Utwardzenie terenu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
europa0771
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 23 mar 2012, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SWIETOKRZYSKIE

Utwardzenie terenu

Post »

Witam.Mam działkę,która biegnie ze spadkiem.Około 10 ar to łąka granicząca z rowem melioracyjnym.Problem jest z tym,że na samym środku łąki jest zagłębienie około 50cm niżej, gdzie kończy się łąka i zawsze tam stoi woda.Nie mam pojęca jakich materiałów użyć do podwyższenia,jak również jak przygotować podłoże przed zasypaniem czy skosić ,zaorać czy użyć glebogryzarki.Dodam że chcę zlikwidować łąkę na rzecz wiaty, która ma tam stanąć.Z góry proszę o podpowiedzi, dziękuję.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: podwyzszenie terenu

Post »

Zaorać, przejechać glebogryzarką, zabronować i zobaczyć, co wyszło. Jest duża szansa, że już po takim zabiegu będzie równo, a przynajmniej równiej. Jeśli nie to pozostaje przywieźć ziemi.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
europa0771
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 23 mar 2012, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SWIETOKRZYSKIE

Re: podwyzszenie terenu

Post »

Dzięki za poradę ale nie jeden już próbował wjechać ciągnikiem i musiałem biegać i szukać kogoś
żeby go potem wyciągnął z bagna. Dodam że chciałem utwardzić i podnieść teren,
ponieważ mam dwóch sąsiadów których działki są położone wyżej.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3716
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Podwyższenie terenu

Post »

Ja byłem w podobnej sytuacji. Woda stała całymi tygodniami. Zacząłem od zdrenowania terenu. Dreny zachodzą się do studni zbiorczej, w tej studni zamontowałem pompę. Grunt podnosiłem stopniowo, wywrotka po wywrotce. W końcu mam poziom działki taki sam jak u sąsiadów lub nawet nieco wzniesiony. Teraz jestem zadowolony i nie mam problemów z wjeżdżaniem autem. Przed tymi działaniami samochód często się zakopywał po osie.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Podwyższenie terenu

Post »

Skoro masz rów melioracyjny to próbuj osuszyć przy pomocy jego teren, a potem syp ziemię. Możesz mieć problemy żeby wjechać jak tam stoi woda.
europa0771
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 23 mar 2012, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SWIETOKRZYSKIE

Re: Podwyższenie terenu

Post »

rozwazalem i takie rozwiazanie ale po kilkugodzinnym deszczu poziom wody w rowie jest taki sam jak na srodku laki istne bagno.dodam ze row byl nie czyszczony bardzo dlugo i woda w nim splywa bardzo powoli praktycznie stoi.doradzcie czy najpierw podniesc teren i ulozyc drenaz,czy odwrotnie ,i w jakiej kolejnosci gruz ewentualnie szlake ,ziemie.dodam ze chce zlikwidowac lake,utwardzic i podniesc teren. Pozdrawioam, DAREK
europa0771
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 23 mar 2012, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SWIETOKRZYSKIE

Re: Podwyższenie terenu

Post »

z pewnoscia u mnie potrzebne bedzi okolo 60 wywrotek,tylko nie wiem czy najpierw mam skosic lake zeby nowa ziemia dobrze zwiazala ze starym podlozem czy sypac gruz na trawe czy zaorac i przejechac glebogryzarka chce wiedziec w jakiej kolejnosci to wykonywac zebym pozniej nie poprawial . Dzięki Pozdrawiam
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Podwyższenie terenu

Post »

a po co ten gruz. Jak będziesz chciał wykopać później dołek w tym miejscu to braknie słów z podręcznego słownika łaciny podwórkowej na określenie twojego położenia. Po co orać itp. Przecież jak zasypiesz te trawę to ona zgnije.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Podwyższenie terenu

Post »

Miałem identycznie, tyle że 15 arów, spadek, doły rowy zasypałem, ziemia z piachem pół na pół, na reszte ziemi kilka wywrotek piasku dla rozlużnienia, jest nieżle, wszystko rośnie, aczkolwiek jak leje z miesiąc to z działki wytryskują nawet gejzerki wody, jak nie masz tysięcy na drenowanie nic innego ci nie zostaje.
ps na demną jest z 30 metrów górki.
ps2 jak podsypuje nawozem to z 2 metry nad drzewkiem, i tak spłynie.
ps3, jak pisze "eleanor" żadnego gruzu kamieni czy żwiru...
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
europa0771
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 23 mar 2012, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SWIETOKRZYSKIE

Re: Podwyższenie terenu

Post »

Wszystko sie zgzdza ale czy sama ziemia utwardzi podloze dodam ze u mnie jest gliniaste podloze i przepuszczalnosc wody jest slaba a moze drenaz?
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Podwyższenie terenu

Post »

Co ci pisałem ze dwa posty wyżej?
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
europa0771
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 23 mar 2012, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SWIETOKRZYSKIE

Re: Podwyższenie terenu

Post »

Tak ale czy sama ziemia z piachem na to bagno to dobry grunt pod budowe wiaty ?
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Podwyższenie terenu

Post »

Aaaa, przepraszam, wiata to inny pomysł... pod wiatę ( miałem identycznie jak ty) dałem półmetra gruzu, wujek pojechał walcem, się zapadło, dosypałem z 30 cm. gruzu, ręczna ubijarka, dość siadło, na to kilka cm. żwiru z piachem, kamyki wyzbierane w polu, beton rzadki, 1-3, dylatacje co pół metra, i drugi rok siedzi..
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”