Ogrodzenie tymczasowe ,tanie, z odzysku

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
alabedz
50p
50p
Posty: 93
Od: 4 lut 2007, o 17:31
Lokalizacja: Luboń

Ogrodzenie tymczasowe ,tanie, z odzysku

Post »

Macie może jakiś pomysł na ogrodzenie działki 1000 m2. Na dzień dzisiejszy nikt nic na działkach obok nie robi a jest ich 160. Tym bardziej nie chciałabym inwestować w nowe opłotowanie choćby z siatki- bo nie wiadomo jak długo takie cudo by tam postało? :-(
Może są jakieś inne tanie i funkcjonalne sposoby na zrobienie ogrodzenia choćby "z odzysku" za niewielkie pieniądze. Myślę, że czasami ludzie wyzbywają się swoich starych siatek ogordzeniowych.
Pozdrawiam
ANka
Andrzej Włodarczyk

Post »

Witam. Możesz to ogrodzić siatką leśną 150cm wysokości. W Castoramie 150zł 50mb. Do tego jeszcze jakieś drewniane słupki i ogrodzenie gotowe. Przed amatorami cudzej własności trzeba się dodatkowo zabezpieczyć na każdym prześle (może być śmiało co drugie) proponuje wbetonować siatkę połówką taczki zaprawy. Taniej to chyba już tylko wyjdzie siatką z odzysku lub żerdziami.
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.
Jeżeli ktoś się pozbywa starej siatki to najczęściej oddaje na złom , może warto objechać pobliskie złomowiska.
Można tam też tanio kupić rurki na słupki.

Pozdrawiam, Krzysztof.
alabedz
50p
50p
Posty: 93
Od: 4 lut 2007, o 17:31
Lokalizacja: Luboń

Post »

Dzięki za cenne wskazówki. Popatrzę popytam i zagonię męża do roboty :P
Może do wiosny cos uda się sklecić ;-)
Pozdrawiam
ANka
jaqub
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 7 maja 2007, o 22:21

Post »

teraz na zlomie to sie nie bardzo oplaca kupowac... sam w szoku bylem... w zeszlym roku chcialem kawalek fundamentu zalac i kupic troszke jakiegos gotowego zelastwa (kraty czy cos) bo zawsze tak robilem... podjezdzam na zlom i mowie ze chcialem to i tam to bo potrzeba mi na fundament... a gosc do mnie ze mi sie nie oplaci... to ja oczy :shock: ale czemu? a on na to ze zlom jest drogi i taniej wyjdzie kupic druty i sobie sklecic samemu... mowil ze mial klienta ktory sie jednak uparl i koniecznie chcial... wiec uzbieral to co mu sie podobalo polozyl na wage on mu przeliczyl i klient podziekowal :lol:
czemu uwazasz ze ktos mialby Ci ukrasc siatke? to ze wkolo nie ma innych ogrodzen wcale nie oznacza ze sa amatorzy cudzej wlasnosci...
alabedz
50p
50p
Posty: 93
Od: 4 lut 2007, o 17:31
Lokalizacja: Luboń

Post »

Czemu tak uwazam, ano jest to 160 działek pod lasem, zero zywej duszy, stoja chyba 2 domy - nie wiem czy zamieszkane. Reszta to działki pod realizację marzeń tych co je zakupili. Trudno mi uwierzyc, że ogordzenie bez nadzoru mogłoby tam wytrzymać i służyć nam do momentu wybudowania i zamieszkania. Poki co planujemy zaczac urzadzanie ogrodu. Dom to plan dalszy.
Pozdrawiam
ANka
Awatar użytkownika
Dorunia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 22 sie 2007, o 20:24
Lokalizacja: Prabuty

Post »

Witam!!!
Mamy kawałek ziemi na wsi i ogrodziliśmy ją tanim kosztem,a myślę,że ładnie to wygląda...kupiliśmy żerdzie od leśniczego i z nich zrobiliśmy ogrodzenie,a żeby było inaczej to pomalowaliśmy je olejem przepalonym z aut(tanio,a inaczej) :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
waldek149
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 29 lis 2007, o 20:19

Post »

też mam taki problem, mam do ogrodzenia działkę 100-20m. Kupiłem ostatnio słupki metalowe fi60 dł2.40 po 20zł za sztukę, siatka 1.5m kosztuje 14zł metr bieżący.Wydaje mi się że mocniejszego ogrodzenia w tej cenie się nie zrobi . Pozdrawiam :D
Paszka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 mar 2008, o 11:07

Post »

No wiec ja jak budowe teraz ogradzalam to jednak wolalam wydac na siatke torche kaski niz sie martiwc ze to nie zabezpieczone etc... Kupilam w leroy'u Pantanet, jak na razie nadal stoi
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Ogrodzenie dużej działki to spory koszt niestety, naszą działkę ogrodziliśmy płotem ze stępli budowlanych, okorowaliśmy, część wchodzącą do ziemi zabezpieczyliśmy lepikiem czy czymś tam podobnym, można zwęglić to ponoć dawna metoda, a poprzeczne zostały przecięte na pół i nabite po dwie trzy w zależności od wysokości . Stęple kupiliśmy od rolnika, który miał własny las i swoje maszyny, całośc kosztowała ponad 1000 zł stoi już 2 lata . Siatkę niestety niektórzy lubią sobie zabrać (czyt. ukraść)
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ważne jest też od czego chcemy się odgrodzić, bo jeśli od zwierząt to niestety tańszego sposobu od siatki nie ma. Mam ten sam problem.
naturelover
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2008, o 17:23
Lokalizacja: LONDYN

Post »

Widzialem ostatnio na necie siatke lesna,koszt-220zl/50mb wysokosc 1,7m.Mysle ze niezly pomysl sam planuje tego uzyc(po dokladnych pomiarach), mam okolo 40a a wiec dosyc duzo po obwodzie)
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

W castoramie jest siatka, która wychodzi ok. 6 zł za metr. Sama siatka nie jest droga, ale trzeba mieć też słupki, a te już trochę kosztują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”