Przestrzeń pod balkonem, jak zagospodarować?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
piotrekcie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 maja 2010, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przestrzeń pod balkonem, jak zagospodarować?

Post »

Witam

Mam do zagospodarowania przestrzeń pod balkonem. Balkon znajduje się nad ziemią jakieś 1,5 metra, a pod nim aktualnie jest bałagan: stare deski jeszcze z budowy, płytki, które zostały mi po położeniu na podeście, stare meble ogrodowe i tym podobne śmieci. Chciałem wysprzątać cały ten bajzel i ładnie zagospodarować tą powierzchnię pod balkonem tym bardziej, ze znajduje się on od strony drogi i jak ktoś się popatrzy w stronę domu to nie zachwyci się widokiem śmietnika. Myślę o tym, by zrobić tam takie niby pomieszczenia na sprzęty gospodarskie typu kosiarka, grill, meble ogrodowe. W marketach budowlanych podobno są takie zamykane siatki, które można przymocować do filarów balkonu, ale nie wiem jak to wygląda. Gdyby ktoś miałby jakiś pomysł jak zagospodarować taką przestrzeń lub u siebie ładnie to zrobił to byłbym wdzięczny za rady i sugestie. Szukałem w Internecie takich informacji, ale nie znalazłem gotowych rozwiązań. Byłbym szczególnie wdzięczny za zdjęcia, bo chciałbym zobaczyć wizualnie jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: jak zagospodarować przestrzeń pod balkonem?

Post »

Mnie się wydaje, że jeśli w tym miejscu dasz siatkę, to te Twoje skarby i tak będzie widać i może to nie wyglądać dobrze. Nie wiem jak to u Ciebie wygląda i jak to się będzie miało do reszty zabudowań, ale może trafniejszym pomysłem byłoby zrobienie takiego jakby domku pod balkonem? Mógłbyś kupić gotowe drewniane elementy na płoty, pergole i zrobić z tego ściany. Słupki też są w zestawie oraz takie specjalne metalowe mocowania do przykręcenia do betonu lub szpile do wbicia w ziemię. Żeby nie wyglądało to ciężko, można użyć drewnianej kratownicy, po której wspinałby się bluszcz, powojnik, czy co tam chcesz. Malujesz to elegancko lakierobejcą lub drewnochronem. Do tego furteczka i schowek gotowy :).
Jeśli balkon opiera się od ziemi na metalowych filarach, to może wystarczy tylko dospawać takie profile w kształcie L z dziurkami i do tego przykręcić drewniane elemnenty.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
piotrekcie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 maja 2010, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak zagospodarować przestrzeń pod balkonem?

Post »

a dałbyś linka gdzie można coś takiego kupić i jak to wygląda? :)
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: jak zagospodarować przestrzeń pod balkonem?

Post »

Przykładowo podam linka do Leroy-Merlin, ale z pewnością w Twojej okolicy takie rzeczy są też do kupienia m.in. w OBI, Castoramie, Praktikerze czy w dobrze zaopatrzonym centrum ogrodniczym.
http://www.leroymerlin.pl/szukaj.html?c ... od&mm=norm

o np. taki panel:
http://www.leroymerlin.pl/produkty/pane ... 89606.html
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
piotrekcie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 maja 2010, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak zagospodarować przestrzeń pod balkonem?

Post »

Dzięki. Mam w okolicy i Leroy Merlin i Castoramę, a te panele też nie szokują ceną i ładnie wyglądają
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: jak zagospodarować przestrzeń pod balkonem?

Post »

Cieszę się, że Cię zainspirowałam :). Początkowo pisałam o kratownicy, ale zaraz potem pomyślałam, że jak będą zbyt duże ażury, to do środka mogą Ci zaglądać koty. Jeśli więc rzadka kratka, to tylko zabezpieczona od środka taką specjalną plastikową. Są też do kupienia (w castoramie) siatki do hodowli zwierząt. Też by się nadawały. Ale to jeśli się zdecydujesz na kratkę diagonalną. W przypadku panelu deskowego pdwiedziny nieproszonych gości Ci nie grożą.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
piotrekcie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 maja 2010, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak zagospodarować przestrzeń pod balkonem?

Post »

A ogród to masz [wycięte]. Ja nie mam aż takiej powierzchni na ogród, tylko działka koło domu licząca jakieś 20 arów, ale też mam na niej posadzone kilka roślinek i porobione płotki na kwiaty. Chcę, by moj mini ogród też wyglądał estetycznie :)

Prosimy o nie używanie wulgarnych słów. RM.
Moderator
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: jak zagospodarować przestrzeń pod balkonem?

Post »

Och, wielkie dzięki :oops: . Inni to dopiero mają ogrody :). Twój pewnie niedługo też będzie piękny. Jak już się zacznie, to potem to strasznie wciąga.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”