Pawilon/namiot automatyczny

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Pawilon/namiot automatyczny

Post »

Witajcie mam nadzieje że doddaje wątek w odpowiednim dziale.Otóż nie stać mnie żeby postawić altanke drewnianą w tym roku szukam jakiegoś ciekawego rozwiązania.Z doświadczenia wiem ze pawilony oferowane w martketach za 50-100zł potrafią się rozpaść przy średnim wietrze i zastanawiam się czy ktoś z was miał do czynienia z pawilonem samorozkładalnym tego typu co na zdjęciach.Czy są one mocniejsze i czy warto kupić choć na jeden sezon biorąc pod uwage iżbedzie on składany i rozkładany co tydzień ponieważ nie chce go zostawiać na działce i kusić złodziei :?: Proszę o opinie
Obrazek
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Re: Pawilon/namiot automatyczny

Post »

Moim zdaniem opłaca się. Miałam go przez kilka sezonów nawet i to bez bocznych ścian więc wiatr hulał tam czasami dość mocno.
Mocno naprężone sznurki i mocno przytwierdzone do podłoża uchronią go w normalnych warunkach plenerowych i sprawdzi się.
Ja miałam podwójnie gumki naciągające i podwójne w bite w ziemię,śledzie od namiotu.Kilka lat tak miałam. Zawsze stał cały sezon,nie był chowany.Został zniszczone podczas naszej nieobecności w domu kiedy to nadeszła nigdy w czesniej nie spotykana wichura porzypominająca tornado. Wtedy pawoilon został przeniesiony przez wiatr o ok.500 m z zacisznego miejsca pod brame wjazdową. Oczywiście był mocno pogiety, w niektóre rurki,prawie zakleszczone, po wyprostowaniu powkładałam kijki bambusowe co bardzo wzmocniło konstrukcję i jeszcze do końca sezonu pawilon nam służył.
Takie wichury bywaja coraz częściej w Polsce ale jeśli pawilon będziesz miec pod nadzorem,nie zostawisz go tak jak ja :oops: to twierdze,że jest wart kupienia.
Pozdrawia cynia
ppepina
100p
100p
Posty: 168
Od: 12 sie 2009, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik/Śląsk

Re: Pawilon/namiot automatyczny

Post »

Werka2684 zakupiłaś ten pawilon?zadowolona?
pytam bo sama mam zamiar takowy kupić :wit
pozdrawiam
Grażyna
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Pawilon/namiot automatyczny

Post »

Nie jeszcze słyszałam opinie że nie ma co kupować tych najtańszych a na ten droższy mnie nie stać czekam na jakieś wyprzedaże może cos ustrzele mam na oku jeden używany z moich okolic w super stanie ale wczoraj mieliśmy komunie ćorki i ostatnie dwa tygodnie spedziłam w kościele i na przygotowaniach teraz troszkę odsapne i będę się rozgladać jak coś ciekaego znajde to dam znać :uszy
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pawilon/namiot automatyczny

Post »

Kpiłem właśnie w biedronce, miałem taki tani za 70zł stał 2 sezony od kwietnia do września przy burzach wiatrach itp niestety padł. Mam nadzieję że obecny samorozkładany wytrzyma dłużej ;:224
ppepina
100p
100p
Posty: 168
Od: 12 sie 2009, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik/Śląsk

Re: Pawilon/namiot automatyczny

Post »

właśnie właśnie w biedronce są,a właściwie miały być,bo w mojej brak :(
Adrianie,liczę ze podzielisz się spostrzeżeniami z montażu ;:196
pozdrawiam
Grażyna
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Pawilon/namiot automatyczny

Post »

Witajcie wczoraj objechałam cały poznań za pawilonem i moje spostrzeżenia sa nienajlepsze.Byłam w carrefour,obi,leroy merlin,auchan i praktikerze miałam w planach jeszcze inne sklepy ale odechciaało mi się.Żeby kupić pożądny pawilon trzeba mieć ładnych pare setek jeśłi nie mówić tu o wyższych kwotach.W naszym przypadku gdy mamy działke daleko nie warto nam kupować słabych konstrukcji gdyż za każdym razem musielibyśmy bawić się w składane i rozkładanie pawilonu.tak więc na razie kupujemy pawilon samorozkładający a w przyszłości kupimy lub samy zrobimy coś ala wiata/altanka
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Pawilon/namiot automatyczny

Post »

Adrianie89 poszłam w twoje slady i też kupiłam w biedronce ten pawilon ale mąż dopiero po niego podjedzie po pracy bo niestety dla mnie za ciężki możesz podzielic sie opinia jeśli juz jakąś sobie wyrobiłeś?
ppepina
100p
100p
Posty: 168
Od: 12 sie 2009, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik/Śląsk

Re: Pawilon/namiot automatyczny

Post »

ja też....!!!ja też czekam na opinie !!! :wit
a nogami już przebieram,by iść i go kupić :tan

Werka-miałaś możliwość obejrzenia go w biedronce?ma on jakąś tam gwarancję?
pozdrawiam
Grażyna
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Pawilon/namiot automatyczny

Post »

To lepiej biegnij po ten namiot nie wiem jak uwa sale u mnie w Poznaniu pomimo sporej ilosci sklepow budowlanych takie rzeczy w biedronkach ktore jest mnóstwo rozchodzą sie jak ciepłe bułeczki ;:7
ppepina
100p
100p
Posty: 168
Od: 12 sie 2009, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik/Śląsk

Re: Pawilon/namiot automatyczny

Post »

do mojej pobliskiej B i tak nie dowiezli,więc muszę wybrać się do okolicznych i sprawdzić czy są(licze,ze tak)
Werka-miałaś możliwość obejrzenia go w biedronce?ma on jakąś tam gwarancję?
pozdrawiam
Grażyna
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Pawilon/namiot automatyczny

Post »

Niestety są zapakowane w karton ja mojego jeszcze nie otwarłam dopiero w sobote na działce a co do gwarancji to sie nawet nie zapytałam ale nie liczyłabym na to aczkolwiek miłoby było gdyby była w sumie jakby nie patrzeć to jest sporo kasy
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Pawilon/namiot automatyczny

Post »

Ppepina byłam w biedronce3 pytać o tą gwarancje pani mi powiedziała że jest z paragonem ale nie była pewna ile czy rok czy dwa lata :tan
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”