Altanka/domek - czym zabezpieczyć ściany,ocieplenie,rozbudowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

Jeżeli chcesz go rozebrac to po co teraz inwestować w wygląd?
Dlatego nie chcę inwestować a wydać jak najmniej aby to jakoś wyglądało do czasu postawienia czegoś nowego. Wydaję mi się,że jakaś nierówność na ścianie to i tak przyćmi to co jest teraz. Myślę, że zrobią przód altany na 2 cm i zobaczę co z tego wyjdzie Będzie dużo taniej.
Czy na płyty osb trzeba dawać styropian? Czy można dać siatkę i otynkować?. Czy raczej napuchnie od warunków atmosferycznych.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

Nie ocieplamy.
Oto fotki

Obrazek


Obrazek
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

Dawanie wiecej niż 2 cm styro - to już mija się z rozsądkiem - koszty zaczną przerastać użytkową wartość altanki.

Jak już myśleć o płytach OSB, to może warto całą altankę rozwalić, postawić słupy, obić płytą OSB i zatynkować?
Awatar użytkownika
Dzialkowiec93
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 28 mar 2015, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

@Hosta dobrze mówi. Jak na mój gust to cieszyłbym się gdyby miał w takim stanie altankę i bym jej nie ruszał :)

Ale jak już zależy to bym ją rozbił i postawił krokwie, do tego OSB i wtopić siatkę.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

I by mnie sama konstrukcja wynosła ze tysiaczka jak nie lepiej a gdzie tam reszta. Ja chce poprawić altanę wizualnie do 300zł max. W grę do takiej kwoty wchodzą panele plastikowe i z tego właśnie co się zorientowałem to styro 2-3 cm.
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

to po prostu to pomaluj na jednolity kolor, znikną zdobienia rodem z prl i będzie git. A jak się odłozy parę złotych więcej to nowa i tyle.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

Farba olejno-ftalowa jak Supermal nie jest jakaś szczególnie droga, a nadaje się do takich zastosowań jak najbardziej, więc po zdarciu starej warstwy wierzchniej mógłbyś spokojnie ją pomalować bez narażania się na koszty.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

Ta farba chroni drewno? Oczywiście poczytam.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

Polecałbym jednak zrezygnowanie z drogi na skróty, tak jak podejście do tematu na zasadzie - od malowania farba, od ochrony drewna impregnat. Podejrzewam, że efekty będą dużo lepsze niż stosowanie jednego uniwersalnego środka 2 w 1. :)
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

A co rozumiesz przez pojęcie chroni drewno? Zabezpiecza przed wpływem czynników zewnętrznych? Tak. Przed słońcem i deszczem, chroni tak samo jak obicie panelami plastikowymi - czyli nie przed zgnilizną i nie przed robactwem.
Farba doskonale maskuje złą jakość drewna.
Impregnaty barwiące, lakiery - uwidaczniają słoje drewna, co oznacza że wszelkie jego wady również. Farba ma tą zaletę, że da się nią zakryć wszystko.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czym obić drewniana altankę

Post »

A czy drewno nie gnije od wilgoci (deszczu)?
krzysztofmk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 paź 2016, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ocieplenie drewnianego domku

Post »

Ja tam bardziej polecam od wełny czy styropianu piankę poliuretanową bo po pierwsze - jest najcieńsza:
Link zmoderowano. bab...
Według tego artykułu wychodzi gdzieś 10 cm. Wystarczy spojrzeć na styropian i wełnę, które są grubsze.
Druga sprawa, że najlepiej izoluje ;)
tomw
100p
100p
Posty: 119
Od: 1 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia, Podkarpacie

Re: Ocieplenie drewnianego domku

Post »

Pianka poliuretanowa ponoć bardzo dobrze się pali widziałem ognisko z takiej pianki i byłem w szoku. Ja wolę wełnę. Dobra reklama nie zaszkodzi:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”