Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać, czy warto i inne pytania?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

Pisałeś o wykończeniu kosy...
No ale dobra- szukałem myjki takiej z wbudowanym zbiornikiem na detergent i długim wężem(6m min.). Będzie coś koło pięciu stów?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

Teraz potrzebuję myjki i szukam informacji od użytkowników tańszych wynalazków licząc że może znajdę taką która wytrzyma kilka lat nim będę mógł sobie pozwolić na dobrą.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

newrom pisze: kilka arów do koszenia (szwagier kilkanaście)
A, no to wszystko wyjaśnia. Moja przez trzy lata w sumie kilkanaście arów może skosiła. No ale bądźmy poważni, Husqvarna by dawno padła jak by sprzęt za trzy stówki nadawał się do zastosowań profesjonalnych.
Myjkę też wyciągnę kilka razy w roku do samochodu, raz, może dwa do bruku, a raz na pięć dom umyję.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Myjka ciśnieniowa - co wybrać

Post »

Witajcie :wit Zamierzam sprawić sobie myjkę ciśnieniową. Chodzi głównie o mycie samochodu, ale chciałbym również myć kostkę i być może za kilka lat elewację. Rozważania zacząłem od Karchera K2, ale podobno ma plastikową pompę, jak wszystkie Karchery poniżej serii K5 i przetrwa ledwie gwarancję... Żeby nie utopić kasy zacząłem przeglądać inne myjki w cenie do 600 zł. Nilfisk C120 mnie nie zachwycił parametrami. Z kolei lavor skm150 ma niby 150 bar, ale na różnych forach twierdzą, że jest to przekoloryzowane i w rzeczywistości ma tylko 100 :evil: Z tego wszystkiego zacząłem rozważać Karchera serii K5, tylko się zastanawiam czy będę zadowolony z mocy (czyszczenie kostki z brudu i mchu) i przede wszystkim ile ta myjka przeżyje przy takim domowym wykorzystaniu. Nie chciałbym wywalić kasy na coś co będzie tylko stało, bo nie będzie do czego tego użyć, albo się rozleci po 3 latach :roll: Myślę, że jakby było warto to bym dorzucił do tych 1400 z dodatkami, ale wszystko się rozchodzi o to czy warto, czy sobie odpuścić i lać z węża :lol:
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać, czy warto i inne pytania?

Post »

Kupiłem w tym roku Nilfisk C 125.3-8 PCCAR, który ma kilka gadżetów do kostki, samochodu itp. Cenowo wychodzi taniej od konkurencji, a o jakości tego zestawu nie mogę, póki co, powiedzieć złego słowa.
Jeśli chodzio o ciśnienie z myjki (podobno 125 bar w tym przypadku), to jest dużo większe od tego z węża, więc nie ma nawet co porównywać. Osobiście polecam taki zestaw do amatorskich zastosowań, ale o trwałości nie mogę na razie nic powiedzieć, bo to mój pierwszy sezon.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać, czy warto i inne pytania?

Post »

Właśnie rozważam tego Nilfiska c125. Myłeś już nim kostkę ? Ta pianownica co jest w zestawie to się do czegoś nadaje ? Wąż jest 8 metrów ? Jak to jest z elastycznością węża ? Da się używać ?
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać, czy warto i inne pytania?

Post »

Wąż ma 8 metrów i jest dosyć sztywny, ale nie powoduje to problemów przy myciu. Pianownicy nie używałem jeszcze, ale sprawdziłem szczotkę do kostki i robi robotę.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać, czy warto i inne pytania?

Post »

No i stanęło na Karcher K5 Premium Home i pianownicy PA. Po wstępnych testach stwierdzam, że moc jest :twisted: Umyłem dwie kosiarki zwykłą dyszą płaskostrumieniową, jak ruszyłem od spodu zabity syf dyszą turbo to mi zdarło kawałek farby (znowu :? ). Sprawdziłem też szczotkę do kostki (chyba T350). Czyści bardzo dobrze, czasami nad grubszym mchem trzeba kilka razy przejechać, ale idzie bardzo szybko :wink: Jeśli ktoś to w przyszłości przeczyta, to polecam ;:333 Mam nadzieję tylko, że wytrzymałość dorówna mocy :D
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać, czy warto i inne pytania?

Post »

Z racji wysokich temperatur poczułem wiosnę i z braku zajęcia umyłem kostkę moim Karcherem K5 :) Użyłem lancy rotacyjnej i t-racera t350. Niestety mech nie chciał schodzić pod t-racerem ,więc miejsca najbardziej zapuszczone jechałem tylko lancą rotacyjną. 100 m^2 zrobiłem w łącznie 6 godzin (licząc rozkładanie i składanie sprzętu 2 razy). Kostka nie myta od 10 lat, a schody mają lat 25 i kilka razy była próba mycia szczotką ryżową, niestety bezskuteczna. A teraz fotki :) :
Obrazek
I tak. Wiem, że wygląda jak reklama, ale specjalnie zrobiłem najpierw pół :wink:


Obrazek

Obrazek

Jeśli ktoś się zastanawia nad kupnem myjki, to chyba dowód jest, że warto :) Co do mycia auta, to najpierw pryskam pianą. Po 3 minutach około przecieram pianę bardzo delikatną szczotką z włosia naturalnego i spłukuję. Na koniec suszę ręcznikiem z mikrofibry :) Być może w dziale pomysły Forumków pojawi się kiedyś moja wersja takiego urządzenia: https://www.youtube.com/watch?v=gWoG_ozmKLA :D

P.S. Czego ten fotosik zawsze przekręca zdjęcia tak, by dłuższy bok był w poziomie ?

EDIT: Przypomniało mi się jedno. Zwijacz w myjce jest niezbyt dobry. Jest mały problem przy rozwijaniu. Jeśli się ciągnie za wąż to myjka się przewraca, ale można to ominąć przez rozwijanie ręczne korbką i odciąganie węża. W końcu nie robi się tego co chwilę tylko przy rozpoczynaniu pracy :D
laffi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 kwie 2017, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Myjka ciśnieniowa

Post »

Witam :)

Poszukuje myjki ciśnieniowej do kostki brukowej i kamienia z własnym zbiornikiem wody i akumulatorem poleci ktoś coś albo zasugeruje :?

cena nie gra roli
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać, czy warto i inne pytania?

Post »

Nie wiem czy znajdziesz wydajną myjkę akumulatorową, jeśli brakuje prądu to albo agregat (tanio i uniwersalnie) albo myjka spalinowa.
Jaką wydajność wodną byś chciał mieć ? AFAIR słabe myjki mają 200L/min. Jak masz dużo kostki to samochód cysterna może, a jak mniej to zbiornik 1000L na przyczepce ?
zona
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 maja 2011, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Myjka ciśnieniowa Black&Decker BXPW2000E czy LUX HD-150/2000

Post »

Witam.
Poczytałem o tych myjkach i po selekcji wybrałem te dwie proszę o poradę ekspertów lub szczęśliwych posiadaczy tego sprzętu o wypowiedz.
Awatar użytkownika
Daliana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 30 sie 2017, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Myjka ciśnieniowa

Post »

laffi pisze:Witam :)

Poszukuje myjki ciśnieniowej do kostki brukowej i kamienia z własnym zbiornikiem wody i akumulatorem poleci ktoś coś albo zasugeruje :?

cena nie gra roli
Szczerze mówiąc nie znajdziesz czegoś takie. Ze zbiornikiem wody i akumulatorem są tylko myjki przenośne które mają zbiornik do 5 litrów i niskie ciśnienie. Jednak gdyby już to wtedy Karcher Mobile Outdoor Cleaner OC 3. Ale jeśli chcesz postawić na sensowne mycie min kostki brukowej to coś w stylu Karcher K 4 Full Control Home albo K 4 Compact.

Zmoderowano - nie wstawiamy linków do platform handlowych -reg./mod.
Chwast to roślina której zalety nie zostały jeszcze odkryte - Ralph Waldo Emerson
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”