Areator jaki polecacie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

ogrod2000 pisze:Owszem Husqvarna AR-19 to najtańszy aerator na rynku, jest to klon amerykańskiej firmy BlueBird TA-10.
Ma on zastosowanie w amatorskiej pielęgnacji darni, jak w komercyjnych zadaniach przy pielęgnacji małych ogrodów do 500m2.
To porozmawiajmy o tym micie .... do 500 m2. Kojarzy mi się z tabelkami odnośnie trawników gdzie powyżej 500m2 to już strasznie duży sprzęt trzeba mieć.

Z czego wynika te 500m2 ?
Weźmy ten areator. te 500 m2 to będzie on pracował zakąłdam że 2 godziny. Czy to tak dużo ? Na sprzęt warty 6000 zł ?
Przy czym żeby nie było wątpliwości TEN arerator uważam ża dużo bardziej skomplikowany system niż średniej kasy wertykulator (Twój jest wysokiej klasy).
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Areator ręczny

Post »

ja posiadam wertykulator EFCO AG 50 H60. Wypożyczamy go za 150pln/doba.

Doświadczony operator jest w stanie objechać nim 1500-1800m2/godzina.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze tylko dopytam netto czy brutto ? :)

Co to jest "Ostrza: wahliwe (hartowana stal)" ? Głównie to sformułowanie wahliwe.
Czy do tego jest kosz ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Jeśli urządzenie jest za 150 zł to już sam koszt przesyłki za noże jest zastanawiający :)
Po takiej cenie to się kupuje jednorazówki lub sprżet do samodzielnej naprawy.
A w jakich okolicach jest ten gościu ... może ma inny ciekawy sprzęt.
Szukam namiaru na coś takiego u Niemców. Oni mają czasami fajny lekko popsuty sprzęt za niezłe pieniądze.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Trawka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 25 lut 2013, o 07:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Jutro jadę do niego więc zobacze co i jak, miałem jechac ostatnio lecz wypadł mi pilny wyjazd :/
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Areator ręczny

Post »

NOTO pisze:Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze tylko dopytam netto czy brutto ? :)

Co to jest "Ostrza: wahliwe (hartowana stal)" ? Głównie to sformułowanie wahliwe.
Czy do tego jest kosz ?
cena brutto.
"Ostrza wahliwe" oznaczą w uproszczeniu to, że nie są one sztywno zamontowane do obrotowego wałka. U nas są 4 takie wałki ułożone na przemian [każdy o szerokości połowy wertykulatora] na których wiszą ostrza. W trakcie pracy [kiedy wałki się obracają] ostrza się "usztywniają" i doskonale nacinają darń. Jest to też dobre rozwiązanie w przypadku natrafienia na kamień. No i w razie awarii nie trzeba wymieniać całego wałka z ostrzami, można wymienić tylko wyrobione ostrza.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Areator ręczny

Post »

ogrod2000 pisze:(...) Aerację też można wykonać ręcznie, ale zamie to dużo czasu, ręczne aeratory kosztują nie więcej niż 400zł. Da się nimi w tydzień (2 godziny dziennie) przygotować trawnik do piaskowania w jakości nie gorszej niż profesjonalny sprzęt z napędem. Aerator można wynonac nawet samemu :)
Możesz podać przykład takiego ręcznego aeratora (model)?
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Trawka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 25 lut 2013, o 07:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Jeśli nie kupie elektrycznego to będe musiał kupić końcówke za 20 zł, bo na moj trawnik by to wystarczyło. Ale jutro sie zobaczy.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Mandragora pisze:
Możesz podać przykład takiego ręcznego aeratora (model)?
Zaglądnij na pierwszą stronę tego wątku.

Z mojej strony, mogę zaproponować możliwość zakupu takich aeratorów ręcznych.
Cena na dzień dzisiejszy nieznana, na pewno zdecydowanie poniżej 100EU, jak to mają
w zagranicznych sklepach wysyłkowych.
gosa_ka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 mar 2012, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Witam , można kupić ręczny aerator w cenie 139 zł , w polskim sklepie internet.,wystarczy wpisać w google aerator yeoman ,sama kupiłam ,wygląda na dość solidny, ale jeszcze nie był w użyciu .Ma pięć rurek do nakłuwania , średnica rurek ponad 1 cm .Na all widziałam też podobne za 50 zł nie wiem , jaka jakość.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Bardzo jestem ciekaw jak się Tobie sprawdzi Yeoman. Droższe o których pisałem mają nieco inną konstrukcję i wymienne "rurki" do gliny, zagięte i z profilem otwartym. Do ziemi średnio twardej proste grubośienne i oczywiście mają kosz.

Obrazek
gosa_ka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 mar 2012, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Fakt, kosz w tym urządzeniu ułatwiłby pracę , ale jak pytałam w ogrodniczych o aerator to pokazywali mi wertykulator ( i w domyśle pukali się w czoło ,wiadomo baba się nie zna ). Mam obecnie kilkanaście metrów trawnika do piaskowania , i jeden-dwa małe placki,gdzie trochę trawa przygniła -myślę , że dam radę . Aerator z all to chyba firmy Draper czy coś w tym stylu.

Ogród2000 - dzięki Twoim poradom miałam w zeszłym sezonie trawnik jak marzenie , stosując nawozy polecane kieszeń nie ucierpiała wiele, a efekt nieporównywalny .Po zimie wydaje się ,że jest w niezłej kondycji,chyba że teraźniejsza pogoda go złamie :) Pozdrowienia
Trawka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 25 lut 2013, o 07:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Idzie sie pomylić,areator jak i wertykulator :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”