Pokrycie dachu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
krzysiek256
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 kwie 2017, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pokrycie dachu

Post »

Witam,
Zgodzę się że deskowanie podnosi koszt, ale mimo to wybrałem gont. Sam sobie go zamontowałem, więc mimo wszystko zaoszczędziłem i tak dużo pieniędzy. Przecież jakbym miał zatrudnić dekarza do znacznie większy koszt, bez względu czym montujesz dach :D Na youtube obejrzałem kilka filmów. Później zakupiłem gonty. W internecie zamówiłem obróbki blacharskie żeby wykończyć dach. Zacząłem od pasa nadrynnowego, zrezygnowałem z rynny przez małą powierzchnię dachu. Po bokach zamontowałem wiatrownicę a na szczyt gąsior też z blachy żeby nie ciąć tych małych kawałeczków gonta. Jak dla mnie bomba. Zamówiłem sobie blachy metalowe w kolorze, bodajże na zmoderowano - za reklamy dziękujemy/mod. Naprawdę polecam każdemu spróbować samodzielnego montażu. Nie jest to trudne, wystarczy tylko trochę zdolności manualnych i podstawowa wiedza jak używać młotka :)
cebulka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 2 lis 2013, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokrycie dachu

Post »

Witam bardzo serdecznie. Proszę pomóżcie mi. Czy pod gonty trzeba coś położyć? Ostatnio przeczytałam o membranie. Bardzo to zwiększa koszt mojej inwestycji którą jest narzędziowo-drewutnio-wychodek. Jakieś 3m x 1,5m. Cały dach jest jednospadowy z desek 0,5 cala na pióro. Czy mam położyć coś pod te gonty czy po prostu kleić na deski? Jestem absolutnym amatorem i każda rada jest bardzo cenna. Dzięki za podpowiedzi
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pokrycie dachu

Post »

klej bezpośrednio na deski. Membrana nic nie da między deską a gontem bitumicznym. A gont musi się do czegoś przykleić. Więc niech się klei do desek.
cebulka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 2 lis 2013, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokrycie dachu

Post »

Bardzo bardzo dziękuję za radę i....170 złotych. Buduję sama z synem więc rada i pieniądze liczę podwójnie. Dzięki.
Awatar użytkownika
Kot_na_RODos
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 7 maja 2017, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pokrycie dachu

Post »

Witam, ja z podobnym pytaniem. Zostałam szczęśliwą posiadaczką działki :) i altanki - do remontu. Na pierwszy ogień musi iść dach, w wielu miejscach przecieka. Niestety środki finansowe mam mocno ograniczone i szukam trwałego ale też jak najtańszego rozwiązania. Myślę intensywnie o dachu z blachy trapezowej, czy muszę ściągać te starą czy mogę położyć nową na wierzch? Kolega podrzucił mi pomysł papy ale jakoś mnie nie przekonał, pamiętam zapach smoły z babci działki i nie chciałabym tego samego. Czy blacha trapezowa to dobry pomysł? i czy muszę wzywać fachowca czy wespół z w miarę ogarniętym chłopakiem damy radę sami wymienić?



Obrazek
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pokrycie dachu

Post »

:wit Do blachy trapezowej nie jestem przekonana. Z różnych względów, ale także i finansowych dach domu mieszkalnego pokryliśmy płytami ONDULINE. Planowaliśmy, że za kilka lat wymienimy na coś innego.
Miała gwarancję na 15 lat, a jest już 20 i nic się nie dzieje. Dach nie stracił brązowego koloru i nie przecieka.
Trzeba tylko poczytać w internecie jak płyty należy zamontować by nie popełnić błędu.
We dwójkę taki mały dach pokryjecie w kilka godzin. Myślę, że dacie radę. Powodzenia.
ciocia Dorota
Awatar użytkownika
Kot_na_RODos
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 7 maja 2017, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pokrycie dachu

Post »

dzięki, poczytam sobie o tych płytach :) chcemy zmieniać na jesieni dopiero więc mam czas na zastanowienie :)
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Pokrycie dachu

Post »

jako tymczasówka i koniecznie na pełne deskowanie ujdzie, na słońcu po kilku (dosłownie) latach traci kolor- łuszczy się, bez deskowania zapada się zwłaszcza od południowej wystawy, montowany dokładnie z instrukcją
właśnie kombinuję jak to dziadostwo (płyty bitumiczne) przykryć blachą bez zrywania starego pokrycia
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pokrycie dachu

Post »

Na FO kilka osób wypowiadało się już na temat remontu dachu altanek. W wyszukiwarkę wpisz sobie Onduline i wyskoczą ci różne wypowiedzi. Jest to chyba najczęściej stosowane pokrycie dachów na działkach. Łatwe i tanie, a wytrzymałe jak każde inne pod warunkiem, że po nim się nie chodzi.
U mnie nie ma żadnego deskowania i nic się nie zapada, ani nie przecieka. Zgodnie ze wskazówkami Murat...a, bo 20 lat wstecz internetu jeszcze nie było, daliśmy łaty, folię paroprzepuszczalną i na to na płyty. Dach jest z okapem i przez rok nawet rynien nie było.
Nasłonecznienie w Krakowie jest mniejsze, a poza tym wystawa dachu jest wschodnio-zachodnia więc moze dlatego płyta się nie łuszczy. Nie jest tylko błyszcząca. Podobno jest farba, którą można dach pomalować, ale my nie planujemy tego robić.
Zbyszku, blacha na tak pięknej działce :?: . :oops: :wink:
Ja bym widziała strzechę lub prawdziwe drewniane gonty ;:215 .
ciocia Dorota
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Pokrycie dachu

Post »

Dorota też bym wolał ale kasy starczy (o ile uzbieram) na trapezową lub blachodachówkę
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”