Areator jaki polecacie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Trawka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 25 lut 2013, o 07:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Nie wiem po co takie hallo, wpisałem w " google " Areator to mi wyskoczyło to co na fotce ;) To czyli po waszych ocenach sprawdza sie ? :)
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Trawka pisze:Nie wiem po co takie hallo, wpisałem w " google " Areator to mi wyskoczyło to co na fotce ;) To czyli po waszych ocenach sprawdza sie ? :)
Ale czego Ty szukasz bo można się pogubić w Twoim zapytaniu.
Pytasz o aerator (urządzenie do dziurkowania podłoża-napowietrzanie), a pokazujesz zdjęcie wertykulatora (narzędzie do wyczesywania filcu). Może sprecyzuj pytanie.
Trawka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 25 lut 2013, o 07:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Tak jak juz pisałem, wklepałem w google areator to wyskoczyło mi zdjecie wertykulatora... Chodzi mi dokładnie o wertykulator.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Ten ze zdjęcia będzie dobry, problem tylko będzie z ilością siły jaką trzeba włożyć.
Awatar użytkownika
twojogrodnik
100p
100p
Posty: 101
Od: 25 lut 2013, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Areator ręczny

Post »

Trawka pisze:Tak jak już pisałem, wklepałem w google areator to wyskoczyło mi zdjecie wertykulatora... Chodzi mi dokładnie o wertykulator.
Pisałem wcześniej że te pojęcia są często mylone. Nawet na opakowaniu tlumaczonego z chinskiego na wertykulatorze przeczytasz aerator, a na aueratorze wertykulator, choc to drugie rzadziej wystepuje :)
Co do powierzchni 550m2. Mozna sie zaopatrzyc w elektryczny, za ok 300zl marketowy sie sprawdzi. Zaleznie od stanu trawnika, i tego jak mocno chcemy ten zabied przeprowadzic zajmie Ci to eletrycznym maks 2-3h. Recznym ktos napisal ze 3 dni robil i rak nie czul :)
W przygotowaniu...
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

twojogrodnik pisze:Można sie zaopatrzyc w elektryczny, za ok 300zl marketowy sie sprawdzi. Zaleznie od stanu trawnika, i tego jak mocno chcemy ten zabied przeprowadzic zajmie Ci to eletrycznym maks 2-3h....
Radził bym skorzystać z oferty terraneo marketowe wertykulatory z napędem elektrycznym mają zbyt niską masę by wybierać filc z ziemi i nieco poniżej. Niska masa plastikowej konstrukcji z lekkim elektrycznym silnikiem powoduje unoszenie się ostrzy noży w górę i rozszarpywanie zdrowej trawy zamiast nacinania ziemi i wybierania filcu. W konsekwencji takich działań trawnik narażony jest na patogeny i co ważniejsze wygląda bardzo źle przez długi czas.
Jedną z zalet wertykulacji jest też częściowe, powierzchniowe równanie terenu, lekka konstrukcja nie sprawdzi się w tej roli.
Kolejna sprawa to jakość sprzętu za 300zł, wystarczy przeglądnąć oferty części zamiennych i ilość kupujących je, co powinno dać do myślenia.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

KWestia za ile uda się wypożyczyć. Jeśli za ok 50 zł to ok. Można z sąsiadem na spółę.
Ja ma elektryczny na który nakładam w ramach obiciążenia klocek drewna (mokry) i wydaje mi się że jest OK.

Plusem mojego jest to że stosuję go również do wygarniania siana z trawy (raz na miesiąc) (inny wałek).

Bez dwóch zdań na pewno warto wypożyczyć spalinowy jeśli robi on dziurki ... a nie nacina ziemię.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
petunia13
50p
50p
Posty: 70
Od: 15 lut 2013, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

dobrze ze istnieje te forum człowiek chociaz przez to że czyta wasze porady nie zrobi glupoty :) widocznie to jest dziadostwo
Petunia13:)
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Areator ręczny

Post »

NOTO

Bez obrazy ale 50pln to śmieszne pieniądze jak za możliwość katowania wypożyczonego wertykulatora.
Sam sprzęt kosztuje ok 5000pln a komplet noży to 400pln. Noże mimo zastosowania twardej stali nie są wieczne, i trzeba je wymienić kilka razy w sezonie. Do tego koszty innych napraw, serwisowania, mycia sprzętu.

I ustalmy raz na zawsze - wertykulator nacina darń! Aerator wycina korki z trawy, tworząc przy tym dziury umożliwiające piaskowanie trawnika.

Urządzenie elektryczne lub spalinowe z "grzebieniem" z drutu możemy nazwać conajwyżej automatycznymi grabiami do wyczesywania filcu z trawnika.
Trawka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 25 lut 2013, o 07:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Widzę temat sie rozwinął,to dobrze. Byłem u takiego kolesia który handluje uzywkami z Niemiec i akurat był tam wertykulator po 150 zł. Ale jak widze taki wertykulator to jest za lekki do prac ? I jak widze noze drogie :/
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

terraneo pisze:Bez obrazy ale 50pln to śmieszne pieniądze jak za możliwość katowania wypożyczonego wertykulatora.
Sam sprzęt kosztuje ok 5000pln a komplet noży to 400pln. Noże mimo zastosowania twardej stali nie są wieczne, i trzeba je wymienić kilka razy w sezonie. Do tego koszty innych napraw, serwisowania, mycia sprzętu.
Proszę podaj cenę za jaką uważasz że jest OK. Za dzień lub za weekend ?

Odnosnie elektrycznych (mój) ma 2 rodzaje noży (jeden z drutów do wyczesywania) i drugie w postaci takich 4ramiennych gwiadek które nacinają ziemię.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Nie wiem jak, cenę zkalkulował terraneo, ja przyjmuję 2% wartości sprzętu czyli,
Przy cenie wertykulatora (ELIET E600 COMPACTOR) 19.900zł, doba wypożyczenia kosztować będzie
400zł. Tak niska cena nie pokrywa nawet kosztów utraty wartości sprzętu, a tym bardziej
eksploatacji noży czy innych podzespołów. Pamiętać należy jeszcze o kaucji zabezpieczającej.
Przyjmuje się 1/4 wartość nowego urządzenia.

Więc jeśli ktoś uważa, że za 50zł wypożyczy profesjonalny sprzęt, to jest dalece niepoważny.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Dzięki za wypowiedź :)
50 zł było kwotą prowokacyjną. Chciałem aby ktoś zaprotestował i przedstawił swoje racje.

Sprzęt który wskazujesz to wysoka półka (moim zdaniem). Szacunek jeśli posiadasz taki sprzęt.
Niezaprzeczalne zalety, według mnie najważniejsze to (kolejność ważna dla mnie amatora):
- rewelacyjne ostrza (tną nie wyszarpują - tylko co jak spotkają kamień)
- ściskanie zebranego filcu
- własny napęd
- duża szerokość robocza
- duży cieżar własny :)

Ale cena poraża ! Dla Ciebie jest to narzędzie pracy którym zarabiasz, . Dla nas typowych kowalskich sprzęt jest za dobry a raczej za drogi do jednorazowej czynności w roku.

Odnośni ceny za wypożyczenie to nie znam rynku ale 2% nie jest to źle, tylko że ty masz zbyt drogą maszynę :) Dlatego te 400 zł zbija z nóg.

Dla porównania w innym watku szukałem ceny aeratora rurkowego. Jak dobrze pamiętam Husquarna ma taki modekl za 7 tys zł. Dużo taniej a robi coś czego nie zrobią marketowe zabawki i to jest konkurencja.

Mam nadzieję że kolega terraneo poda orientacyjną cenę wypożyczenia swojego sprzętu.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”