Podkaszarka,jaką kupić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
msjoy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 kwie 2007, o 22:01

Podkaszarka,jaką kupić?

Post »

Witam forumowiczów. Proszę o radę jaką podkaszarkę polecilibyście do ogrodu o znacznym obszarze, obsadzonego młodymi drzewkami między którymi chciałbym utrzymywać przyciętą trawę. Czy lepsza będzie podkaszarka spalinowa czy też lepiej pracować delikatniejszą podkaszarką elektryczną? Zaznaczam że nie mam zbyt dużego doświadczenia w pracy kosą spalinową lub podkaszarką.
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Podkaszarka

Post »

Wydaje mi się, że na dużym obszarze i w dodatku z drzewami lepsze będzie urządzenie z silnikiem spalinowym, ponieważ kabel będzie chyba nie za bardzo wygodny.
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
msjoy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 kwie 2007, o 22:01

Jaka podkaszarka?

Post »

a jakis konkretny model mzecie polecic?
msjoy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 kwie 2007, o 22:01

Jaka podkaszarka?

Post »

a moze ktos uzywa takiego modelu: http...
ta wydaje mi sie zupelnie "przyzwoita" :-)))


II. Obowiązki użytkownika
m) nie mogą być reklamowane linki do podstron i ogłoszeń z Allegro (ze względu na ich b.szybką dezaktualizację) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=8
Moderator
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Podkaszarka

Post »

Cena jest zachęcająca. Jest roczna gwarancja, więc można spróbować. Ja niestety nie mam bliższej styczności z takim sprzętem, bo do pielęgnacji trawnika używam kosiarki elektrycznej i takiej też podkaszarki.
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
msjoy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 kwie 2007, o 22:01

Jaka podkaszarka?

Post »

Przy okazji wszedłem w konflikt z regulaminem forum:-(. sorry... ale chyba zdecyduje sie na podkaszarke TC-PLT25 o mocy 0,75 KM. Podziele sie swoja opinia o tym sprzecie.
mcz79
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 maja 2007, o 16:09
Lokalizacja: SKOCZóW

Spalinowa kosa czy podkaszarka - co lepsze?

Post »

Witam mam pytanie odnośnie kos spalinowych stiga . Czy są chociaż troszkę porównywalne np. ze stihlem ? Podobno zakłady Alpina zostały wykupione właśnie przez stiga , czy ktoś z was pracuje tym sprzętem i jakie są wasze opinie ??

Proszę pisać poprawną polszczyzną. Dziękuję !
Moderator6
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Post »

Przyłączam się do pytania. Chciałbym kupić kosę spalinową w podobnej cenie. Chciałbym, żeby służyła mi do wykaszania dość wysokiej trawy na nierównym terenie (około 500 m2). Jaka powinna być jej moc? Macie może dla jakieś porady dla kupujących taki sprzęt nie nowy tylko używany?
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

Proponuję poszukać kos wsród marek jakie podałem w poście nt zakupu pił spalinowych. Nie radzę kupować wynalazków nieznanych marek. Jest ok do pierwszej awarii. Pierwszy problem może zacząć się przy zakupie części eksloatacyjnych np. szpula lub tarcza tnąca.
Trzeba mieć świadomość, że za kwotę do 600 zł na rynku nie występuje nic konkretnego.
Do wysokich, dużych traw proponuję kosę min. od 2 KM, z możliwością zamocowania tarczy tnącej. Może się przydać.
Pozdrawiam ;:225
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

Stiga, Alko - to dobre firmy tylko zaczynają produkować gdzieś na wschodzie. Musisz to sprawdzić. Poszukaj marki Oleomac, Alpina w tanich kosach. Tutaj możesz mieć pewność, że jest to produkt włoski, amatorski dobrej jakości - masz do tego serwis i części zamienne. Pamiętaj, kosy do mocy 1,5 KM nie skoszą wysokiej grubej trawy. Kosy na giętym kiju nie mają dodatkowej tarczy tnącej tylko głowicę żyłkową. Ostatnio Stihl ma dobre ceny na kosy typowo amatorskie. Polecam, przynajmniej masz sprawdzony serwis i pełną gwarancję. :wink:
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Post »

* Silnik: Power Line 1E40F-5A 2-suwowy
* Pojemność: 42,7 cm3
* Obr. efektywne: 6.500 rpm
* Moc przy obrotach efektywnych: 1,2 KM/0,9 kW
* Teoretyczna moc maks. przy obrotach maks.: 1,75 KM/1,29 kW
* Sprzęgło
* Przeniesienie napędu: przekładnia kątowa
* Paliwo: mieszanka 95 Pb/olej
* Zbiornik paliwa: 0,75 l
* Gaźnik: membranowy
* Zapłon: elektroniczny
* Rozrusznik: ręczny
* Ostrze: 3 zęby 30 cm
* Głowica żyłkowa: podwójna półautomatyczna 44 cm
* Wał: prosty
* Uchwyt: typu V
* Uprząż
* Waga: 7,0 kg
Co sądzicie o kosie o takich parametrach? Czy jej moc będzie wystarczająca do koszenia nawet wyższej trawy? Nie znam się za bardzo na tym sprzęcie, a nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto.
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

Kamilu, jesteś ze Świdnika. Zajrzyj do Lublina do firmy Partner (Podzamcze, zaraz przy rondzie dworca PKS), tam polecą dobry produkt. Parametry kosy niewiele powiedzą o jej jakości. Do żyłki na większą trawę 1,2 KM to za mało. Powinno być min 1,5 KM do 2 KM. Ważne jest również jaki silnik, czy są do niego części i co z serwisem? Jaka przekładnia?, wałek giętki (podkaszarki) czy prosty (kosy)?. Polecam zakupy w profesjonalnych punktach a nie w marketach. Z wiedzy jaką posiadam za niewielką cenę dobry produkt to może być Texas, Partner, coś Castelgarden. Zapraszam do punktu w Lublinie tam udzielą fachowej pomocy.
Pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Post »

Pewnie będę musiał się tam wybrać. Przedstawione przeze mnie parametry dotyczą właśnie kosy firmy Texas za 650 zł. Ma wał prosty i pewnie ją kupię chyba, że znajdę coś lepszego w Partnerze.
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”