Areator jaki polecacie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
fantomek
100p
100p
Posty: 125
Od: 9 cze 2010, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

aerator a trawa

Post »

witam mam trawnik powierzchni ok 500m, założony rok temu, na wiosnę zacząłem walczyć z grabiami aby wyczesać trawę po zimie z suchej ale poddałem sie i nabyłem areaor/wertykulator 1200W z koszem. Jeszcze go nie używałem i dlatego mam pytanie do Was co najpierw i jak żeby nie uszkodzić młodej trawki i jej nie zniszczyć. Dzięki
Blondas
100p
100p
Posty: 148
Od: 15 cze 2010, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gaj, woj. Małopolskie

Re: aerator a trawa

Post »

na pewno jest to aerator? Taki z rurkami? Zapewne klasyczny wertykulator, z nożami, albo tylko ze sprężynkami do zbierania filców (trudno to nazwać wertykulatorem). Jeżeli trawnik młody to zastanów się, czy wymaga teraz wertykulacji, tzn. ile jest filcu, na ile ubita gleba etc. Jeżeli już się mocno zakorzenił, to wertykulację można zrobić. Rzeczywista aeracja prawdopodobnie nie jest potrzebna.
Awatar użytkownika
zakol13
50p
50p
Posty: 64
Od: 7 lip 2011, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: aerator a trawa

Post »

To nie jest prawdziwy aerator tylko taki wertykulator. Ja takim nigdy nie robiłem ale ludzie nie polecają takich urządzeń na prąd. Po prostu silnik jest za słaby i trawę tak naprawdę kaleczy zamiast porządnie wyczesać.

Aerator robi dość spore i głębokie dziury w trawie do których potem wsypuje się piasek. Tym urządzeniem czego takiego nie zrobisz. Poprawna aeracja wygląda tak:
Obrazek
Wertykulator natomiast nacina lekko ziemię i wyczesuje filc z trawy.

Jak trawnik ma dopiero rok to zabieg wertykulacji jest lekko ryzykowny, trawa mogła się jeszcze nie ukorzenić wystarczająco.

Pozdrwiam
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Areator ręczny

Post »

Właśnie znalazłem ten ręczny aerator DRAPER na allegro w cenie 85 złotych (DRAPER Aerator do trawników, ogrodowy. 29x93cm). Czy ktoś z Was używał takie cudo?

Czy po wykonaniu aeracji zbieramy te "korki" z trawnika czy można je zostawić i z czasem się same rozłożą?
Esku
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 gru 2012, o 00:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Areator

Post »

Hej
Czy ktoś wie czy w Łodzi jest wypożyczalnia która posiada areator do wypożycznia ?
Wertykulator posiadam a poszukuje areatora z kolcami albo rurkami.

PS
nakładki na buty i widły odpadają :)

Pozdrawiam

Jerzy
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator

Post »

Nie wiem czy są takie wypożyczalnie. To są dosyć drogie maszyny więc może być bardzo trudne do znalezienia. Szybciej by było znaleźć firmę, która takie coś posiada i świadczy usługi. Pytanie moje czy potrzebujesz naprawdę takiego urządzenia czy wystarczy Ci coś typu aerator zaczepiany AMA 73144. Do amatorskich zastosowań, nawet na większą powierzchnię się sprawdza.
Kurek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lis 2016, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: aerator a trawa

Post »

Pozwolę sobie wygrzebać stary wątek bo potrzebuję informacji na temat aeratorów - konkretnie mam na oku Husqvarnę - ..link usunięto/AdmCzy ktoś miał doświadczenie z tego typu aeratorami? Warto inwestować? Bo nie jest to tani zakup.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: aerator a trawa

Post »

Ja bym nie kupował do mojego niedużego trawnika (50 m2). Do aeracji używam starych, mocno już skróconych, czterdziestoletnich wideł amerykańskich. Wbijam je do połowy zębów.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Masz na rynku sporo różnego typu aeratorów. Od walców z kolcami po urządzenia wycinające korki - zdecydowana większość jest zaczepiana pod traktorek lub ATV i ciągana. Jest kilku dystrybutorów takich akcesoriów. U mnie w firmie to się nazywa "aerator 120cm" - wpisane w wyszukiwarkę wyświetli Ci o co chodzi. Możesz to kupić niemal w każdym sklepie ogrodniczym - jak już pisałem różnych dystrybutorów, w różnych cenach i obstawiam, że wszystkie są jednego producenta (co niech Cię nie przestraszy, to Ci w ogóle nie powinno przeszkadzać :) )

Ponieważ link z aeratorem został usunięty (zasady forum) to nie wiem czego szukasz. Podaj model tej maszyny to sprawdzę czego szukasz i napisz co chcesz nim zrobić. Nie wiem czy potrzebujesz urządzenie na trawnik w ogrodzie, z założeniem "aby po prostu było lepiej" czy jesteś (np.) właścicielem hotelu i chcesz mieć reprezentacyjny podjazd. Kwestia tego do czego potrzebujesz maszyny, jaki chcesz mieć efekt i ile na to możesz przeznaczyć :)
Rafal111
200p
200p
Posty: 392
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Jaki aerator do 2000m2

Post »

Kilka lat meczylem się takim z marketu flora aw1300. Dzis padł. Ale i tak bardziej czesał trawę niż nacinał. Byl za lekki i odbijał się od ziemi. Do tego nie zbierał prawie wcale. Trzeba grabić a to dużo działki. Co polecicie? Czy dobry aerator zassa suchą trawę czy trzeba kupić jeszcze odkurzacz ?
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki aerator do 2000m2

Post »

Do takiego areału powinien być spalinowy,każdym elektrycznym będzie męczarnia ale i z nich są takie dziadostwa jak właśnie Chińska Flora czy inne wynalazki,jak cię nie stać na nowy to wypożycz i zobaczysz jaka jest różnica
Rafal111
200p
200p
Posty: 392
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Jaki aerator do 2000m2

Post »

Kupiłem Stiga SV415E elektryczny i w 2 godziny zrobiłem. Jestem bardzo zadowolony
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Piotr1214
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 kwie 2021, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Re: Areator jaki polecacie

Post »

Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu ciągniętego za traktorkiem aeratora i wertykulatora 2w1. Poniżej zdjęcie. Czy ktoś coś takiego używał? Czy warto kupić? Koszt zakupu 1500 zł. Trawnika na działce mam ok. 15 arów. Dzięki za odp. Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”