Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

Polecam Ci płot betonowy, częściowo ażurowy. Też drogi ;:224 U mnie jak na razie powstrzymuje sarny i dziki.Była to dobra decyzja gdyż sarny obgryzły mi młode drzewka owocowe a dziki za płotem ryją pod starymi dębami. Wypłoszona sarna taki płot 1,50m też potrafi przeskoczyć.U mnie często siedzą pod płotem w krzewach.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

Gdyby to był ogród przy domu, to tak bym zrobiła, ale to malutka działka w ROD.
Nie da się tam podjechać z takim ciężarem.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

BlackRose, możesz wzmocnić dół siatki dodatkowymi stalowymi linami lub metalowymi prętami. Dziki odginają siatkę do góry.
Na moich działkach znów grasują dziki... Moją na razie ominęły.
Panowie z Lasów Miejskich mają sprzęt do usypiania tych potworów w razie niebezpieczeństwa. Jak się dziki złapią w "odłownie" czy jakoś tak się te doły-pułapki nazywa to je wywożą poza Warszawę.
Po interwencji telefonicznej przyjechali na działkę, obejrzeli szkody. Dzika jednak już nie było... Najgroźniejsza jest locha z małymi. Takiej lepiej nie wchodzić w drogę.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

Myślę intensywnie, jak to zrobić, jeśli pręty - jakie? Ehhh...

Sąsiad z działki mówił, że widział lochę z 4 małymi.
I jakieś samotne duże (chyba samce) też.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

To masz jakąś inwazję dzików niestety. Może cała rodzinka zamieszkała na działkach. Jak jest locha z małymi zadzwoniłabym do Lasów Miejskich. Mogą zainterweniować bo taka locha może być bardzo niebezpieczna. A to jednak środek miasta.
Ja u siebie będę wzmacniać siatkę na dole mocną metalową linką aby trudniej było odgiąć siatkę do góry. Pręty są droższe.
Jak spotkasz dzika to nie wolno wykonywać żadnych gwałtownych ruchów bo może zaatakować. Najgorzej jak się jest z psem, który zacznie szczekać, dzik czuje się wtedy zagrożony. Nie wolno brać pieska w takiej sytuacji na ręce... Tak pouczali mnie myśliwi z Lasów Miejskich.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

To może i ja spróbuję podobnie, coś muszę zrobić, nie mogą mi tak beztrosko wchodzić.
Myślę też o drucie kolczastym jako "odstraszaczu" (jak się taki dzik ukłuje w ryj, to może mu się odechce prób), ale nie wiem, na ile to się sprawdzi, wypróbuję i dam znać.
Numer sobie wyszukam i wpiszę w telefon, jak coś - zadzwonię.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

Obawiam się, że drut kolczasty tylko go połaskocze...
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

Okazało się, że sąsiedzi z działek widzieli od 15 do 30 sztuk!! (tak liczne stado buszujące po działkach w jednym momencie) dzików w ciągu ostatnich kilku dni.
Ponoć w zeszłym roku dzików nie było.
Zawiadomione (nie przeze mnie) kilka dni temu służby- nie zareagowały. Odpowiedzieli, że w tej okolicy to normalne, tu dziki są i już, bo gdzieś być muszą.

Pięknie po prostu.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

Drut kolczasty poniżej 1,8m jest chyba niezgodny z przepisami. Do sprawdzenia nim się ktoś nadzieje (zwłaszcza złodziej, bo później w sądzie wygra odszkodowanie). Zresztą zwykły drut kolczasty to dziki będą używać do czochrania. Zdecydowanie bezpieczniejszy jest pastuch, ale na dzika musi być bardzo mocny (czyli nie będzie tani).
Niestety jedynie odstraszanie, śmierdziela możecie kupić razem z innymi z ogródków (nie znam się, ale to jakaś spółdzielnia czy komuna czy coś w ten deseń, zarząd jakiś itp.) i pokropek zrobić dookoła, a nie każdy sobie.
Co do tego że dziki są i będą to takie życie, w lasach i na polach się nisza wypełniła i szukają swojego miejsca na świecie. W zasadzie żadne wywożenie dzików nic nie da, jeśli mają dostęp do żarcia wysokoenergetycznego to podobno dojrzałość płciową osiągają po kilku miesiącach, a locha się prosi dwa razy w sezonie. Tak jest w okolicach gdzie się uprawia kukurydzę, w miastach gdzie ludzie do śmietników wrzucają masę żarcia może być jeszcze ciekawiej. Nawet jeśli wywiezione dziki nie wrócą, to na ich miejsce przyjdą nowe.
Dajmy właścicielowi ziemi prawo do polowania na zwierzynę na jego terenie i problemu nie będzie (taki żart, bo u nas najpierw należałoby wysadzić beton w związku myśliwych ;>)
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

No to sytuacja jest beznadziejna w takim razie.
Ostatnie zdanie - ;:333
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

No i jak go dopaść ? Jest tak mały, ze wlezie przez oczko siatki, czekać aż się upasie i się nie zmieści ?
I ganiać za nim po ogródku? Straszny szkodnik, w fasolce zjadł wszystkie kwiatki i młodziutkie strąki.
W tej chwili siedzi sobie bezpiecznie u sąsiada i mnie obserwuje.

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

Miej serce, daj mu żyć! Słodziak :>
Kup w biedrze podbierak na ryby i łap, będziesz mieć zwierzątko do hodowli, albo może jakiś repelent odstraszający ?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Post »

On ma matkę która przychodzi być może karmić jeszcze mlekiem dzieciaka i nawołuje , jeśli podgryza no to delikatnie przejdź się z psem na smyczy kilka razy i zmieni miejsce ukrywania się a mamuśka go znajdzie, łapanie odpada to nie jest przytulanka i obcy zapach może spowodować że mama go odrzuci . U mnie pomogło spacer z psem .
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”