Deszczówka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Michalkos75
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 sie 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Kontakt:

Re: Deszczówka

Post »

Według mojej wiedzy - tak. Osobiście, mam dachówkę betonową i z deszczówki korzystam.

Pozdrawiam
Polecam moją stronę tabex
mario_79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 lip 2016, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Deszczówka

Post »

Ok a czy poza oczywistymi ekonomicznymi plusami, są jakieś za podczas hodowli roślin?
andrzej2910
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 3 cze 2015, o 11:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Deszczówka

Post »

Deszczówka nie zasala podłoża tak jak np woda z kranu.
Awatar użytkownika
zfieszak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 29 sty 2015, o 08:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czernikowo

Re: Deszczówka

Post »

mario_79 pisze:Ok a czy poza oczywistymi ekonomicznymi plusami, są jakieś za podczas hodowli roślin?
No i woda w takim zbiorniku ma w miarę zbliżoną temperaturę do otoczenia - a nieraz podlewa się przecież rośliny taką prosto z kranu - czego nie lubią, bo jest znacznie chłodniejsza.
Mario_79, jak duży ten zbiornik kupiłeś, jeśli można wiedzieć? Plastik solidny czy taki sobie?
Masele
200p
200p
Posty: 231
Od: 4 lis 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 100 km na wschód od Wawy

Re: Deszczówka

Post »

Mam pytanie w kwestii zamarzania wody w wkopanym baniaku.
Są takie zbiorniki plastikowe kwadratowe 1000 litrów
Chce to wkopać w ziemię do tego szła był rura drenarska

Myślicie, że w zimie by ta woda zamarzała ? jeśli tak to istnieje prawdopodobieństwo, że rozsadziło by ten baniak ?

Dzięki za odp
midas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 sie 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Deszczówka

Post »

a jak głęboko jest wkopany? jeżeli woda będzie miała drogę ujścia to nie rozsadzi baniaka nawet przy długich mrozach
w posiadaniu własnego ogródka najbardziej przeraża mnie jego sprzątanie Wrocław pozdrawia!
kooba73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 lip 2016, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Deszczówka

Post »

jak duży ten zbiornik kupiłeś, jeśli można wiedzieć? Plastik solidny czy taki sobie?[/quote]

Ja mam 265 litrów, kupiony na znanym portalu aukcyjnym. Plastik jak plastik, wygląda ok. Mam imitacje beczki, więc jest dość estetyczny. Pierwsze dwa podlewania zaliczone :-)
kooba73
trysil
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 paź 2019, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Deszczówka

Post »

Tomek_Os pisze:
pEtr pisze:Polecam ten artykuł. Według badań autora deszczówka z dachu pokrytego papą zawiera kadm i ołów.
Oba silnie toksyczne i absorbowane przez rośliny.

http://olbiol.ug.edu.pl/prace/2008/AN_BU.pdf
Rzeczywiście ciekawe. Posłucham głosu nauki i nie będę pobierał deszczówki z dachu pokrytego papą.
Zbadałem deszczówkę z dachu pokrytego w 2009 roku papą (czyli 10 lat temu). Oto wyniki:
- ołów: <0,002 mg/l
- kadm: <0,0003 mg/l

Wyniki nie są nawet blisko norm dla ołowiu (0,01 mg/l) i kadmu (0,005 mg/l).
Może są papy mniej lub bardziej nafaszerowane metalami - ale z powyższego wynika, że spokojnie można używać deszczówki z dachu pokrytego papą.
Daniel_M
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 kwie 2020, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Deszczówka

Post »

Hej,

wracam do tematu papy i deszczówki.

Dla mnie kwestia zbierania deszczówki pokrytej papą na zew jest jasna, lepiej nie ryzykować. A myślicie, że coś się zmienia jeśli papa jest pod warstwą drewnianych dachówek? Czy ten sam shit? Zobaczycie frag dachu na zdjęciu.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.



Obrazek
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Deszczówka

Post »

Witam.
Mam pytanie. Czy ktoś budował "wieżę ciśnień" z beczką 1000l, Jaką konstrukcję trzeba zrobić, by wytrzymała obciążenie. Czy kątownik 50 x 50 mm na 4 słupki wytrzyma to obciążenie przy wysokości 2 m?
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Deszczówka

Post »

Wytrzyma, jeśli zrobisz jeszcze przekątne, a słupy z kątownika, np. o grubości 5 mm. Podejrzyj jak wygląda słup wysokiego napięcia, gdzie działają także duże siły przegięcia i wytrzymuje działanie wiatru.
Kalinosiu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 27 lut 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Deszczówka

Post »

A może zamiast zbiornika 1000l cztery beczki po 250l. Jest praktyczniej. ponieważ w zbiorniku powstają glony i trudno go oczyścić. Ja nam konstrukcję: podpory z kantówki 100 x 100, na górze dwie kantówki 100 x 50 i na to deski. Konstrukcja stoi kilka lat.
labeo
100p
100p
Posty: 132
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Deszczówka

Post »

Inżynieria budownictwa - zastosuj kratownicę to dobra konstrukcja i można policzyć wytrzymałość ze wzorów :). Możesz też zrobić po prostu "na oko" (nie polecam, tutaj zdajesz się na test wytrzymałości na żywo) albo poprosić jakiegoś studenta o obliczenia ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”