Podgrzewanie szklarni

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Mimo że temat baaaardzo zakopany ale pokaże swoje ogrzewanie. Szklarnia 4 x 3 m a w środku cytrusy, palmy, bananowce itp. :wink: Do ogrzania tej powierzchni postanowiłem użyć "kozy" kupionej z alledrogo. Zobaczymy jak często trzeba będzie dokładać w najzimniejsze dni. Byle do wiosny ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Solidna szklarnia, ale opału zużyje się w czasie dużych mrozów tyle co na domek jednorodzinny. Więc warto jeszcze docieplić, podwieszając folię, najlepiej około 5cm od szyby. Także kominem będzie dużo uciekało ciepła, można zawiesić wentylator nad kominem, żeby wychładzał rurę i ciepłe powietrze z góry stłaczał na dół. Przez te zabiegi zwiększy się temperatura nawet o 10°C na dole szklarni.
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Przed zimą ściany boczne są oklejane styropianem 5 cm. Wolny zostaje tylko dach, który w największe mrozy przykrywany będzie podwójną agrowłókniną.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Pomysł super ;:333 Czy ten komin nie jest za krótki ? Może okopcić Ci szklarnię ?
Oglądałem film o tym piecyku dwa lata po zakupie. Właśnie miałem go kupować, niby dobrej jakości. Ten film mnie trochę zniechęcił :roll:

Sam zobacz :
https://www.youtube.com/watch?v=nZ3c0kqrxO8
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Wiadomo nie jest zrobiony z blachy 4 mm ale w końcu czego oczekiwać po piecyku za 140 zł z transportem. Jak wytrzyma trzy sezony to będę uważał że się spłacił :) Zanim go kupiłem sam oglądałem ten film i autor nie narzeka na niego za bardzo przy czym jest naprawdę wydajny. Szamotki w nim umieszczone ładnie się rozgrzewają i długo trzymają ciepło. Póki co jestem zadowolony.
tomw
100p
100p
Posty: 119
Od: 1 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia, Podkarpacie

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Seba ma rację, komin może być za krótki i będzie cofać. Bedziesz musiał trochę rury dołożyć. Miałem podobną sytuację, tylko nie w szklarni i trzeba było komin przedłużyć
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Dołożyłem 20 cm bo na koniec rury założyłem daszek. Póki co ciąg jest dobry. Można zamknąć wszystko i ładnie się pali bez dymienia w środku.
Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Teraz jest super :D Nie będzie woda wlewała się do środka komina :wink:
jjdj

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Podpowie ktoś jak wyprowadzić komin z tunelu/szklarni o drewnianej konstrukcji? Nie chcę by po pierwszym rozpaleniu w piecyku spaliło się wszystko.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Wstaw zdjęcie to będzie łatwiej pomóc :wink:
jjdj

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Zrobię jutro zdjęcie. Zadanie nietypowe, bo okna trójkątne.
jjdj

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Zdjęcia zrobione. Komin chciałbym wyprowadzić przez ten mały trójkąt w oknie. Zaoszczędziłoby mi to pracy i materiałów. Krycie jest foliowe. Myślę o płycie osb i malowaniu szkłem wodnym. ObrazekObrazek
tomw
100p
100p
Posty: 119
Od: 1 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia, Podkarpacie

Re: Podgrzewanie szklarni

Post »

Jakbyś miał możliwość wypalić blachę w kształcie takiego trójkąta z otworem w srodku o średnicy rury kominowej. Może być zwykła stal ale nierdzewka lepsza byłaby do tego. Najpewniejsze i się nie zapali, najwyżej nagrzeje
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”