Prąd na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
donna
200p
200p
Posty: 317
Od: 14 sie 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Prąd na działce

Post »

Podepnę się pod temat.Mam na działce altankę nie zarejestrowaną ,taką 6x4 m, przed działką stoi skrzynka ,bo jak sąsiad się budował ,to o razu postawili podwójną.
Czy mam jakieś szanse na prąd z Zakładów Energetycznych?Działka nie jest budowlana,tylko rekreacyjna.
Pozdrawiam Barbara
Mój Mały Raj-Ogród Donny
john_clock
50p
50p
Posty: 85
Od: 16 paź 2009, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Halinów

Re: Prąd na działce

Post »

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli skrzynka już jest, to sprawa wydaje się dużo łatwiejsza.
Natomiast złą wiadomością jest to, że altanka jest niezarejestrowana. To znaczy, że nie została zgłoszona do gminy? W takim przypadku jest nieciekawie, bo zakład energetyczny wymaga jakiegoś urzędowego papierka o "obiekcie", a zgłaszaniem po fakcie można sobie narobić kłopotów.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prąd na działce

Post »

U mnie porąd jest doprowadzony do ogrodu,nie do obiektu,czyli tak można. A od szafki z licznikami
i bezpiecznikami do baraku doprowadziłem sobie sam,tak jak mi pasuje. Odczyt licznika odbywa się
bez wchodzenia inkasenta do ogrodu.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Prąd na działce

Post »

mirzan czy Ty masz 'siedlisko rolnicze'?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prąd na działce

Post »

Nie,kawałek ogrodu,który był rolniczy.Miałem duże trudności,z tym założeniem prądu,dwa razy
odwoływałem się do Kolegium Odwoławczego.Trudności robił Urząd Miejski,pani urzędniczka
oświadczyła,że po działce rolnej trzeba kombajnem jeździć a nie wypoczywać i herbatkę na prądzie
gotować.Dostałem przychylnę decyzję,z Kolegium,to pani urzędniczka podkablowała mnie do Starostwa,że zrobiłem samowolkę budowlaną,bo stoi u mnie barak.Kupiłem ogród z barakiem.
Zaczęło się straszenie,że dostanę nakaz rozbiórki,karę itp.Znów odwołania,w sprawie baraku,
trwało rok.Naczytałem się przepisów,zameldowałem u Starosty na spotkanie,i przy Staroście,
panu inspektorowi powiedziałem,że grosza ze mnie nie wydusi.I pomogło.A ważnej pani urzędniczce,
z UG, powiedziałem,że nie rozumiem skąd takie trudności,wszyscy wiedzą o co chodzi,tylko ja nie
wiem o co chodzi....bo nigdy łapówki nie dawałem.Też pomogło.I prąd mam,doprowadzony do
działki rolnej.Agregat w piwnicy stoi,już nie potrzebny,ale trzeba było na czymś tą herbatę gotować.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Prąd na działce

Post »

Nie dość że trzeba płacić za podłączenie, prąd, przesył, abonament ( może coś opuściłem ) to jeszcze bzdurne przepisy i jeszcze bzdurniejsze ich interpretacje jak w prl-u, tragedia :(
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
john_clock
50p
50p
Posty: 85
Od: 16 paź 2009, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Halinów

Re: Prąd na działce

Post »

mirzan pisze:U mnie porąd jest doprowadzony do ogrodu,nie do obiektu,czyli tak można.
Czyli dokonał Pan czegoś, co panowie z Otwocka uważają za niemożliwe ;)
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Prąd na działce

Post »

mr25ur pisze:Nie dość że trzeba płacić za podłączenie, prąd, przesył, abonament ( może coś opuściłem ) to jeszcze bzdurne przepisy i jeszcze bzdurniejsze ich interpretacje jak w prl-u, tragedia :(
...w prl-u płaciło się za kilowat.Każdy mógł wyliczyć sobie należność przed przyjściem inkasenta..a na podłączenie to jeszcze namawiali bo był fundusz na "rozwój sieci".Chyba nie żyłeś w tamtych czsach.. :)
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prąd na działce

Post »

john_clock pisze:
mirzan pisze:U mnie porąd jest doprowadzony do ogrodu,nie do obiektu,czyli tak można.
Czyli dokonał Pan czegoś, co panowie z Otwocka uważają za niemożliwe ;)
W podaniach i odwołaniach trzeba zrobić żonglerkę pojęciami-czy coś jest zgodnie z Planem
Zagospodarowania Przestrzennego,czy jest niezgodne,czy nie jest zgodne. Czy Plan to przewiduje,
czy narusza,czy nie narusza.Czasem się uda.Opierałem się na sytuacji,że Plan ani nie wyklucza,
ani nie przewiduje,że coś na drodze mojego prądu będzie budowane,niczemu to nie przeszkadza
i żaden plan nie przewidzi,że emertyt zechce się napić herbaty.Oraz,że jesteśmy już cywilizowani,
i nie muszę tej herbaty gotować na ognisku.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prąd na działce

Post »

No no... co do tej, jak mówisz, cywilizacji, to czasem mam poważne wątpliwości... :evil:
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prąd na działce

Post »

U mnie za płotem cywilizacji trochę jest,bo mam prąd,wodę z rury,własną też,a przed płotem to Europa,więc może być różnie.
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Prąd na działce

Post »

odpowiadam bo może komuś sie przyda na zaś :wink:
też mam działkę rolna i do tej pory z pradem nie mogłam ruszyc bo działka rolna i brak planu i takie tam. Ale znajomy elektryk z innego zakładu energetycznego podpowiedział jak to zrobić.
!. najpierw idziesz do starostwa i składasz zgłoszenie o zamiarze wykonania studni głębinowej , wierconej. bierzesz na zgłoszeniu obowiązkowo pieczątkę z datą złożenia na dziennik. urząd może w ciągu 30 dni odpowiedzieć albo nie. mi jeden odpowiedział,że nie wnosi sprzeciwu a znajomemu w ciągu 30 dni nie odpowiedział co znaczy akceptację.
2. Z odpowiedzią ze starostwa (jeżeli przyszła)lub z wnioskiem (jeżeli odpowiedź nie przyszła) idziesz do Zakładu energetycznego i składasz wniosek o przyłączenie do sieci studni głębinowej :heja no przeciez chcesz wode wydobywać za pomoca pompy elektrycznej 8-) .i tyle
większość moich znajomych tak zrobiła jak nie mogła i u wszystkich leżą świeżutkie warunki przyłączenia wraz z zaproponowaną umową 8-)
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Działka bez prądu - doprowadzać prąd? A może nie warto?

Post »

Witam Szanownych Forumowiczów :wit

Jestem nowym działkowcem, mój ogródek jest w fazie organizacyjnej - tak naprawdę kupiliśmy "czystą" działkę na której oprócz kilku drzew, masy chwastów i niezliczonej ilości mrówek nie było nic. Teram mamy już ogrodzenie, domek i doprowadziliśmy wodę ;:138

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że możemy doprowadzić również prąd (koszt plus-minus 600 pln + kopanie rowu około 70m) .

Prąd na działce jest tylko od maja do połowy października w godzinach 9-12 a potem 15-21 a więc nie za długo.
Kosiarkę mamy spalinową.

I tu mam dylemat - żyć z prądem czy bez niego ?

Może lepiej zakupić lampy solarne (koszt 139 pln czas świecenia około 4-5 godz, można będzie posiedzieć na działce dłużej) i kuchenkę gazową turystyczną (na herbatę) i już.

Proszę wypowiedzcie się co sądzicie na ten temat
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”