Hamak -jak zrobić i inne dyskusje

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Hamak -jak zrobić i inne dyskusje

Post »

Do moich najnowszych chciejstw należy hamak ale zakup to spory wydatek no i łatwizna chciałabym zrobić go sama no pewnie i pomoc M będzie potrzebna, może ktoś z forumowiczów robił takie legowisko i zechce podzielić się wiedzą. Zakupiłam już odpowiedni pas materiału ale nie wiem co dalej.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

Sprawdzonym sposobem jest uszycie tuneli na końcach materiału i wprowadzenie do nich rurek ze starych krzeseł ogrodowych lub łóżka polowego (ale starego typu bo nowe się połamią). Przez rurki przeprowadzić sznur i powiesić na drzewie.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

Najtańsze hamaki są po około 20zł :wink:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

Ja nie położyłabym się w takim za 20zł ;-)
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

Strach :;230
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

Ja oglądałam w OBI za 70zł ale nie był wart tych pieniędzy a tak hamak z prawdziwego zdarzenia kosztuje trochę więcej. Pomysł z rurkami jest niezły ale nie mam rurek myślałam o jakiś drewnianych listewkach ale jak zamocować sznurek? No mam jeszcze całą zimę na przemyślenia mam nadzieję że mąż się nie zniechęci.Dzięki za rady i oczywiście czekam na dalsze..
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

takasobie pisze:Ja nie położyłabym się w takim za 20zł ;-)
A ja na takim leżałem nie raz, a ważę pewnie trochę więcej :roll:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Bartnik
100p
100p
Posty: 114
Od: 9 kwie 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

Hamak można zrobić z płótna spadochronowego.Dobrze też się do tego nadaje plandeka.Jednak ja wole hamak brazylijski.Na Allegro czasem można kupić w promocji.Nie ma nic przyjemniejszego niż poleżeć sobie na hamaku, polecam wszystkim taką formę relaksu i wypoczynku.Wspaniała rzecz.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

Kupiłam piękną wielką kotarę z materiału świetnie nadającego się na hamak i też planuję zrobić :) Nawet w pasy jest !! Wybuliłam na to całe 8 zł :;230
Bartnik
100p
100p
Posty: 114
Od: 9 kwie 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

aguskac pisze:Kupiłam piękną wielką kotarę z materiału świetnie nadającego się na hamak i też planuję zrobić :) Nawet w pasy jest !! Wybuliłam na to całe 8 zł :;230

Boję się że ten materiał zrobi zwyczajne trahhhhhh.... ;:224 Hamak jednak musi być zrobiony z porządnego materiału.Kiedyś miałem hamak za 50 zł, niestety miesiąca nie wytrzymał bo zrobił, trahhhhhhh... :;230 .Więc kupiłem takie coś i już 2 lata wytrzymał,a ważę ponad 100 kg:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo wygodny, tzw hamak brazylijski.Nie ma nic wygodniejszego od takiego hamaka.Jak się człowiek na nim położy to nie chce się mu później z niego zejść.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

To jest właśnie taki materiał z jakich robią hamaki i leżaki. Nie mam pojęcia jak ktoś z tego mógł zrobić zasłony, ale różne są gusta...

Możesz mi podać jakie wymiary ma tkanina w hamaku?
Bartnik
100p
100p
Posty: 114
Od: 9 kwie 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

Wymiary to jak się nie mylę 230 cm(długość) na 150cm(szerokość).Lepiej właśnie zrobić duży hamak, bo jest dużo bardziej wygodniejszy.Czym większy, tym lepszy, bo przecież są też hamaki dużo większe, tzw rodzinne.Jak leżę to u mnie nie tworzy się tzw efekt "łódki", tylko się leży na płasko.Ostatnio w nim usnąłem, bo można na nim spać tak jak na kanapie a nawet wygodniej.Polecam spanie w hamaku w upalne letnie dni.A jak jest nieco mniej upalnie, to wystarczy śpiwór lub kocyk i można w lato spać pod gołym niebem na ogrodzie, naprawdę polecam takie spanie ;:108 .Osobiście to często w ten sposób nocuję w lesie na wyprawach surwiwalowych, wtedy wystarczy mi tylko śpiwór i ewentualnie plandeka rozwieszona nad hamakiem, śpi się dużo lepiej i wygodniej niż w namiocie.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

Dzięki :wit
Mam jeszcze pytanie.... Czy ten hamak nie "zamyka" się nad Tobą? bo widziałam też hamaki, które mają drewniane deseczki na końcach, nie są wtedy takie łódkowate, tylko bardziej płaskie, nie jest to praktyczniejsze? Leżałeś może też na takim hamaku? Chodzi mi o porównanie.

Mówię o takim powiedzmy....
http://www.whamaku.pl/pl/product/hamak- ... m-275.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”