Skrzynie do upraw podniesionych

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
finestramonika
50p
50p
Posty: 91
Od: 4 cze 2011, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja, ?rjäng

Skrzynie do upraw podniesionych

Post »

Witam,
W tym roku kupilam swoje gospodarstwo, zaznacze ze przez 13 lat nikt tam nic nie robil. Teren ktory przeznaczylam pod warzywniak byl kiedys laka. Teraz po zimie na tej lace jest piekna, gruba pierzyna z suchej trawy. Probowalismy z mezem jakos sie do tego dobrac, ale nie mamy najmniejszych szans.
Moj sasiad ma traktor ale nie posiada specjalistycznego sprzetu do uprawy ziemi, on go uzywa do dbania o droge. Dodam ze zadnych rolnikow w poblizu nie ma. Sasiad mi obiecal ze pozniej jak ta laka wyschnie moze cos z tym zrobi. Ale powiem szczerze ze nie mam za bardzo pojecia co z tym zrobic. Moze wy mi cos podpowiecie?
Ja nie chce czekac, chce jeszcze w tym roku miec swoje warzywa. Kupilam tunel i tam zasadze pomidory i papryke. W innych watkach zadalam juz pytanie dotyczacze pomidorow i papryki, a was chce zapytac o uprawe w skrzyniach. Mam juz kilka zbitych, zrobie jeszcze wiecej. Jak na razie to mam problem z ich wypelnieniem, ziemia w workach strasznie droga a wiadomo ze trzeba jej strasznie duzo. szukam jakiegos innego rozwiazania.
Chce was zapytac czy ktos ma jakies doswiadczenie?
Nie wiem co polozyc na dno tych skrzyn? Bo one nie maja dna, jeśli postawie je na tej lace to zaraz trawa i nie tylko wejdzie mi w ziemie. Co o tym sadzicie?
Pozdrawiam Monika
------------------------------
Przepraszam ale nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Warzywa w rabatach podwyzszonych skrzynie

Post »

Możesz położyć na dno czarny worek z dziurkami i będzie ok.

Jeżeli chodzi o ziemię, to u mnie na wiosnę jest mnóstwo promocji, np 3 worki po 50 litrów za 100 koron, więc to nie majątek, pewnie też coś znajdziesz :wit
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Alembik

Re: Warzywa w rabatach podwyzszonych skrzynie

Post »

Wykop doły, do nich daj trochę obornika a na to posadź pomidory w cylindrach, możesz później też powkładać na pomidory kapturki z torebek do kanapek i przysypać ziemią a wkoło nich prysnąć roundupem, spali trawę a pomidorom nic się nie stanie o ile nie padnie na nie ani kropla. Cylinder czyli byle co bez dna, pomidor powinien móc sięgnąć do głębszych warstw ziemi.
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Warzywa w rabatach podwyzszonych skrzynie

Post »

Alembik pisze:można by go chyba użyć.
Dobrze, że napisałeś chyba :wink: Nie odważyłabym się pryskać tym świństwem w pobliżu czegoś co mam później zjeść.
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Alembik

Re: Warzywa w rabatach podwyzszonych skrzynie

Post »

Albo roundup, albo ciężka praca. Ja wiem, że to paskudztwo, ale jeśli żadna kropla nie spadnie na pomidor który jeszcze do tego będzie na podwyższeniu to przez ziemię już nie przejdzie. Pryska się tym ziemniaki przed skiełkowaniem, żeby pozabijać młode chwasty. I uświadomię was jeszcze, że niedawno jeszcze ludzie pryskali roundupem ziemniaki przed zbiorem, żeby szybciej padły a później to zbierano i normalnie sprzedawano w sklepach a jeszcze do tej pory podobnież pryska się tym rzepak - samo zdrowie Xp
finestramonika
50p
50p
Posty: 91
Od: 4 cze 2011, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja, ?rjäng

Re: Warzywa w rabatach podwyzszonych skrzynie

Post »

Beatko a czy przez te dziury w folii nie wejdzie trawa lub chwasty?
Jak myslicie ile centrymetrow ziemi powinno byc w takiej skrzyni?
Pozdrawiam Monika
------------------------------
Przepraszam ale nie mam polskich znakow.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Warzywa w rabatach podwyzszonych skrzynie

Post »

A nie możesz wybrać ziemi ze swojej działki? Przecież jakiś kawałek mozesz odchwaścić i wybrać ziemie do skrzyn i zmieszać z kupną i z suchym obornikem. W tamtym roku mialam dwie skrzynie pod dynie Takie do kolan około 50-60 cm wysokości. Myślę ze były za wysokie. Na sam spód dałam darń, nastepnie dałam obornik gołębi i nasypałam ziemi z kompostu zmieszaną z ziemią z działki.
Asia
piotrkalisz
200p
200p
Posty: 236
Od: 8 paź 2012, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: JURA - Sieraków k. Złotego Potoku

Skrzynie do upraw podniesionych

Post »

Witam,
Proszę o poradę i wasze sugestie, macie przecież wiele wspaniałych pomysłów ... chcę zrobić murek, obrzeże z bali a może płotek, na zdjęciu poniżej - obszar po lewej stronie zdjęcia (w narożniku) przed jabłonkami, chcę oddzielić cześć ogrodu - mam w planach zrobić tu część warzywną (warzywniak w wydzielonych deskami, podniesionych częściach) no i z zachowaniem posadzonych owocówek - od reszty, jak widać wjazd (parking) w wejście (murek i ścieżka żwirowa) ... zastanawiam się co by tu pasowało ?? Jak widać działka leśna więc chcę znaleźć "coś" co pasować będzie do całości ?? Obrazek
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Murek, obrzeże z bali a może płotek ?

Post »

Mój pomysł na zdjęciu poniżej,
według mnie takiego warzywniaka nie powinno się niczym zasłaniać

Obrazek
piotrkalisz
200p
200p
Posty: 236
Od: 8 paź 2012, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: JURA - Sieraków k. Złotego Potoku

Re: Murek, obrzeże z bali a może płotek ?

Post »

Rewelacja .... super super ... nic wiecej nie trzeba ... a jak podlewasz pytam ... bo jestem raz najwyżej 1 raz w tygodniu na działce a bez podlewania w suche wiosny i letnie upały kaput :cry:
bardzo mi się podoba ;:138 ;:138 ;:138 ;:138
PiotrekBe
100p
100p
Posty: 195
Od: 21 lip 2009, o 09:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska/ogród Małopolska okolice Bochni

Re: Murek, obrzeże z bali a może płotek ?

Post »

A ja zapytam czy te deski są jakoś zaimpregnowane i jaki ten impregnat czy farba ma wpływ na warzywka? Jeśli nie jest to zaimpregnowane, to długo te deski nie wytrzymają.
piotrkalisz
200p
200p
Posty: 236
Od: 8 paź 2012, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: JURA - Sieraków k. Złotego Potoku

Re: Murek, obrzeże z bali a może płotek ?

Post »

hm jak nie wytrzymają to zrobi sie nowe ... ;:333 spoko ... zajęcie zawsze będzie
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Murek, obrzeże z bali a może płotek ?

Post »

No właśnie nie napisałam,że zdjęcie nie moje to i nie podlewam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”