Zabezpieczenie domku przed włamaniem

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Trochę wątek schodzi na inny temat, ale kończąc jeszcze to powiem że ja też jedno ubezpieczenie mam w tej najbardziej znanej i jak miałem awarie w domu - instalacja w moim mieszkaniu, szkody u mnie i u sąsiadów to wszyscy wyszli zadowoleni, bez szkód i z wyremontowanymi uszkodzonymi pomieszczeniami i przede wszystkim bez żadnych dodatkowych kosztów. Wiec ja ogółem dobrze wspominam ubezpieczalnie w sprawi OC i szkód też mi dobrze wyliczali.

Ale wracając do wątku to czy ktoś inny spotkał się z ubezpieczeniem działki ???
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Najczęściej niestety włamania mają miejsce zimą oraz nocą, gdy działkowicze są gdzieś daleko.
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Kroob pisze:Problem z głowy, domek ubezpieczyłem.
Cena i warunki przyjazne środowisku.
Czy także z wariantem kradzieżowym?
Dawno temu stawki były zaporowe, sięgały 10% wartości
mienia ubezpieczanego przed kradzieżą w domkach letniskowych.
Kroob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 6 gru 2012, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Mam solidny murowany domek, penetracja wnętrza nie jest możliwa bez znacznej dewastacji, więc utworzyłem wariant:
- 1 000 zł mienie w domku
- 20 000 domek
od "wszelkich katastrof", kradzieży z włamaniem i dewastacji.
Kwota ubezpieczenia jest zależna od lokalizacji, u mnie wyszło, 175 zł na rok.
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Dzwoniłam do ... nie chcą ubezpieczyc mi działki a ... sie zgodziło pod warunkiem że ubezpiecze mieszkanie,... podało mi kwote dwa razy wyższą niż w ... gdzie bym ubezpieczyła domek i mieszkanie razem ;:98 do środy mam czas na odpoweidź na ... proszę o wasze sugestie

zmod, pomid.
Kroob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 6 gru 2012, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Podczas zawierania umowy zwróć uwagę na "od kradzieży z włamaniem i dewastacji", jakoś tak mało ochoczo poruszają ten aspekt.
magda906
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 mar 2015, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Może pomyśl nad roletami zewnętrznymi. Znam kilka osób, które w taki sposób zabezpieczyły domki. Aż szkoda takiego domku, żeby został zniszczony.
Kroob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 6 gru 2012, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

magda906 pisze:Aż szkoda takiego domku, żeby został zniszczony.
Pewnie że szkoda, jeszcze większa jeśli doliczyć wymianę rolet. Dla złodzieja rolety nie stanowią problemu, przerabiałem to dwa razy. Pomogło zainstalowanie alarmu, dziś uważam że jedynie sensownym i skutecznym jest - spłoszenie szkodnika. Ubezpieczenie, żeby spać spokojnie też się przydaje.
Tyle mogę doradzić z moich doświadczeń.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

W filmie Rambo jest kilka sposobów na intruza. :;230
Kroob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 6 gru 2012, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

ekopom pisze:W filmie Rambo jest kilka sposobów na intruza. :;230
To wcale nie jest śmieszne, poniszczy Ci (bardziej poniszczy niż zabierze) mienie, i nic mu nie zrobią.
Spuścisz takiemu lanie, albo prąd (przy pracy) go kopnie i przy odrobinie (nie) szczęścia,
pójdziesz siedzieć + zostaniesz obciążony kosztami leczenia, o nie daj Boże rencie nie wspomnę.
Ja nie tylko nie chcę złapać, nawet nie chcę wiedzieć kto zacz.
Niech szerokim łukiem omija mój kawałek świata i będę wdzięczny.
PS. No i kwiatków niech nie depcze. :wink:
marcys20
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 wrz 2013, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

>Mam solidny murowany domek, penetracja wnętrza nie jest możliwa bez znacznej dewastacji, więc utworzyłem wariant:
>od "wszelkich katastrof", kradzieży z włamaniem i dewastacji.

wszystko pięknie i ładnie ale czy czytałeś dokładnie OWU?? pytam bo ja też chciałem ubezpieczyć dom i WSZYSCY ubezpieczyciele chcieli ubezpieczyć, ale po dogłębnej analizie OWU wyszło, że ubezpieczyciel nie wypłaci nic jeśli m.in. w drzwiach wejściowych będzie przeszklenie (a ja mam takie małe przeszklenie:-), jeśli kondygnacja na "poziomie 0" nie ma krat we wszystkich oknach (niestety mam dom parterowy i ona w całości jest na "poziomie 0" i ni jak mi nie pasuje okratowanie całego domu...), jeśli jest możliwość otwarcia z zewnątrz drzwi tarasowych (niestety mam taką "możliwość" bo moje drzwi tarasowe maja normalny zamek jak do drzwi wejściowych...) itd, itp...to oczywiście obostrzenia z różnych ubezpieczalni, ale wszystkie z jakimi miałem styczność miały jakieś "kfiatki", a trzeba brać pod uwagę to, że jeżeli ubezpieczyciel znajdzie jakiś choćby mały powód by nie wypłacić ubezpieczenia to tego ubezpieczenia NIE WYPŁACI!!!
Kroob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 6 gru 2012, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Mam ubezpieczenie w zmod, pomid. i tam krat nie wymagali, mam zamontowane rolety antywłamaniowe.
Inne warunki mam spełnione, bez problemu wypłacili dwa razy.
Teraz zamontowany alarm, skutecznie zniechęca złodziei, wiem kiedy, bo jest powiadamianie na telefon.
A co do Ogólnych Warunków, niestety muszą być spełnione, warto upewnić się przed zawarciem umowy.
Alania18
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 kwie 2015, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Witam
Wlasnie kupiłam ogródek.
Teraz zabieram sie do budowy nowego domku, znalazłam juz jedna ekipę (choć jeśli ktos mógłby polecić sprawdzonych fachowców to chętnie skorzystam rejon Zagłębia) Prosze o propozycje zabezpieczeń altanki (cena nie gra roli) nie mam zamiaru trzymać tam nic cennego ale nie wyobrażam sobie uczucia po włamaniu a juz na toalecie, kanapie nie usiadłabym (taki wrażliwiec ze mnie).
Altanka bedzie z zewnątrz bez szału (bez akrylu) nie bedzie wielka tylko 29mkw parterowa, zwykle stalowe drzwi z demontażu w piwnicy ale wewnątrz musi byc bunkier! I jak to zrobic? Nie ma prądu, czy jest jakiś alarm do altan bez prądu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”