Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pliszek
100p
100p
Posty: 141
Od: 28 maja 2012, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Coś oskubuje korę z moich drzewek

Post »

witam czy jeśli posmaruje pnie drzew wapnem do bielenia pni czy zające/sarny tez mogą takie pnie obgryźć?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4205
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Coś oskubuje korę z moich drzewek

Post »

Kwestia głodu... Ale poza tym, to gryzonie potrzebują nawet wapnia, więc raczej ich to nie odstraszy. A jelonki czochrają parostki- więc wapno ich też nie wzruszy.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
niuniek_84
50p
50p
Posty: 89
Od: 2 mar 2014, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Witajcie,

Pytanko może lekko innej natury, ale wolę zapytać przed niż wariować po.
Przykładowo jeśli do trawnika, rabatek itp ... dam większą ilość dżdżownic, to czy tym czynem zwabię krety, myszy, nornice które zaczną dewastować moje małe zacisze ??

Odkąd pamiętam, przy domu (u mnie i sąsiadów z obu stron) nigdy nie było kretów i nornic ... sporadycznie jakaś myszka.
Ziemia jest bardzo kiepska ponieważ jest to sam żółty piach na którym nic nie rosło, a ziemia była zanieczyszczona różnymi odpadami po remoncie, a co gorsza miejscowo oleje, smary itp po warsztacie samochodowym - oczywiście na dodatek ogród od 4 stron jest zabudowany betonem (garaże, parking i dom).

Domyślam się, że w tak wyjałowionej ziemi krety itp nie będą szukały rozrywki, jednak za domem robi się coraz bardziej zielono i nie chciałbym zwabić szkodników.
pozdrawiam
Piotr
danielek22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 mar 2014, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Ja ogólnie po wybudowaniu domu chciałem wziąć się za ogród. Jest to dla mnie coś ważnego, żeby dom był ładny z zewnątrz i posiadał ładny ogród bo piękny dom ze zwykłym piaskiem wokoło to przecież nie dom. Znalazłem tanie zakładanie ogrodów Poznań który mieści się niedaleko mnie oferuje szeroką gamę pomocy. Bardzo mi pomogli, teraz mój dom wygląda jeszcze lepiej gdy ma ogród. Jeśli ktoś posiada zwykłą ziemię to nie musi obawiać się kretów, ja nie mam kretów po zrobieniu mojego ogrodu. Innych szkodników też jak na ten czas nie mam, ale to nie tylko od naszej ziemi zależy. Zależy także czy w naszej dalszej okolicy występują owe krety czy inne szkodniki.
Awatar użytkownika
kacperski
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 lis 2013, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Na dziki i sarny skuteczny jest pastuch elektryczny. Dzik rozwali każde ogrodzenie, przerabiałem już ten temat ;:202

Usunięto link, pomid.
Awatar użytkownika
liops
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 lis 2011, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

U mnie krety są tak bezczelne, że gdy koszę trawę, to "wychodzą i patrzą".
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas. Regulamin
Awatar użytkownika
zielonaalesuper
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 27 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Nie no, rewelacja, może jeszcze pomagają kosić? :;230 patrzą przez grube szkła ;:306 dzięki, ale się uśmiałam ;:333
Love all, trust a few, do wrong to none. W.S.
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Moja babcia walczyła na ogródku z kretami i nic nie działało. Ostatnio je przegoniła krążkami z naftaliny (nie lubią tego zapachu), babcia powpychała w te dziury, które robią krety te tabletki z naftaliny i ma spokój.
Jak babcia kupowała naftalinę to kobietka w sklepie potwierdziła, że dużo ludzi teraz naftalinę na krety kupuje.
Więc polecam :D
Pozdrawiam,
Kasia
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Napiszcie proszę co oprócz kopców robią ( niszczą ) krety w ogrodzie? ( w którym nie ma warzyw ) ?
duduś
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

I jeszcze -czy ktoś stosował metodę na słoik ? ( jak to niby działa ?)

cyt. "Jeżeli krety uporczywie niszczą ogród i nie dają się wypłoszyć, można je wyłapywać i przenosić tam, gdzie nie wyrządzają szkód. W tym celu można zastawiać pułapki ze słoików wkopanych poziomo w ziemię (tak, aby dolna krawędź otworu znajdowała się na poziomie dna korytarza)"
duduś
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

duduś pisze:Napiszcie proszę co oprócz kopców robią ( niszczą ) krety w ogrodzie? ( w którym nie ma warzyw ) ?
KRETY TO SPRZYMIERZEŃCY CZŁOWIEKA ,nic nie niszczą ,,robią kopce wystarczy je rozgrabic,,no chyba że kt8s woli pędraki i inne robale niszczące rośliny.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Krety też polują za owadami jak dżdżownice, które żadnych strat mi nie robią, a kopce na trawniku, to nie tylko opcja " wystarczy rozgrabić".

Oczywiście nie walczę z nimi fanatycznie, że na widok 1 kopca już szaleje, ale rękę na pulsie należy trzymać. Jeśli stwierdzam że kopiec nie jest przejściowy, a zadomowił się na dobre, kopcy mam juz 3,4,5 zaczynam działać.
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Hosta
Przyznam że mnie zadziwiłeś.
Do tej pory myślałem że dżdżownice to pierścienice (potocznie robaki) , a tu okazuje sie że to owady. :D

duduś
Z tym słoikiem to myśle że nie chodzi o zakopanie poziomo lecz pionowo.
Tak aby góra słoika znajdowała się na poziomie korytarza w którym polują.
Ciekawy sposób ,pewnie na wiosnę go wypróbuję
Pozdrawiam Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”