Mole spożywcze - mklik mączny i inne

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Iwkala
50p
50p
Posty: 55
Od: 28 gru 2006, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Walka trwa. Nie zagnieździły mi się (niestety) w kuchni, żadne produkty (zapasów już nie robię) nie są zaatakowane, ale zauważyłam, że one przylatują z przedpokoju, który sąsiaduje z kuchnią - drzwi niestety nie ma. Myślę, że mogą siedzieć pod deskami i to mnie przeraża. na razie mam lepy z feromonami na samce i co noc zbiera mi się ich tak kilkanaście. Już jest ich trochę mniej, ale walka chyba będzie długa...
antymol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 lip 2019, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

mole spozywcze

Post »

Witam serdecznie. Chciałam poradzić się dzialkowiczow bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mam duży problem a mianowicie wlatuja mi do domu przez okna mole spozywcze. Mieszkam obok dużej hurtowni spożywczej więc pewnie stąd ten problem. Chciałam się poradzić jakie rośliny mogę posadzić pod domem aby odstraszaly mi te insekty. Lawenda to na mole odzieżowe a ja takich nie mam. Mam spozywcze. Czytałam że one nie lubią zapachu lisci laurowych i moje pytanie czy jak posadze wawrzyn to on będzie jako roslina też odstraszal?. A może jakieś roślinki o zapachu wanilii? Jest podobno bagno zwyczajne ale to tez na mole odziezowe. Błagam o pomoc bo już nie mam głowy jak wybrnąć z tego problemu. A może znacie rosliny które intensywnie pachną wanilia właśnie lub cytryna bo tych zapachów te mole nie lubią. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: mole spozywcze

Post »

Przede wszystkim to produkty zamykaj szczelnie czy nawet zamrażaj. Mole nie mogą się dostać do nich.
Powieś w szafkach lepy, a jeśli wiesz że wlatują zzewnątrz to zał?ż moskitiery o małym oczku.
Często sprzątaj szafki, nie dopuszczaj do zalegania czegoś w kątach, a produkty zużywaj na bieżąco.
Liście laurowe i inne ziółka można mieć ale to tak dodatkowo. Jak się mole uwezmą to też zjedzą.
antymol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 lip 2019, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: mole spozywcze

Post »

Ehh. Ja to wszystko wiem tylko myślałam że może uda mi się zniechęcić je do wlatywania do domu, odstraszyć roslinka jakaś. :(
..
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: mole spozywcze

Post »

Nie ma takiej rośliny,kt?ra nagle wygoni inwazję. Można używać r?znych olejków ( cytrynowy, pomarańczowy, gożdzikowy itd) czy rozkładać zioła ( ja mam porobione słoiczki z mięty, lawendy, gozdzików, cytryny , lauru,zirla ang, itd) ale to tylko pomoc, gł?wnym źródlem są produkty spiżywcze.
antymol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 lip 2019, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mole spożywcze - mklik mączny i inne

Post »

Dziękuję. Czytałam o trawie cytrynowej że pachnie cytryna więc pomyślałam że mogłabym sobie posadzić.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Mole spożywcze - mklik mączny i inne

Post »

Możesz też używać sk?rek z cytrusów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”