Małe kosiarki mulczujące

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert
50p
50p
Posty: 50
Od: 24 kwie 2007, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Małe kosiarki mulczujące

Post »

Co sądzicie o małych rozmiarem kosiarkach elektrycznych mulczujących i czy znacie modele z metalowymi nozami (bo ja widziałem tylko plastikowe noże :()?
Norbert
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

Witaj Norbercie. W kosiarkach spedziłem trochę czasu i przyznam się, że nie spotkałem elektrycznej kosiarki mulczującej. Kosiarka mulczująca charakteryzuje się bezotworowym dekiem (korpusem) i nożem z ostrzem po obu stronach wygiętym mniej więcej w takim kształcie z jednej strony~. :roll: Mulczowanie trawy to nie wszystko. Taki trawnik wymaga !!!! dodatkowych zabiegów (nie tanich). Trawa po mulczowaniu truchleje, gnije i z biegiem czasu wytwarza się skorupa blokująca dostęp tlenu do korzeni. Mulczując trawnik robimy to częściej niż koszenie, trawa nie może być za duża (najlepiej ok 5-7 cm).
Dodatkowe zabiegi dla utrzymania odpowiedniej kondycji trawnika to: wertykulacja (konieczna wczesną wiosną i na jesieni) oraz areacja doraźnie w trakcie sezonu. Maszyny do tych zabiegów są drogie (mówię o spalinowych, które powodują nacięcie trawnika do 5 cm). Dostępne elektryczne, też relatywnie nie należą do tanich - ich jakość pracy daje nam zadowolenie i pozostawia wiele do życzenia. Ten problem możemy rozwiązać poprzez wypożyczalnie sprzętu ogrodniczego. Jest to koszt ok. 100 zł dziennie i na dłuższą metę nie opłacalny.
Najlepszym rozwiązaniem jest kosiarka z koszem. Im większy tym mniej kłopotliwe jest jego opróżnianie. Pamiętaj - kosiarka przy pełnym załadowaniu kosza nie może robić pilota (czasem takie się trafiają na rynku). Przemyśl. Decyzję sam podejmiesz ;:37
Awatar użytkownika
norbert
50p
50p
Posty: 50
Od: 24 kwie 2007, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

widziałem taką kosiarkę w ubiegłym roku, wyprodukowała ją firma Stiga, kosiarki mulczujące robi też bosch ale takie bez kółek, unosi się kosiarka na poduszce powietrznej.
Norbert
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

masz rację. To są kosiarki jak powiedziałeś na poduszce powietrznej. Ja znam kosiarki Flymo wyprodukowane przez Elektrolux. Niestety do tych kosiarek musi być płaska powierzchnia. Dołki odpadają. Nie przyjęły się na naszym rynku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”