Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
radek11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 maja 2009, o 21:11

Post »

No ale w koncu nie wiem czy mój wybór z tego sklepu ekwasek jest dobry,ma ktos ten model??
jak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 6 cze 2009, o 08:46
Lokalizacja: Wieruszów

Post »

Proponuję przejrzeć też sekatory firmy Gardena jest to firma godna polecenia.
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Przyłączam się do reszty Fiskars jest teraz liderem na rynku i jest również w przestępnych cenach.
Z jakiego miasta jesteś??? Może ktoś ci poda adres do dobrego sklepu.
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tu masz ich stronkę.
radek11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 maja 2009, o 21:11

Post »

DZiekuje wszystkim za komentarze. Ostatecznie kupiłem ten http://www.ekwasek.pl/index.php?product ... rod_id=947
byl juz kilk arzy w uzyciu i jestem z niego zadowolony. Oby było tak dalej.
jakub11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 lip 2009, o 08:48

Post »

Tez zastanawiam sie czy nei kupic na ekwasek.pl bo widze ze teraz sa promocje.. BVraliscie tam coś jeszcze?? jakie sa Wasze opinie??
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Sekatory

Post »

Witam,

czym różni się sekator kowadełkowy od normalnego? Do czego on służy?

Dziękuję za odpowiedz,

pozdrawiam serdecznie
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Generalnie kowadełkowy przeznaczony jest do cięcia suchych gałęzi, a "normalny" do świeżych.
Oczywiście nei dajmy się też zwariować, że ktoś będzie nagle zmieniał sekator bo trafiają się takie czy inne gałęzie.
mirek1956
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 4 lis 2006, o 14:53
Lokalizacja: Starachowice

sekatory

Post »

Witam
Mam pytanie odnośnie sekator~ów. Czym się różni FELCO 9 CLASSIC Sekator ogrodowy leworęczny od FALCO 8. Czy tylko ~że ten na lewa rękę czy są jeszcze inne szczegóły.czekam na opinie.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Właśnie się zastanawiam nad zakupem sekatora jednoręcznego ,niestety u nas nie ma za dużego wyboru. Pytałam w sklepie o gardenę ale usłyszałam że to produkt chiński znaczy produkowany w chinach. Czy to prawda :oops: ?i który w takim razie byłby lepszy ta gardena............................
czy bahco http://sklep.agrosimex.pl/go/_info/?user_id=59&lang=pl ;:223

zmoderowałam link do all - aniawoj
Awatar użytkownika
frezje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 mar 2010, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum :wit. Na razie głownie czytam i wertuje posty forumowe, a ze jest tego multum, to na razie nic nie pisałam, pożerając wiedzę. Ale mam pewne pytanie, na które nie znalazłam tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Potrzebuje rady przy zakupie sekatora kowadełkowego. Na podstawie lektury forum skłaniałam się ku zakupom narzedzi m.in. fiskarsa i gardeny. Kilka rzeczy nawet juz nabyłam i jestem zachwycona. Ale do rzeczy.
Kupiliśmy ładnie zagospodarowana działkę w ROD (głównie iglaki i rośliny ozdobne) oraz do tego przejęliśmy jeszcze przylegające 3 ary dzikiego ugoru. Na tymże ugorku, jako, ze była to do niedawna ziemia niczyja, mam poza trawa, hałdę suchych gałęzi i konarków zrzucanych latami przez działkowiczów sąsiadów, a pod spodem kupę kompostu, z czego akurat jestem rada :D. Działkę objęłam niedawno i chciałabym te hałdę gałęzi sobie pokroić sekatorem, planujemy kilka ognisk sobie z tego urządzić (można do końca kwietnia). Ale nie mam siły ich łamać rekami (chodzi o te średniocienkie gałęzie drzewek owocowych), wiec do głowy przyszedł mi sekator, a mąż w miarę czasu poradziłby sobie siekierka z grubszymi gałęziami.
będę wiec w najbliższym czasie "kroić" bardzo dużo suchych i nie do końca suchych gałęzi itp., a do tego potrzebny bylby mi (jak rozumiem z lektury tego tematu) sekator kowadełkowy (nozycowy juz mam - fiskarsa). W zagospodarowanej części działki mam sporo drzewek ozdobnych, wiec zapewne sekator kowadełkowy znajdzie zastosowanie także i później.

Hanka55 napisałaś: "Sekatory - Fiskars kowadełkowy (koszmar - nie używam)", czy to odnosi się do wszystkich kowadełkowych fiskarsa?? A jeśli tylko z jednym miałaś nieprzyjemność się męczyć, to proszę czy możesz napisać jakiego konkretnie modelu nie polecasz? Oni maja tych kowadełkowych chyba ze trzy, a ja już zgłupiałam do reszty, przyznam sie :oops:
W innym temacie o sekatorach pomolog napisal ze: "sekatory gardena tak, ale oprocz kowadelkowych".
No, klops a ja akurat chyba potrzebuje kowadełkowy ;:223 ;:223 ;:223 :(
Reasumując, czy w ogóle jakieś kowadełkowe sekatory fiskarsa czy gardeny (czy jakiejkolwiek innej w miarę szanowanej firmy) sa w porządku?
Oj, ale się rozpisałam :oops: , ale wybaczcie nowej :oops:
Proszę ratujcie, bo chce się zabrać za te hałdę jak najszybciej.
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Witaj
Proponuje użyć do tego celu zamiast sekatora małej siekierki ,ja używam siekierkę firmy fiskars Elżbieta
Awatar użytkownika
frezje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 mar 2010, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Witaj, dziękuję za pomysł, już próbowałam, nie mam na to siły, bo tam jest tylko trawa, pieńka na którym można byłoby rąbać/rozdrabniać gałęzie brak. Musiałabym machać nim w powietrzu, a jeśli dodam, ze wokół nas biega nasza pięcioletnia córcia jak "perszing", to od razu wiadomo, że toporki zdecydowanie odpadają.
Dlatego jednak proszę o wypowiedzi na temat sekatorów, tym bardziej, ze mój tato, który tez ma działkę, ucieszyłby się bardzo z niego, więc naprawdę będzie z nim co zrobić. Nie zmarnuje się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”