Pułapki na SZERSZENIE w ochronie drzew owocowych i innych

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
itbox
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 sie 2016, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Nie wiem czy na dobry dział piszę. Pytanie zawiera foto więc po części się dopasuję.
Do brzóz w mojej okolicy podlatują szerszenie. Podobno spijają soczek z drzewka. Czy jest jakiś sposób na odstraszenia owada?
Czytałem o smarowaniu jakimiś preparatami w miejscach gdzie sok wypływa. Trodno coś takiego przeprowadzić drzewo młode ale spore. Może jakiś oprysk?
http://imageshack.com/a/img922/3001/CviQLm.jpg

Obrazek
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szerszenie na drzewach

Post »

Ja z szerszeniami walczę od kilku lat. U mnie notorycznie zjadają , uszkadzają niedojrzałe jabłka, gruszki, które następnie gniją i tyle z tego. Żeby tylko jedno obskubywały, ale one wszystkie po trochu obżerają. do uczy dołączają się osy , muchy i mrówki. Próbowałem wszystkiego : topienie w soku, packa, środki owadobójcze. Niestety co roku o tej samej porze pojawiają się i sieją zniszczenia. Kurcze i tylko na mojej działce bo sąsiedzi nie mają z tym problemu. Mało tego obżerały również korę lilaka, wtedy kiedy zabrakło owoców.
Poddaje się :(
nadmienię , ze nie jestem wstanie zlokalizowac gniazdo bo bym musiał wejśc na działkę sąsiadki, a ona jest krótko mówiąc głupia babsztyl, nie dociera do niej nic i jakby mogła to by chroniła szerszenie, byle by sąsiadowi uprzykrzyły zycie.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Ronaldo09
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 maja 2017, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szerszenie -pułapki i inne metody ochrony drzew i krzewów

Post »

Witam Was. Na mojej działce, którą mam od niedawna, kilka dni temu zauważyłem, że szerszenie bardzo upodobały sobie gruszę, która rośnie tuż przy altanie. Nie mają gniazda na moim terenie, ale widzę jak próbują dostać się pod dach altany. Na razie są przelotnymi gośćmi i nie chciałbym żeby się zadomowili. Próbowałem pułapki z obciętej butelki z malinowym piwem i cukrem w środku, ale jak na razie od dwóch dni żaden się nie złapał a chciałbym się pozbyć ich na dobre. Co proponujecie?
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Szerszenie -pułapki i inne metody ochrony drzew i krzewów

Post »

Polubić i dać im spokój. Szerszenie to nie upierdliwe osy (mimo że też osy) Nawet blisko gniazda można czuć się bezpiecznie. One znają swoją siłę i wielkość, niełatwo je wytrącić z równowagi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”