Gdzie kupujecie rośliny?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Gdzie kupujecie rośliny?

Post »

Szkółka roślin ozdobnych albo znajomy ogrodnik. W marketach kupuję tylko torebki z nasionami jednorocznych kwiatków i warzyw. W marketach trzeba bardzo uważać i kupować tylko z pełną bryła korzeniową. Bo np. choinki w doniczkach mają często obcięte korzenie, a wykopywane są nawet w październiku.
politolog16
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 24 lis 2013, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: gdzie kupujecie rośliny?

Post »

Wszedłem na stronę sklepu, który poleca koleżanka, ale poza trawami i drzewkami owocowymi nie ma tam żadnych roślin do kupienia. Z tego co pisałaś wnioskowałem, że szukasz drzewek i krzewów ozdbonych i dlatego z nadzieją zacząłem czytać temat :D
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: gdzie kupujecie rośliny?

Post »

Anna100, mam dokładnie tak samo jak Ty, dziura, tyle, że wśrod lasów i do ogrodniczego 50 km. Zresztą, ten sklep to osobny rozdział- smutny raczej :wink: Kupuje rośliny tutaj, na forum i przez internet, u sprawdzonych sprzedawców na all. jakość i wybór zdecydowanie większe niż w sklepie :D
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: gdzie kupujecie rośliny?

Post »

Drzewka i krzewy owocowe polecam zakupy w Instytucie w Brzeznej.Mają swoją stronę internetową.Można zadzwonić,zawsze doradzą.Jedna odmiana wiśni owocowała już w 2 roku po posadzeniu,borówki amerykańskie,świdośliwa ,agrest,porzeczka w tym samym roku.Sadzę na wiosnę,bo muszę odpowiednio przygotowywać doły pod drzewka.Ja i moi znajomi byliśmy zadowoleni.
Zakupy w markecie to jedna ,wielka pomyłka.Jedynie jeżyna ładnie rośnie.
Warto też kupować tutaj na forum.Po za sporadycznymi wyjątkami u koleżanek i kolegów z FO zawsze dostaniesz piękne rośliny
politolog16
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 24 lis 2013, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: gdzie kupujecie rośliny?

Post »

A jest jakiś wątek gdzie można skontaktować się z takimi osobami? Jakoś nie trafiłem... Ja niestety nie mam dobry doświadczeń z kupowaniem online, ale jeśli bym gdzieś szukał ro raczej na allegro niż w konkretnych sklepach internetowych. Dużo większy wybór i lepsze ceny. Jest też większy nacisk na sprzedawce, bo strach przed negatywnym komentarzem powoduje, że większość stara się trzymać jakość.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: gdzie kupujecie rośliny?

Post »

Na FO jest specjalny wątek sprzedażowy.Na stronie głównej poszukaj ,przy końcu lub w wyszukiwarce.Mogą tam pisać tylko posiadacze opryskiwaczy ,ale do każdej osoby,której ofertą jesteś zainteresowany możesz napisać na pw.
Ja jestem bardzo zadowolony z zakupów na FO ,bo na allegro różnie bywa....Najgorzej jest ze zgodnością odmianową,wielkością roślin,chociaż też trafiają się perełki wśród sprzedawców.Też jest wątek na FO ,gdzie formułki polecają sprzedawców.
Tutaj na FO też formułki w wątku sprzedawcy komentują zakupy u koleżeństwa.
W ubiegłym roku znajoma trafiła na super uczciwego sprzedawcę na aledrogo.Rośliny krążyły po kraju na skutek głupoty kuriera dostawcy.Firma na własny koszt wysłała ponownie do kupującej całe zamówienie,chociaż jak w końcu dotarła ta felerna paczka okazało się,że rośliny były tak dobrze zapakowane,że przetrzymały 2 tygodnie upałów.Natomiast osoba z FO wysłała rośliny na inny adres i nawet się nie zainteresowała losem paczki,ale też inni wyłapali taką nieuczciwą sprzedawczynię .Był to akurat jeden niechlubny wyjątek
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: gdzie kupujecie rośliny?

Post »

Na ogół rośliny kupuję od lat w dwóch sklepach ogrodniczych. W marketach zdarzało mi się kupować malutkie sadzonki tuj, bo były ładne, taniutkie i miały dużo korzeni. Czasem kupię jakąś bidę przecenioną- to taki hazart dla mnie: uda się czy nie uda wyhodować z tego badyla ładną roślinę. W 99% udaje się!
Z zakupów przez internet b. często nie jestem zadowolona - to też hazart, ale efekty są opłakane.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 913
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: gdzie kupujecie rośliny?

Post »

Witam,
dużo roślin kupuje przez internet od czterech lat. Jestem bardzo zadowolony. Rośliny są świetnie zabezpieczone zarówno te duże jak i małe wybór jest ogromny
już się ciesze na jesienne zakupy i polecam wam wszystkim te dwie szkółki z których ja korzystam.

Uwaga, na forum używamy przecinków, kropek, wielkich liter i innych nikomu nie potrzebnych znaków :;230 ,

szanuj współrozmówców, i przystosuj się do tego- moderator.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: gdzie kupujecie rośliny?

Post »

Sprzedaję trochę roślin wysyłkowo,nawet na tym Forum. Cudów nie mam,niektórzy są zadowoleni,
niektórzy nie bardzo.Jeśli ktoś jest ciekawy co mam,znajdzie mnie w dziale sprzedaży.
Też kupuję wysyłkowo,w sumie jestem zadowolony, czasem można trafić na rzadko spotykaną
roślinę. A jeśli kupi się dwa razy to samo,pod różnymi nazwami, to nie tragedia, można komuś
podarować dodatkową roślinę.
Obrazek
Cassia marylandica, w sklepie na pewno tego nie spotkasz.
Awatar użytkownika
psinka
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 mar 2012, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: gdzie kupujecie rośliny?

Post »

Również mieszkam w małej miejscowości. Prawdziwych centrów ogrodniczych brak. Nawet markety budowlano- ogrodnicze są 25-35 km.
Swoje roślinki lub nasiona najczęściej kupuje w małych sklepach ogrodniczych (chociaż często ceny są nieziemsko wysokie), znanych nam wszystkim marketach spożywczych i w sieci. Kupiłam już kilka razy młode roślinki online i zawsze byłam zadowolona z otrzymanych paczek.
Jednego roku ambitnie postanowiłam zacząć gromadzić nasiona już w styczniu/lutym i solidarnie dokonać zakupów w miejscowym sklepie- pani o mały włos nie "zabiła" mnie wzrokiem, bo jak usłyszałam, to jeszcze nie sezon, przecież zima jest to co chce pani siać. ;:223
"Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób." Hipokrates
Pozdrawiam Wiktoria
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 913
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: gdzie kupujecie rośliny?

Post »

Witam.
To, że ktoś mieszka wśród lasów , to tylko pozazdrościć.
Ale przejdźmy do sedna sprawy.
Kupuję rośliny u Starkla, oraz u Konieczki.
Są bardzo dobrze zapakowane.
Jestem zadowolony i będę nadal od nich kupował
Pozdrawiam
Darek. ;:138
jagusia111

Re: gdzie kupujecie rośliny?

Post »

Zakupów roślinnych dokonuję najczęściej na lokalnym cotygodniowym targu/bazarku, jak zwał tak zwał. Przyjeżdża w zasadzie tylko kilku sprzedawców, ale wybór i tak uważam dość duży. Ostatnio udało mi się nawet kupić goryczkę bezłodygową wiosenną (ciekawe czy przezimuje). Chciałabym jeszcze tą kwitnącą jesienią, ale sprzedawca powiedział, że takiej niestety nie posiada. W marketach dokonałam zakupu dwukrotnie i niestety okazało się, że było drożej jak na targu, a towar taki sobie. Wiadomo, że targ to też loteria, ale przynajmniej mam blisko :D . Do zakupów przez internet zniechęca mnie koszt przesyłki, który często wielokrotnie przewyższa wartość rośliny.
karmeloVe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 wrz 2019, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Gdzie kupujecie sadzonki/cebule/nasiona?

Post »

Jestem właściwie początkująca w temacie - do tej pory zajmowałam się właściwie tylko roślinami doniczkowymi, domowymi i ewentualnie czymś na balkon.
Teraz chciałabym zagospodarować kawałek ogrodu, ale zastanawiam się gdzie najlepiej kupować sadzonki, cebulki czy nasiona. Jest tego pełno w marketach, nawet mieszkam zaraz obok takiego, ale słyszałam, że tam się przepłaca, a rośliny są takie "sobie".
Widziałam, że są sklepy z roślinami online typu Dom i Sad itp., ale mam wątpliwości co do wysyłek i transportu kurierem. Jak te rośliny to przeżywają? Gdzie Wy robicie takie zakupy, żeby było jakościowo?
Już nie mówię, że tanio, bo to rzadko idzie w parze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”