Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Jolekoczywiście,że Fiskars, reszta z tej oferty to chińszczyzna robiona pod market z kiepskiej stali,może na sezon 2 dobra,nie więcej.Robiłem taką tańszą Yato(czyli Toya) rączki odpadały,tępe dziadostwo,deko droższy Greenmill, też taki dwusezonowy i na złom.Poza tym nie zmęczysz się tak,dużo lepsza ergonomia jest w markowym sprzęcie, poza użytymi materiałami i nie trzeba tyle siły używać.
LEGENDS NEVER DIE
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Dziękuję za podpowiedzi, miotam się jeszcze z decyzją ale w pn będąc w mieście któryś wybiorę. Na spokojnie analizując zdjęcia sekatorów wiem już na pewno , że odpadną te z dużą ilością nitów, tym bardziej, że z jakością nitów też można już mieć dużo do życzenia (lata praktyki). Firmowy- hm, wizualnie spoko oby wytrzymałe na ekstremalne wykorzystanie.

vinetou80 czy korzystałeś z tej firmy którą polecasz z tego typu sekatora. Napisz + / - :D
Mam z tej firmy od prawie 20 lat mały sekator dźwigniowy i łopatę stalową, nie do zdarcia. Jednak z upływem czasu mam już sceptyczny pogląd na ,,firmówki" gdzie wg standardów UE, dobre jakościowo materiały zostały wymienione na pseudo eko. Mam nadzieję , że w przypadku tej firmy tak nie jest.

Może ktoś więcej coś jeszcze napisze, zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Tzn.Fiskars i tak się popsuł trochę i część rzeczy robią już w Chinach,ale i tak jest dobry sprzęt a nie aż taki drogi.Przy tanich sekatorach zaraz się rączki rozpadają przy intensywnym użytkowaniu no i stal ostrza miększa więc co chwilę trzeba ostrzyć a do tego jak przyjdzie ciąć suchą gałąź to już jest ból.Ja się porwałem jakiś czas temu na ręczną Belottę i niestety dużo odstaje jakościowo od poprzedniej Gardeny.A niby taka znana Hiszpańska firma ta Belotta.

Czasem jest tak,że lepiej iść do najbliższego zaufanego sklepu z narzędziami,czy ogrodniczego niż uparcie do marketu...niektóre produkty/linie produktów są robione pod markety i to że mają znany znaczek nie zawsze oznacza tą samą jakość.można wybrać coś na internecie,podejść do sklepiku czy ci zamówią i zrobią cenę a gwarant będzie na miejscu...
LEGENDS NEVER DIE
Awatar użytkownika
lucas070707
100p
100p
Posty: 187
Od: 10 wrz 2012, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Od 2 lat mam Fiskarsa P90, co prawda tnie dobrze, ale szczerze mówiąc nie wygląda jakby miał posłużyć kilka lat. Od roku posiadam Felco 2 i szczerze polecam. Solidny, trwały i bardzo dobrze się nim pracuje. Kupiłem go po przeczytaniu kilku opinii na tym forum i nie żałuję. Polecam rozejrzeć się po serwisach aukcyjnych, można znaleźć egzemplarze sprowadzane ze Szwajcarii przez prywatne osoby i zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Specjalnie nie pisałem o Felco bo była mowa o tym co jest w markecie pod ręką dla jednej osoby z forum.Bo co innego dla przeciętnego Kowalskiego dać zamiast np.15zł za sekator ręczny 60-70zł i to będzie dla niego już wypas,tylko,że Felco będzie kosztowało powiedzmy 200zł....i wytłumacz to takiemu,że będzie lepsze x100.Gardeną robiłem 8lat i ciąłem wszystko,aż się rączka złamała,swoje odrobiła a kupowałem w LM bo wtedy tam pracowałem i wziąłem wypasa,prawie najdroższy sekator jaki wtedy tam był...
LEGENDS NEVER DIE
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

A ja wam polecę sekator który stosuje się w profesjonalnym sadownictwie Felco12 i dwuręczny Bahco P160-SL75 Tam się rączki nie łamią ;:63
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Z tego co czytałem najlepsze sekatory są wykonane z jednego kawałka kutej stali, coś takiego jak poniższy model Proline.

http://www.leroymerlin.pl/files/media/i ... e,main.jpg
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ale nieprofesjonalne .
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Dziękuję za komentarze. Będąc w OBI kupiłam FISKARS L 98 Power Gear 112470 Made in EU w cenie 199 zł.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

alfamixi pisze:Ale nieprofesjonalne .
Ważne, żeby były solidne i wygodnie się ich używało. :)
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Solidny to jest Bahco , Felco , tego używa się profesjonalnie i cięcie tymi narzędziami jest najmniej uciążliwe , Narzędzia są dopasowane do dłoni i mają odpowiednią wytrzymałość , bo nimi pracuje się 8-10 godzin dziennie , A to jest zwykłe tandetne narzędzie męczące rękę i nie godne polecenia jako coś dobrego .
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

alfamixi pisze:Felco

Większego badziewia w rękach nie miałem, a było kilka sztuk.
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Weź do ręki sobie Felco 12 czy Bahco PXR-M2 i nie opowiadaj głupot bo przeciąć jedną gałązkę to możesz i nożyczkami a jeżeli tniesz cały dzień to musi być coś dobrego. Mówisz że badziewie to po co kupowałeś ich tyle ? Miałem Bellote ,Corone i nie pasowały mi a teraz leżą i się kurzą a Felco już drugie wykańczam(jedno wystarcza mi na 3-4 lata ) . Jeżeli uważasz że Proline to dobra firma to gratuluje dobrania sobie dobrego sekatora. Ja za dużo nim się posługuje żeby do takiego czegoś się dotykać
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”