Prąd na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Działka bez prądu - doprowadzać prąd? A może nie warto?

Post »

No tak to są właśnie uroki ogrodów działkowych , kiedyś też taka miałem 3 ary ale zaczęły się problemy typu ognisko więc dym ,niektórym to przeszkadzało póżniej włamania wiec się wyprowadziłem ale prąd był bez ograniczeń.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Działka bez prądu - doprowadzać prąd? A może nie warto?

Post »

Hmmm, widzę, że problemy ROD wszędzie takie same :(
Nam również zwrócono już uwagę na temat ognisk. Na szczęście -odpukać - włamań nie ma.

Nasz ROD jest o tyle fajny, że mamy do niego 15 minut pieszo a co za tym idzie, nie musimy kisić się w bloku. Do tej pory każdą wolną chwilę spędzaliśmy na działce po dziadkach, ale aby tam dojechać, trzeba najpierw spędzić 2 godz w samochodzie. W tygodniu nie dało rady wyrwać się. A teraz, po pracy, fruuu i już jesteśmy na działeczce ;:138

Przyznam, że w tym tygodniu dość mocno odczuwam brak prądu - wzięłam się za malowanie mebli ogrodowych. Przy ścieraniu starej farby z pierwszego krzesła miałam już dość ale co tam, trzeba być twardym, nie miękkim ;:134
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Działka bez prądu - doprowadzać prąd? A może nie warto?

Post »

Nie bardzo rozumiem dlaczego są ograniczenia energii na działkach , czyżby powrót komuny , decydują stopnie zasilania ? :(
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Działka bez prądu - doprowadzać prąd? A może nie warto?

Post »

Komuna - mamy takie same skojarzenia ;:306

Po wnikliwym dochodzeniu okazało się, że to nie komuna a demokracja ;:172

To narzędzie do walki z "rezydentami" - w moim ROD jest kilka osób, które mieszkają tam na stałe. Wyrzucić nie bardzo ich można, ale można za to uprzykrzyć im żywot. I tak właśnie zadecydowano o czasowym dostępie do prądu i wody.

ROD ma jeden, główny licznik do prądu i wody a my, działkowcy, płacimy ryczał ;:223
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Działka bez prądu - doprowadzać prąd? A może nie warto?

Post »

Znam to , też tak miałem ,cztery ujęcia wody na cały ogródek , kto bliżej ten podlewał wężem a reszta wiadro i piechota ,
więc jakie było rozliczenie za wodę jak jeden wziął 10 wiader wody aby mu na działce nie zrobiła się pustynia a ktoś inny w godzinach wieczorowych podlewał wężem przez godzinę i robił sobie deszcz.
Całe szczęście mam to już za sobą.
Zyczę powodzenia w walce.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Działka bez prądu - doprowadzać prąd? A może nie warto?

Post »

Ooo, to u mnie luksus - każdy ma swój kran, przynajmniej z wiaderkami nie trzeba zasuwać :;230
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
doktor_polmos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 maja 2016, o 22:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Podłączenie sieci elektrycznej

Post »

Mam zamiar kupic działke niestety bez pradu ale ogłoszenie jest że mają w planach w tym roku podlaczyc siec elektryczna, jak to się ma z zycia do planów bo działka bardzo mi sie podoba ale niestety jeśli to ma sie ciagnac bóg wie ile będę musiał szukac dalej... I pytanie czy jak podłaczaja siec energetyczna do ogódków działkowych to skrzynka jest przewaznie przy wejsciu i czy od niej podciagam prad do altanki we własnym zakresie czy może ciagnam mi kabel do altanki?
I mniej więcej koszt podłączenia na ok. 100 działek?
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Podłączenie sieci elektrycznej

Post »

Koszty i umiejscowienie określa dostawca energii ( zależy jaka moc, jakie długości, słupami czy ziemią itp). Energia dostarczana jest zwykle w miejsce, a na działkach ROD to już własnymi drogami ( przynajmniej tak jest na 2 działkach w Poznaniu).
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podłączenie sieci elektrycznej

Post »

Energetyka jak i większości przyłączy kończy i zaczyna się na granicy działki. Resztę trzeba sobie "samemu" dociągnąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”