Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Najlepszy sekator kowadełkowy.

Post »

Felco
Tomekgr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 lis 2013, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Dzień dobry!

W kwestii ergonomii pracy sekatorem, wygoda zależy przede wszystkim od wpasowania uchwytu w dłoń. W przypadku mniejszych dłoni zaleca się używanie sekatorów z wąskim rozstawem uchwytów. Ma to też znaczenie przy cięciu kwiatów i krzewów, gdzie rozstaw ostrzy nie musi być aż tak duży.

Pozdrawiam,
Maciek,
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 801
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Najlepszy sekator kowadełkowy.

Post »

Mam Lowe 6.107 od ok 5 lat. W zasadzie zastąpił Felco 2. Mam oba ale częściej pracuję Lowe.
Pozdrawiam,

J
Elefant
50p
50p
Posty: 60
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Wybór sekatora do przycinania drzew i krzewów

Post »

Przeszukałem forum w poszukiwaniu rekomendowanych sekatorów do podobnych zastosowań jednak znalazłem tylko tyle, że polecane są sekatory Fiskars i Gardena.
Mam jednak problem z wyborem modelu, prosiłbym o radę.
Nie wiem co będzie lepsze kowadełkowy czy nożycowy, oraz jaki konkretnie warto zakupić model. Cena do 130-150zł.
Widzę, że niektóre modele Fiskars mają mechanizm, który powoduje, że potrzeba użyć mniej siły przy cięciu. Byłoby to przydatne.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Wybór sekatora do przycinania drzew i krzewów

Post »

Elefant pisze:.
Widzę, że niektóre modele Fiskars mają mechanizm, który powoduje, że potrzeba użyć mniej siły przy cięciu. Byłoby to przydatne.
Mam taki model, przy cienkich gałązkach nie sprawdza się w moich rękach ale przy grubszych jest bardzo dobry.Nie wiem czy o ten sam model Ci chodzi, ma trzy ząbki, takie trybiki. Trzykrotnie naciskanie pozwala ciąć bez problemu nawet gałązki nawet o 3-4 cm srednicy bez wielkiego wysiłku. Dostałam go w prezencie na Dzień Babci :roll:
Pozdrawiam! Gienia.
Elefant
50p
50p
Posty: 60
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Problem w tym, ze tych modeli jest sporo, są podzielone na typ, na długość rączki.
Chciałbym model z tym bajerem PowerGear.
Oczywiście problem polega również na doborze.
Według opisu wygląda to tak:

nożycowy, kowadełkowy i hook.
Sekatory nożycowe odpowiednie są do cięcia świeżych gałęzi,
kowadełkowe przeznaczone są do cięcia suchych i twardych gałęzi,
a hook są idealne do precyzyjnego cięcia

problem w tym, że w naszej rzeczywistości nikt nie kupi 2 sekatorów po 150-200zł sztuka. Więc pasuje jakiś wariant w mirę uniwersalny.
Sekator będzie wykorzystywany do przycięcia odrostów drzew, zbędnych konarów, do wycinania odrostów leszczyny.
Tak więc mam dylemat jaki wariant wybrać, żeby też nie zniszczyć sekatora.
Elefant
50p
50p
Posty: 60
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Zakupiłem sekator nożycowy Fiskars L94 rozmiar M. L jest dla mnie za duży. Przetestowałem go tnąc dość grube gałęzie 3-3,5cm, maksymalnie można ciąć 5cm ale wydaje mi się to już przesadą. Obłęd, naprawdę wart zakupu. Tnie niesamowicie, nie szarpie, można dokupić wymienne ostrze za około 40zł, jest lekki. Za sekator zapłaciłem 182zł(darmowe koszty dostawy), piszę o tym gdyż widziałem taki sam w centrum handlowym za około 230zł. Chciałem model z mechanizmem przekładniowym co powoduje, ze wymaga mniej siły przy cięciu i faktycznie to działa.
Piszę to dla osób, które szukają sekatora i mają, tak jak ja miałem, dylematy co kupić.
Do tej pory używałem sekatorów stosunkowo tanich i była to męczarnia zarówno dla mnie jak i dla drzew gdyż cięcia nie były równe.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Jak dojdziesz do wprawy to będziesz ciął dużo, dużo grubsze aż będzie trzeszczeć ;:215 :D
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja kupiłam Felko13. I to jest sekator ;:333
Kasia
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Cześć

Poszukuję solidnego sekatora i zaciekawiła mnie ta konstrukcja, ale że niekoniecznie to co super wygląda na filmiku jest wygodne w użytkowaniu, szukam kogoś kto ma/miał i może podzielić się opinią.
Chodzi o Sekator kowadełkowy Fiskars PowerStep

Link do sklepu zamieniłam na nazwę.
Można sobie wpisać nazwę w Google nie czyniąc z forum przeterminowującej się linkowni /Adm.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

"Fiskars 15 Inch PowerGear Super Pruner/Lopper (7972)
by Fiskars "
W ub. roku jesienią do wycinania malin kupiłam właśnie taki, dwuręczny, ale z rączkami o połowę krótszymi od tradycyjnego dwuręcznego, niesamowicie lekki, świetnie się nim pracuje. Gdyby ktoś go spotkał- naprawdę polecam,
Pozdrawiam! Gienia.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Szkoda moderatorze że nie zostawiłeś nr produktu bo powerstep widzę i jedno i dwuręczne.
No to uściślę że interesuje mnie model jednoręczny, automatycznie ustawiający liczbę kroków cięcia w zależności od grubości gałęzi.
dolores10
50p
50p
Posty: 52
Od: 11 wrz 2014, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Doradźcie, który sekator będzie lepszy- wygodniejszy?

Fiskars Sekator nożycowy dźwigniowy 9634
FISKARS NOŻYCOWY SMARTFIT (111610)
FISKARS P90 111960

czy może coś z obrotową rączką?
Dłoń mam raczej mniejszą roz. M

Jak się spisują sekatory z obrotowymi rączkami?
Nigdy takowego ustrojstwa nie miałam w dłoni więc nie wiem czego się spodziewać? Czy przez to nie są mniej stabilne w dłoni?


pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”