Mole spożywcze - mklik mączny i inne

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
ulina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1716
Od: 15 mar 2007, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

A u mne były tylko w grzybach suszonych.
Wszystkie borowiki musiałam wyrzucić :evil: :evil: :evil: :evil:
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Czyli trzeba przejrzeć wszystkie produkty i wywalić te, w których są te owady. Widzę bez przeszukania całej kuchni się nie obejdzie. Aż się boję, co tam znajdę. Nie znoszę karaluchów!
Co do mrówek faraona to też je miałem? I da się je zniszczyć na dobre.
Tak właśnie czytałem, że są takie płytki lepowe przyciągające samców, które się przylepiają i giną. Samiczki nienakarmione giną same. Ciekawe czy to jednak tak dobrze działa.
Trzeba będzie i przeszukać wszystko i kupić płytki.
Dzięki za pomoc. Idę na wojnę!!
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

I pozabijaj wszystkie na śmierć ... ;:163 ;:44 ;:125 ;:113

Powodzenia Zaczarowany :D
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Zaczarowany... nie chcę Cię martwić ale może być i tak, że w części torebek nie znajdziesz owadów a będą tam już jaja!!
W zeszłym roku przez prawie całe lato uganiałam się za tym robalem i pomogło dopiero wywalenie wszystkich zapasów (na szczęście nigdy nie robiłam sporych).
ewcik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 kwie 2007, o 18:10
Lokalizacja: Ząbki/ Warszawa

Post »

U mnie były w orzechach, walkę rozpoczęłam 2 lata temu i chyba wygrałam. Znajomy poradził mi porozkładanie wszędzie lawendy i pozamykanie art. spożywczych w słoiki z gumową nakładką.
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

No zgadzam się. Na pewno są jaja. Trzeba będzie wszystko powyrzucać. Na szczęście nie mamy dużo zapasów. Najbardziej szkoda mąki, bo sporo jej trochę. Na razie przygotowujemy się do walki. Gdy zaczniemy atak przy okazji odnowimy trochę szafki. Dam znać jak mi poszło.
Awatar użytkownika
Andzio
200p
200p
Posty: 271
Od: 5 maja 2007, o 19:23
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post »

;:163 ;:125 musisz je zlikwidować,Ty ;:41 a one pracują ;:108 !Owoce suszone,spożywka to jest ich przysmak! ;:8 Pozdrawiam!
Kocham moje Kochane Robaczki-tak słodko mówię o mojej kochanej rodzince!
Zapraszam do mnie
Iwkala
50p
50p
Posty: 55
Od: 28 gru 2006, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Mole spożywcze

Post »

Czy ktoś zna jakiś skuteczny sposób na mole spożywcze? Nie wiem gdzie mogą mieć gniazdo, wszystkie produkty spożywczę są w szczelnych pojemnikach, w szafkach leżą goździki i liście laurowe, więc w szafkach nie widzę tych moli. Powiesiłam taki lep z Globolu i dzisiaj w nocy złapały mi się tam 4 sztuki! Tępię te mole od kilku miesięcy, szafki myję octem, a one dalej są. Ktoś wie, czym można je wytępić?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Mklik mączny



Poczytaj może wiadomości o tym "potworze" wierzę,że pozwoli Ci to zastosować jakąś dobra taktykę- lep nie wystarcza.Aktywność nocna jest charakterystyczna dla nich,a poza tym musisz sprawdzic wszelkie zakamarki i gdzieś te jaja są składane... http://www.pest.pl/index.php?mod=encyklopedia&dzial=2[/b]
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Radzę zajrzeć do orzechów (jeśli je masz).
Mam przykre doświadczenie z nimi i pół roku zwalczania.
Jakub . . . . .
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Iwkala - tutaj też pisaliśmy o tym 'potworze' :
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... wany+mklik
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Wyrzucić wszystkie pootwierane i niepootwierane produkty spożywcze. Moja mama dawno temu znalazła gniazdo tych paskudztw w zamkniętej szczelnie puszce z grzybami suszonymi. U mnie w mieszkaniu pojawiły się ni stąd ni z owąd, zignorowałam pierwsze sztuki a potem nie mogłam się ich pozbyć przez rok. Paluszki, ciasteczka, orzeszki, wszelkie przekąski - won! Poza tym: nie otwierane czekolady, ryż, kasza w torebkach, mąka itp. - won! Przez maleńkie dziurki, jakiekolwiek otworki potrafią przeleźć, zagnieździć się i rozmnożyć.
Odkryłam siedlisko w komodzie z różnymi przekąskami. Powyrzucałam, odkurzyłam, wymyłam, wytarłam i tak gnojki mi się lęgły.
Potem, przy przeprowadzce znalazłam oprzędy z larwami na tylnej ścianie komody i na ksiązkach :shock: . Czyli mogą być dosłownie wszędzie. Czyścić wszystko co się da niestety.
Iwkala
50p
50p
Posty: 55
Od: 28 gru 2006, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Walka trwa. Nie zagnieździły mi się (niestety) w kuchni, żadne produkty (zapasów już nie robię) nie są zaatakowane, ale zauważyłam, że one przylatują z przedpokoju, który sąsiaduje z kuchnią - drzwi niestety nie ma. Myślę, że mogą siedzieć pod deskami i to mnie przeraża. na razie mam lepy z feromonami na samce i co noc zbiera mi się ich tak kilkanaście. Już jest ich trochę mniej, ale walka chyba będzie długa...
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”