Garaż blaszany

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
blak123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 mar 2017, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Garaż - problem z mpzp

Post »

Na swoim prywatnym gruncie. Działka budowlana, koło domu.

Dla mnie to dziwne, że nie mogę postawić blaszaka. Przecież to przenośna konstrukcja. Dzisiaj jest jutro nie ma.
Dzwoniłem do gminy i jak wspomniałem dostałem info, że nie mogę postawić blaszaka. Pani powiedziała coś w stylu "nie ma czegoś takiego jak blaszak!". Dodała, że może być szkielet metalowy, a reszta to tynk i jeszcze wymagania do dachu.
W Powiecie dostałem info, że muszę go dostosować do MPZP. Czyli tylko dach musi mieć odpowiedni kąt nachylenia.
Jak wspomniałem, że to gotowy blaszak, który jest przenośny i nie jest stały. To gadanie, że dostosować do MPZP.

A nie mogę odlać płyty? Bo mam taki teren, że pasuje go utwardzić. Płyte odlać pod garaż i przed.
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Garaż - problem z mpzp

Post »

Czy rozwiązał się Twój problem czy na razie zatrzymał się w punkcie?
blak123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 mar 2017, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Garaż - problem z mpzp

Post »

Na chwilę obecną zatrzymał się. Byłem 2 razy w wydziale budownictwa i za każdym razem inna osoba twierdzi, że muszę go dostosować do MPZP. Rozmawiałem z firmami wykonującymi garaże i albo nie chcą tego zrobić albo garaż jest 2,5 - 3 razy droższy od takiego wg ich planu.
Dowiedziałem się, że mogę postawić wiatę, ale nie mam prawa jej zamknąć bo to wtedy garaż/pomieszczenie gospodarcze.

Dostałem info, żeby wysłać zgłoszenie i liczyć, że nie odrzucą. Choć to mało prawdopodobne, albo dostosować do ich wymagań.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Garaż - problem z mpzp

Post »

Hm, a nie możesz po prostu zrobić zgodnie z planem?
Urząd to nie burdel. Wszystkim nie dogodzisz.
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Garaż - problem z mpzp

Post »

Według mojej wiedzy i w moim mieście: jeśli jest to budynek do 35m2 i go zgłosisz to jest szansa ze nikt się nie przyczepi.Cchyba ze ktoś z urzędu zarząda szkiców.
Druga sprawa często w miejscowym planie jest inny wymóg dla garaży i gospodarczych, wiec może akurat coś przeoczyłeś.
blak123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 mar 2017, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Garaż - problem z mpzp

Post »

Hosta pisze:Hm, a nie możesz po prostu zrobić zgodnie z planem?
Chciałbym, ale koszt "normalnego" blaszaka to ok 3200zł. Gdybym chciał go dostosować do planu to nie każda firma mi go wykona i koszt wzrasta do 7,5tyś - 10tyś w zależności od firmy. Zapewne za ponad 10tyś mam już murowany garaż. Tylko, że nie chce takiego, bo to może na 2-3 lata będzie. Potem porządki i przeniesienie drogi oraz garażu.

MagdalenaKCh pisze:Według mojej wiedzy i w moim mieście: jeśli jest to budynek do 35m2 i go zgłosisz to jest szansa ze nikt się nie przyczepi.Cchyba ze ktoś z urzędu zarząda szkiców.
Druga sprawa często w miejscowym planie jest inny wymóg dla garaży i gospodarczych, wiec może akurat coś przeoczyłeś.
Wyraźnie jest napisane, że dotyczy garaży, pomieszczeń gospodarczych itd. Aaa... to nie muszę załączać szkiców i mapki geodezyjnej? Myślałem, że tak ma wyglądać zgłoszenie. Może da się je jakoś okroić z zbędnych informacji? :D
Adek1243
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 maja 2016, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Garaż w ogródku działkowym

Post »

Witam. Czy mogę posiadać blaszany garaż w ogródku działkowym, który by służył jako domek narzędziowy? Czy muszę gdzieś to zgłaszać, mieć jakąś zgode?

Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
coron3r
50p
50p
Posty: 83
Od: 9 paź 2010, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Blaszak kontra garaż z płyt betonowych

Post »

Witam,

Na pewno nie jedno z was stanęło przed takim dylematem przed jakim ja teraz stoję i chciałbym abyście
podzielili się ze mną spostrzeżeniami na ten temat. Co Was przekonało do jednego lub drugiego

Mam zamiar postawić garaż 35 m2 wraz z przyległą wiatą. Osobiście wolałbym aby to był
garaż z płyt betonowych a żona upiera się na blaszak bo (niby taniej) i ładniejszy
ale nie do końca bo takie stoją po prawie 8000.
Chodzi jej o coś takiego:
Obrazek

Ja obstaje przy garażu z płyt gdyż zawsze można go ocieplić, nie skrapla się woda i poza tym można zrobić go wyższego
i na "strych" coś jeszcze wrzucić. A blacha zawsze będzie blachą.

Proszę o Wasze opinie, może znajdziecie więcej plusów lub minusów którejś z opcji. A może przekonacie mnie do blachy ;:4 ;:304 ;:333
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Blaszak kontra garaż z płyt betonowych

Post »

Ja bym wymurował z darmowej cegły rozbiórkowej.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Blaszak kontra garaż z płyt betonowych

Post »

Mam blaszak i zrobiłem otwory wentylacyjne z przodu i tyłu, i jest cyrkulacja. Zimą auto suchutkie, woda się skrapla gdy po mroznej nocy slońce przygrzewa. Ale szybko znika bo w środku szybko jest ciepło, mam blache akrylową bordową więc szybciej się nagrzewa. Na plus: budowa tylko na zgłoszenie, koszty, szybkość realizacji. Minusy: latem piekarnik, silny wiatr może uszkodzic więc wymaga porządnego umocowania, kotwy dałem po 5 sztuk na ścianke i trzymają. No i nie ma duzo przestrzeni.

Co do płyt: sa ciężkie i kruche, w razie uszkodzenia którejś trzeba rozbierać.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Blaszak kontra garaż z płyt betonowych

Post »

Tak z ciekawości zapytam po co jest garaż ? Widziałem setki takich budynków przerobionych w użytkowaniu na rupieciarnie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
coron3r
50p
50p
Posty: 83
Od: 9 paź 2010, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Blaszak kontra garaż z płyt betonowych

Post »

Po co? Może Cię zdziwię ale w moim przypadku faktycznie będzie tam się znajdował samochód :D
No a oprócz tego dużo rzeczy ktorych teraz nie mam gdzie podziać.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Blaszak kontra garaż z płyt betonowych

Post »

Budując drugi dom, pierwszą rzecz którą zrobiłem to wykreśliłem garaż bo komu się chce wstawiać samochód. Nawet zimą to tylko kwestia zapalenia auta i wypicia kawy i ciepły wehikuł gotowy do jazdy. Zresztą najlepsze miejsce aby auto rdza zeżarła to ogrzewany garaż. Co do pomieszczenia dla różnych rzeczy które już teraz trudno podziać to absolutnie rozumiem, bo znam kilkadziesiąt garaży należących do znajomych , rodziny i wszędzie jest podobny problem. Tych niezbędnych rzeczy w garażach mają tyle że ........... cieszą się jak jeszcze rowery się zmieszczą.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”