Wióry,trociny jako ściółka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Wióry,trociny jako ściółka

Post »

Do tej pory iglaki sciołkowałam korą. Mam młode jedno-dwuletnie iglaki. Czy mogę ściółkować trocinami??? Mam ich sporo i ciągle przybywa :D
Ulka buziaki przesyła
Dociekliwy

Post »

Można .
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Potwierdzam diagnozę Dociekliwego. Sam ściółkuję iglaki, i nie tylko, wiórkami i trocinami drzewnymi.
Mietek.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Ściółka pomiędzy rzędami malin

Post »

Czy można pomiędzy rzędami malin wyspać wióry drewniane?
Nie wiem czy jest to to samo co trociny (są większe) . Czytałam że można w celu zmniejszenia ilości chwastów użyć m.in. trocin? A wióry ? Jak myślicie?
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Oczywiście, że możesz. Tylko pamiętaj, że rozkładające się drewno pobierze z siemi dużo azotu i w trakcie sezonu trzeba będzie je uzupełnić bo rośliy odczują jego brak.
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

pogotowie ogrodnicze napisał " bo iglaste zawierają substancje trujące dla roślin FENOLE’.
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Kacper pisze:W temacie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ci%F3%B3ka pogotowie ogrodnicze napisał " bo iglaste zawierają substancje trujące dla roślin FENOLE’.
Dobrze, że moje rośliny tego nie czytały. Od lat zimową okrywę z iglaków wiosną przerabiam na ściółkę.

B.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Kacper pisze:W temacie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ci%F3%B3ka pogotowie ogrodnicze napisał " bo iglaste zawierają substancje trujące dla roślin FENOLE’.
Czy to oznacza, że substancje te znajdują się w łyku konarów czy w częściach zielonych tz igłach?
myszołów
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 30 sty 2007, o 18:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Chyba w ogóle części zielone iglaków rozkładają się w glebie znacznie wolniej niż inne gatunki.


Pozdrawiam
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Zarówno korę jak i trociny daje się przekompostowane. Ci co maja w pobliżu tartak to zawsze znajdzie się paroletnia pryzma trocin. Wystarczy brać od spodu i można się fenoli nie obawiać. Co roku mam sporo worków takich trocin do okrywania młodych roślin i wiosną mieszam je z ziemią.
działeczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 25 kwie 2007, o 19:01

Ściółka z kory drzew i trocin

Post »

Czy to prawda ,że można podsypywać korę , trociny lub ściółkę z lasu pod truskawki i poziomki ? czy pod inne rośliny?
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Znam wielu ludzi którzy pod truskawki sypią trociny i chwalą sobie takie rozwiązanie.
Sama nigdy nie stosowałam i nie mam własnych doświadczeń w tym temacie.
eluch
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 maja 2007, o 17:40
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Tutaj może być istotne z jakich drzew pochodzą trociny.Z iglastych kora i też trociny mogą zakwaszać glebę.Mój mąż podsypywał trociny z drzew liściastych pod porzeczki, i inne krzewy - wszystko z nimi ok.Pozdrawiam.Ela :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”