Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
micik
 Tytuł: Dobry sekator
PostNapisane: 4 mar 2012, o 11:44 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Witam! Chcę zrobić prezent teściowi i kopic porządny sekator, przekroczył osiemdziesiątkę i ręce ma pewnie słabe, trochę czytałem, ale jest tego od groma, wrzucę dwa linki, powiedzcie który z nich jest lepszy, a może zaproponujecie coś jeszcze porządniejszego, w tym wypadu cena nie gra roli, ma to być na prawdę dobre i nie zniszczalne.
http://domogrodhobby.pl/fiskars--sekato ... 44.45.html
http://e-hortico.pl/sekator-felco-2.html
Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij e-mail      

PiotrekP
 Tytuł: Re: Dobry sekator
PostNapisane: 4 mar 2012, o 11:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Witaj
Sekator Fiskarsa jest bardzo dobry. Mam kilka takich i nie narzekam. Są trwałe i ostrze jest wykonane perfekcyjnie więc z czystym sumieniem mogę go polecić. Zacznijmy od tego do czego ten sekator ma służyć? może ze względu na wiek kup teściowi elektryczne nożyce ?

micik
PostNapisane: 4 mar 2012, o 12:28 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Przeszła mi taka myśl, ale to tylko nie wielka działka i nie ma tam żadnych żywopłotów, to tylko do drzewek, krzaczków. Ten droższy nie będzie lepszy, myślałem że jakość idzie razem z ceną, chyba nawet wzrokowo wygląda troszkę solidniejszy, ale mogę się mylić, dla tego pytam?

PiotrekP
PostNapisane: 4 mar 2012, o 12:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Najlepiej jak byś pojechał do jakiegoś marketu i zobaczył osobiście. Na kilka drzewek nie musisz mieć wygórowanych wymagań . Oczywiście zależy to od grubości gałęzi ;) Fiskarsa mogę polecić w 100% tach. Zależy jeszcze co chcesz wybrać. Jest masa sprzętu do przycinania ( w tym kilkadziesiąt sekatorów). Solidna firma więc ja bym się nie zastanawiał ;)

micik
PostNapisane: 4 mar 2012, o 13:20 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Super makiet raczej kojarzy mi się z tandetą, wolę kliknąć i przyniosą do domu, a można tak na skryty, nie po co i do czego, tylko który faktycznie z tych dwóch jest lepszy?

PiotrekP
PostNapisane: 4 mar 2012, o 13:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
micik napisał(a):
Super makiet raczej kojarzy mi się z tandetą, wolę kliknąć i przyniosą do domu...

Nie każę Ci tam kupować ;) zobacz jak wyglądają sekatory Fiskarsa , Gardeny i innych znanych firm. Widzisz co kupujesz , wszystko idzie od jednego producenta (konkretne modele). Obi , Castorama czy sklepy internetowe to dla mnie różnicy nie robią. Wolę najpierw "dotknąć" sprzętu i zdecydować niż kupować kota w worku przez sieć a potem pluć sobie w brodę ;:14
Na skróty mówisz który lepszy? nie miałem tego drugiego a z Fiskarsem miałem i mam do czynienia więc mówię jak jest. Nic więcej nie pomogę. Kupuję sprawdzone materiały .

micik
PostNapisane: 4 mar 2012, o 16:19 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Dzięki! może jeszcze ktoś się znajdzie, kto miał do czynienia z tym drugim, lub obojga.
Pozdrawiam

Kasia1972
PostNapisane: 4 mar 2012, o 16:52 
1000p
1000p

---
Miałam różne sekatory - polecam Fiskarsa - nie znam lepszego. Teraz jak mam kupic jakiś sprzęt to kupuję tylko Fiskarsa - wiem, że to będą dobrze wydane pieniądze.

micik
PostNapisane: 4 mar 2012, o 17:28 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Kolego Kasia1972, piszesz że miałeś różne sekatory, ale czy miałeś do czynienia z Felco? poszperałem jeszcze po forach i piszą że Falco jest królem wśród sekatorów, dla tego pytam, czy miałeś też Falco? Jeżeli tak i twierdzisz że Fiskarsa jest najlepszy, to konkretnie jaki model radzisz kupić, bo tych modeli jest sporo. ?
Pozdrawiam

Kasia1972
PostNapisane: 4 mar 2012, o 17:42 
1000p
1000p

---
Koleżanko :wink: Obecnie mam dwa sekatory Fiskarsa - mały (chyba 111960) i oburęczny 112190. Oba są jak dla mnie idealne. Małego używam do cieńszych gałęzi, gdy muszę coś grubego ciąc - biorę ten oburęczny. Piszesz, że teśc jest starszym człowiekiem i ręce ma słabe, myślę, że jeśli dla mnie - kobiety - Fiskars jest dobry, to i dla starszego pana będzie dobry, bo nie trzeba używac dużo siły. Falco nie mam, więc nie porównam, jednak gdy mam Fiskarsa, nie mam potrzeby porównywac, bowiem Fiskars spełnia moje oczekiwania :D

terraneo
PostNapisane: 6 mar 2012, o 17:05 
100p
100p

1 szt.
oba będą bardzo dobre. Felco to jednak najwyższa półka wśród sekatorów.

gienia1230
PostNapisane: 6 mar 2012, o 17:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Dostałam w prezencie taki dziwny sekator, ma 3 ząbki a może zapadki, nawet nie wiem jak to nazwać. Wypróbowałam i stwierdziłam, że rzeczywicie, tak jak obiecywali grubszą gałązkę tnie bez problemu.
W niedzielę na wystawie kwiatów w Filadelfi (Pensylwania) widziałam stoisko FELCO, łomatko jakie drogie sekatory!!!! Mały sekator tej firmy około 60 USD!!

micik
PostNapisane: 6 mar 2012, o 18:57 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Witam! Poszedłem za radą Kolegi i uderzyłem do OBI, faktycznie wybór był. Po przemyśleniu sprawy zrezygnowałem z FELCO 2 na rzecz dwóch Fiskarsów, jednego nożycowego i drugiego dźwigniowego i już miałem je w koszyku, ale w oko wpadł mi:
GARDENA 8792-20 COMFORT SEKATOR OGRODOWY W-WA,
http://ogrodnik24.pl/pl/p/GARDENA-8792- ... -W-WA/2769
jak wziąłem obydwa sekatory do reki i dokładnie porównałem, to odłożyłem te dwa Fiskarsy na polkę i wyszedłem tylko z tym jednym, pomimo że był dwa razy droższy. Faktycznie nażąć najlepiej wziąć do ręki i porównać.
Podobno dają na niego 25 lat gwaranci, trochę przegięli z tą gwarancją, ale nażęć wygląda faktycznie solidnie, nawet bez problemu ścina pojedyncze włosy, o kartce papieru nawet nie wspomnę, jestem zadowolony, mam nadzieje że teść też będzie zadowolony.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc, kto pyta nie błądzi.
Pozdrawiam

wieslawt1000
PostNapisane: 9 mar 2012, o 12:34 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Ja nie mam dobrego zdania o Gardenie, ostrza czasem łamią swą siłą kłącza, Fiskars przynajmniej do cięcia gałązek używa bardzo ostrego ostrza, a przy tym nadaje sie do nieprzemęczającej się pracy w ogrodzie.
Model Fiskarsowego sekatorka który ja używam znalazłem pod tym adresem http://www.narzedziowy.pl/22282_FISKARS-Kowadelkowy-sekator-z-raczka-obrotowa-sredni-9651.html . Ja sa jestem zadowolony z niego, gdyż posiada on dodatkowa przekładnie by regulować sile cięcia. jeśli wspomnę o moich dolegliwościach stawowych, to nożyce te są w sam raz dla ogrodników takich jak zięć Micika:)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 43 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: tadziop, Yahoo [Bot] i 19 gości