Pisklę. Jak uchronić je przed śmiercią?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pisklę. Jak uchronić je przed śmiercią?

Post »

Witam ponownie. Mam złe i dobre wieści. Dodzwoniłam się do pana z azylu i może w piątek uda się malucha oddać. Niestety jeśli nie, to kolejne 2 tygodnie będzie u nas :(. Ptaszek lata. Dziś wyleciał z klatki przez cały pokój o długości 6m. i usiadł na regale. Nie chce być w klatce. Piszczy żałośnie i macha skrzydłami. Na wolności w kuchni jest grzeczny. Nie piszczy. Wykąpał się wczoraj. Radośnie biegał z rozłożonymi skrzydłami a potem je układał. Dziś jednak kupki zrobiły się zielonkawo białe jak dla mnie troszkę rzadkie. Podałam mu węgiel w piciu. Co dalej? Mam mole ale tak szczerze mówiąc, to jest ich już niewiele. Może kupić jakieś świerszcze? Jeśli tak, to jakiej wielkości? Ewentualnie te larwy mączniaka czy mogą być suszone? Czy suszonym też trzeba główkę oderwać? I kolejna sprawa- jeśli lata, to czy brać go na dwór? Boję się że poleci dalej a nie wiem czy sobie poradzi.
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pisklę. Jak uchronić je przed śmiercią?

Post »

Trzeba delikwenta przyzwyczajać do wolności,najlepiej w jakiejś prowizorycznej wolierze. Musi pooglądać świat i oswoić się z najbliższym otoczeniem. Na noc najlepiej zabierać do domu i uwaga na koty, bo będą skakać na wolierę , ale to ma swoje plusy. Jak już lata to bardzo dobrze :) Kupami się nie martw to już prawie dorosła sztuka i byle srajda go nie wykończy. Suszone larwy mącznika nie są najlepsze , ale jak już nie będziesz miała nic innego to mogą być. Nie trzeba im uszkadzać główek bo suszone nie gryzą :) Twój podopieczny też już raczej nie potrzebuje pomocy w ukatrupieniu robala, sam da radę. Serio wie co z nimi zrobić. Wiedza zapisana w genach jest zadziwiająco szeroka.
Zmniejsz ilość picia do dzioba, niech sam się uczy pić. Podstaw mu wodę i niech zdecyduje czy chce pić czy nie.
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pisklę. Jak uchronić je przed śmiercią?

Post »

Tak zrobiłam :). Dziś po południu zaczepiłam mu poidełko. Najpierw nic a potem maczał dzioba i zachowywał się jak podczas kąpieli :D . A jak za bardzo zaczął figmasić, to spadł na kuper bo siedział na drążku :;230 Ale się zdziwił :). Wieczorem zjadł dużo kulek. Miał przerwę 3.5 godz. bo musiałam jechać gdzieś dalej i nikogo nie było w domku.A i dziś ubił jednego mola. Drugi zaś przeszedł całą długość kuchni i uszedł z życiem bo ptaszka bardziej interesowała mucha która latała przy oknie. Ale nie ruszył w jej kierunku.
Zaskakują mnie te wszystkie nagłe zmiany. Mamy go 8 dni a dziś jest nie do poznania...
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pisklę. Jak uchronić je przed śmiercią?

Post »

Nooo ptaki tak mają. Przy naszym ludzkim pojmowaniu rozwoju dziecka, to jest prędkość światła :)
Jest jeden problem, o którym Ci napisałem zdawkowo i w którym nie jestem Ci w stanie pomóc. Trzeba siebie i ptaka odzwyczaić od siebie. W azylu mają podejście hurtowe i to może im się udać. Jak my wychowamy pisklę i złapiemy z nim więź to trudno jest ją zerwać. I nam i jemu. Niestety to nie jest dobre , ani dla nas, ani dla niego. Podhoduj i oddaj to najlepsze rozwiązanie. Ptak będzie miał szanse na życie na wolności, a Ty brak wyrzutów sumienia. Jak powiedział klasyk " natura to jest jedna wielka restauracja". Im bardziej będzie dziki, tym większe szanse na życie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”