Prysznic ogrodowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukas85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 mar 2013, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Prysznic ogrodowy

Post »

Witam,
Na działce posiadam wodę z podprowadzonego wodociągu, ale na skutek malutkiej łazienki, mogę mieć tylko wc, umywalkę oraz kran do podłączenia węża ogrodowego.

Niestety na prysznic nie ma miejsca, a w upalne dni, aż się prosi o dostęp do takowego.
Do tej pory radziłem sobie wieszając na drzewie wąż ze zraszaczem i jakoś można było.... Ale po pierwsze musiało być ciepło bo woda lodowata, a po drugie nie zbyt to było wygodne.

W tym roku chciałbym zrobić coś co będzie prawdziwą namiastką prysznica. Chciałbym kupić zwykły drewniany podest plus jakiś stojak z zasłoną prysznicową (nie mogę nic takiego znaleźć). Do tego znalazłem już podłączane do węża prysznice na stojakach, o regulowanej wysokości....

To by załatwiło problem prysznica ale woda dalej zimna.... Chciałbym ją jakoś podgrzać. Myślałem o kupieniu dużej czarnej beczki z plastiku plus jakieś węże do tego i mieszacz (znalazłem do mieszania wody ale dla instalacji w łazience, nie wiem co zastosować w amatorskiej konstrukcji). Beczka byłaby na podwyższeniu plus do tego , słoneczko i powinno wyjść całkiem nieźle.

Nie wiem jednak jak to ugryźć w całości. Zetknął się ktoś z podobnym rozwiązaniem ? W internecie widziałem gotowy zestaw z mieszaczem wody i zbiornikiem plus prysznic ale za ponad 300 zł, więc tyle aż wydawać nie chcę (chyba ze ktoś ma coś takiego i poleca :) ). Myślę że na początek chciałbym się zmieścić w 150 zł.
Awatar użytkownika
Andrzejbdg
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prysznic ogrodowy

Post »

Wpisz na znanym portalu aukcyjnym "prysznic solarny 40l". Niewiele to kosztuje, można by to trochę przerobić na normalniejszy natrysk i do opłukania się na działce powinno wystarczyć :D
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Prysznic ogrodowy

Post »

W 150 zł się nie zmieścisz. Sama beczka to koszt około 80 zł. Ale w 300 zł masz już szansę.

Używam takiego czegoś. Tyle że, woda z beczki 200l wypływa mi grawitacyjnie. A do beczki leję normalnie wężem. Beczka jest zielona a nie czarna. Mimo to, nagrzewa się bardzo dobrze. Czasem muszę sprawdzać, jak jest bardzo słonecznie, bo można się sparzyć. beczkę umieściłem przy ścianie domku na stojaku z profila 4x2 cm. pomalowanie beczki na czarno tylko zwiększy oddziaływanie słońca. Podobnie jak schowanie jej za szybą. (szkło osłoni przed działaniem wiatru, a przepuści promienie słoneczne) (efekt szklarni). beczka jest na leżąco. Z dołu beczki wyprowadziłem rurkę poprzez śrubunek. Na tej rurce jest zaworek którym reguluję prędkość wypływu. U góry jest na podobnej zasadzie zrobione odpowietrzenie. Ogólnie są 3 we/wy (zasilanie, opływ, odpowietrzenie).

Najtaniej będzie, jeśli podłączyć do tej beczki właśnie rurkę z wodą. Z zaworem dopuszczającym. Wygodnym, acz awaryjnym zdaje się być zawór pływakowy (jak zasilanie sedesu).

Nawet w maju miewam bardzo gorącą wodę do mycia rąk czy naczyń. Byle tylko pogoda sprzyjała.

Zasłonę kupisz na pewno w jakimś markecie. tylko że będzie 1m/2m w wymiarze i gotowa do zamocowania na wysokość. Ale na świeżym powietrzu, to może być dowolna szmatka.
Awatar użytkownika
Andrzejbdg
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prysznic ogrodowy

Post »

Hosta, beczkę masz plastikową czy metalową?

Mam w planie coś takiego do podlewania pomidorów i przemycia rąk w ogródku.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Prysznic ogrodowy

Post »

beczka plastykowa. taka typowa do kiszenia ogórków z zakręcanym deklem. Ma wystawę południowo południowo-zachodnią.
Awatar użytkownika
Lukas85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 mar 2013, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Prysznic ogrodowy

Post »

Dziękuje za rady. Ten 40 l z aukcji rzeczywiście fajna sprawa, ale wolałbym coś takiego o czym pisze Hosta. Trudno, budżet przekroczę ale będzie porządnie i nawet kilka osób w razie czego może z tego skorzystać :) :)
brzoza36
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 5 sty 2013, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prysznic ogrodowy

Post »

Witam
Ja taki prysznic zrobiłem z beczki 100l"po ogórkach"dostawiłem do wc 1m na 1m obiłem płytą wiórową położyłem na to panele plastikowe,na dole wykopałem dziurę wstawiłem rurę 120 plastikową z dziurkami aby woda wsiąkała w ziemię,zabetonowałem posadzkę wstawiłem kratę ściekową na rurę ,położyłem płytki i oto super prysznic na upalne dni,lub aby się umyć po ciężkiej pracy. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzejbdg
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prysznic ogrodowy

Post »

brzoza36, ile mniej więcej wody jest w stanie odebrać ta Twoja rura 120, jakiej długości jest ta rura?
brzoza36
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 5 sty 2013, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prysznic ogrodowy

Post »

witam Andrzejbdg dł rury 120 około 2m,na prysznic tracę wody m/w gdzieś około 15l i odbiera bez problemu
pozdrawiam
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Prysznic ogrodowy

Post »

rura fi 120 długości ok 2m to około 20 litrów pojemności. Musi przyjąć 15 litrów wody z prysznica :D, w ciągu 10 min zapewne przepuści spokojnie 50l litrów wody.

Pod prysznicem można wykopać dół który następnie wypełni się żwirem - taka studnia chłonna. Wystarczy rozmiar 0,8x0,8 m i głębokości 50 cm a to już daje nam 300 l pojemności.
kost
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 cze 2009, o 10:51

Re: Prysznic ogrodowy

Post »

Znalazłem opis jak zrobić prosty prysznic grawitacyjny za 30 zł.

Link: prysznic ogrodowy grawitacyjny

Może komuś się przyda :D
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Prysznic ogrodowy

Post »

Może temat nie aktualny ale ciepłą wodę uzyskasz w słoneczny dzień rozkładając np 10mb węża ogrodowego na podłożu. Wąż musi być najlepiej zwinięty jak ślimak. Im dłuższy wąż ułożony tym więcej ciepłej wody uzyskasz. Oczywiście później sama się nagrzeje szybko ale możesz to wykorzystać jako domieszkę do zimnej wody i zamiast kąpać się w lodowatej będziesz miał letnią.

Inna opcja zbierasz puszki po piwie i budujesz solarkę z nich.
Grzejnik płytowy pomalowany na czarno daje dobre efekty podgrzewania wody i samodzielnie wykonana robota z płytówką ze szrotu to w 70zł się zmieścisz.
Dodając do tego pompę małą np od pralki jako obiegówkę by nie czekać na grawitację to w ciepły dzień 100L wody spokojnie podgrzejesz. Dać to jeszcze do owinięcia w wełnę i potrzyma całą noc.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Prysznic ogrodowy

Post »

Witam :)
Właśnie przyszedł mi do głowy pomysł by zrobić sobie na działce natrysk :) by mieć gdzie się opłukać a nie w beczce się myć lub w misce :) obmyślam koncepcje i coś stworze ..... tylko szkoda ze budżet okrojony ale czasami to lepsze pomysły trafiają do głowy :)
Pozdrawiam
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”