Agregat prądotwórczy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
jjacek25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Agregat prądotwórczy

Post »

Witam. Posiadam działkę ogrodnicza około 300m2. Niestety nie mam mozliwości podciągnięcia do niej prądu. Podpowiedzcie mi czy taki mały generator prądu da rade działać z wiertarką 800W i piłą 1200W. Oczywiście nie non stop tylko co jakiś czas na klika-kilkanaście minut. Teraz jakiekolwiek prace są mocno utrudnione a chciałem naprawić szklarnię, zbudować nowy kompostownik itp.

Najlepiej pasował by mi ten najtańszy ale jeśli wiertarka ma nie ruszyć to lepiej dołożyć kilka złotych.


Proszę zapoznać się z Regulaminem Forum.
IV § 4.8
Ekipa
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Musisz kupić taki co ma min 2kW/h
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Jeżeli narzędzia typu piła, wiertarka nie będą pracowały jednocześnie to moc agregatu musi być nieco większa niż moc maszyny o największym poborze. Agregaty są do pracy ciągłej, możesz zatem dowolnie długo korzystać z narzędzi. Wybór agregatów jest ogromny , bez trudu dobierzesz sobie taki jak potrzebujesz.
Pozdrawiam ! Bolek
jjacek25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Narzędzia na pewno nie będa pracowały jednocześnie. W takim razie chyba zdecyduję się na trochę droższy agregat bo za 499 zł firmy TAGRED - 4-suw moc silnika/moc max. prądnicy : (3,0hp)2200 wat/1500 wat. Podobno produkowane w Polsce chociarz ciężko mi w to uwierzyć. Dziękuję za odpowiedzi.
profiii
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 17 lut 2013, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Przed zakupem czegokolwiek zorientuj się jak z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.
Moim zdaniem warto.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Proponuję jednak mocniejszy, czasem lepiej mieć zapas mocy. W przyszłości możesz kupić jakieś mocniejsze urządzenie i wtedy lepszy agregat będzie jak znalazł.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
heine84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 lut 2013, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Cześć.
Może moja wypowiedź Ci pomoże.
Agregat kupiłem około 2 lata temu. Jest to NuPower evolution moc maksymalna 2,4kW i znamionowa 2,0kW. W castoramie był za 750zł.
Na agregacie działały:
Szlifierka kątowa 230mm 2000W
Betoniarka 900W
Różne wiertarki 900-1800W
Czajnik 2000W
Przepracowało to prawie codziennie tamten rok na budowie. Zdarzało się że chodziła razem betoniarka i szlifierka kątowa, bez problemu. Problem wybijania bezpiecznika zaczynał się gdy razem działała szlifierka i mocniejsza wiertarka. Zero awarii, jedynie dwa razy linka od startera pękła, ale to żadna awaria.
Nie spodziewałem się że ten tani sprzęt tyle wytrzyma. Teraz będe miał już prąd to agregat będzie tylko do awaryjnej pracy.

Pozdrawiam.

edycja: Zapomniałem dopisać że trzeba patrzeć też na spalanie, mój pali około 1l/h. Zależy od obciążenia. Średnio zbiornik około 12l starczał na 2-3dni pracy. Im mocniejszy tym większe spalanie.
jjacek25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Jak jest z glosnoscia u niego i spalaniem? Przeraża mnie też troche jego waga bo to aż 40 kg + paliwo a ja będę go
musiał codziennie wystawiac ja i wstawiac do altanki.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Im większy tym też dłuzej posłuży i elementy użyte do jego budowy będą lepsze.
Większa też szansa na odsprzedanie go w przyszłości.


A może wystarczy tylko rurę do spalin wystawiać ...
Można że zrobić platformę z kółkami. Deska OSB i pod nią kółka ala meblowe (4-6 sztuk). Spokojnie dadzą sobie radę. Kółko w cenie ok 3 zł w markecie.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
heine84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 lut 2013, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Jest ciężki, ale sam nieraz pakowałem go do samochodu osobowego.
Głośność. Trudno mi powiedzieć, cichy to nie jest. Ale szlifierką i strugiem elektrycznym spokojnie go zagłuszałem.
W pomieszczeniu trochę głośno pracuje, na wolnym powietrzu nie przeszkadza bardzo.
Nie jest to Honda, ale do Hondy też mu daleko z ceną. Kupiłem najtańszy jaki był z myślą że jak sie zepsuje to ten oddam i kupie następny.
Używany był na budowie, nie oszczędzany, niekiedy troche na niego napadało, zabrudzony od pyłów cegły, ale działa.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Mam pytanko czy model NuPower NPEGG780 pociagnie mi wyrzynarke do paneli?Mam do polozenia 20m2 paneli na dzialce prad dopiero jest w drodze a agregat moge kupic okazyjnie na gwarancji jest jeszcze 18 miesiecy a sam agregat bedzie mi potrzebny tylko raz dwa razy.Prosze opilna odpowiedz bo musze sie dzisiaj zdecydowac :wit
mikosz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 mar 2013, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Witam

Już na wstępie wystrzegałbym się sprzętu z marketu - potem jest problem z częściami. Dużo lepiej kupić w wyspecjalizowanym sklepie, może być internetowym. Nie ma co łasić się na oszczędność rzędu 100 zł a potem płakać. Agregat to przecież inwestycja na wiele lat. Koledzy już napisali, że agregat powinien mieć przynajmniej 2 Kw. Sam mogę polecić agregat prądotwórczy: BARRACUDA 2800W 1F 2,8 Kw. Myślę, że spokojnie powinien dać radę. Też u nich kupiłem tylko, że trochę słabszy - w razie awrii.
Ralfi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 20 sie 2012, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Witam Was serdecznie :) :wit
Potrzebuję agregat na działkę gdzie nie ma i w najbliższych latach nie będzie prądu, chodzi mi o zasilanie pompy z hydroforem (0,8KW)+oświetlenie w namiocie+radio+naładowanie tel.+czasami wiertarkę.Mam problem jaki agregat kupić, z tego co piszecie to już wnioskuję że spokojnie muszę mieć około 2,5KW. W jednym ze sklepów powiedzieli mi że jak pompa ma 0,8KW to muszę mieć agregat 3x0,8 czyli co najmniej 2,4KW czyli w tym przedziale co piszecie.
Jestem zielony w tym temacie ;:14 więc moje pytanie brzmi jak już kupię takową maszynę to żeby świeciła żarówka w namiocie to to musi stale chodzić ;:223 ??? Tak mi powiedzieli w sklepach... Bo jak magazynować choćby taką niewielką energią dla żarówki ? A jeśli tak to to jest chore żeby taki klamot był zapalony dla oświetlenia namiotu i niczego więcej, a trudno żebym kupował drugi jakiś mały agregat do żarówki i tel :;230
Dziękuję bardzo za podpowiedzi ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”