Prosta budowa to i tania. Miałem takiego BESTER160A. Spokojnie wystarczy Tobie.
Obrazek

Tyle że dobrze spawa tylko na siłę. Na 220 nie dasz rady.

Na początek kup elektrody 2,5-3 mm "różowe" - najbardziej uniwersalne. Do tego rodzaju "konstrukcji" jak pergole to spokojnie dasz radę.
Jest z nimi jeden problem: odpowiednie przedłużacze - bo biorą dużo prądu i na długim słabym (o małym przekroju przewodu) przedłużaczu opory są zbyt duże i spawarka nie dostaje wymaganego prądu.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką spawarkę wybrać

Post »

Dzięki bardzo
Pozdrawiam. Ewa
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Jaką spawarkę wybrać

Post »

Hosta pisze: Na początek kup elektrody 2,5-3 mm "różowe" - najbardziej uniwersalne. Do tego rodzaju "konstrukcji" jak pergole to spokojnie dasz radę.
A nawet 2 mm ;) Lepiej ustawić mniejszy prąd, ale mieć zapas. Przy 2,5 i zasilaniu jednofazowym trzeba ją rozkręcić do końca (nie wnikam, jaki jest prawdziwy prąd), a przy 3 mm już łapie elektrodę.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jaką spawarkę wybrać

Post »

Napiszę krótko. Jeśli chodzi o spawarkę dla amatora to tylko inwertorowa Dedra http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic955877.html
Waży tyle co karton z butami. Spawa rewelacyjnie, nigdy bezpiecznik nie wywalił a spawam naprawdę dużo. Nawet blachy były nią cięte.
Są jeszcze jej odpowiedniki tylko pod innymi nazwami. Dostępna była w Castoramie. Teraz być może jest nowszy model. Co istotne jest zbudowana na bazie innych przetworników. Stąd jej niska waga.
Zakup udany i na lata. Wiem co piszę. Jak wchodziły to allegrocinkciarze paletami je wykupywali.

Transformatorową będziesz się męczyć. Co rusz będzie działał bezpiecznik To już przeżytek.
Pozdrawiam
Dariusz
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: Jaką spawarkę wybrać

Post »

Tylko, że za taką to już min. 700 zamiast 300 trzeba wydać.... Troszkę szkoda na spawanie raz, dwa razy do roku.
YENDREK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 mar 2013, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką spawarkę wybrać

Post »

Od kilku lat mam ,,Deca,,i jestem bardzo zadowolony.Polecam,dobry sprzęt(uważajcie,bo są podróby)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”