Domek letniskowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
11krzych

Re: Domek letniskowy

Post »

Kombinujesz jak koń pod górkę. Energetyka ma Ci powiedzieć jakie kwity masz im dostarczyć, żeby wydali Ci warunki przyłączenia budynku a nie odsyłać do starostwa. Co to w ogóle jest za tekst "wyjaśnić sytuację". A co to jest ta sytuacja i co ich obchodzi? Według mnie sytuacja jest taka, że chcesz mieć prąd w domku i mają ci wyjaśnić jaką procedurę trzeba rozpocząć i jakie kwity im dostarczyć, żeby ten cel osiągnąć.
Ty chyba jesteś bardzo uprzejmym i grzecznym człowiekiem :) Ja bym się nie dał spławić.

A do starostwa idź, ale nie dlatego, bo sobie paniska z energetyki życzą, tylko żeby poprosić (na razie grzecznie) o naniesienie na mapki geodezyjne Twojego domku, bo przez 20 lat powinni już sami ruszyć d. i to zaktualizować. Oczywiście na wstępie wizyty w starostwie wyłuszcz im, że Twoim zdaniem może to być samowola budowlana, wtedy na pewno załatwisz.

Powodzenia.
lookas0001
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 23 sie 2011, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domek letniskowy

Post »

No może przez nie wiedzę dałem się zbyć - fakt chyba też za bardzo kombinuje. Teraz już coś wiem i będzie o wiele łatwiej.
Chciałbym to załatwić w tym roku ale córka się rodzi lada chwila i może zabraknąć czasu:-) W każdym bądź razie na pewno opisze jak się skończyło. Dzięki za wyjaśnienia i poświęcony czas:-) Teraz już wiem co trzeba zrobić. Masz ode mnie piwo ;:136
oitz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 sie 2016, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Domek letniskowy

Post »

Witajcie. Odświeżę temat. Planuję postawić domek letniskowy drewniany, na zgłoszenie ok. 60m2 (dół+góra, piętrowy).
Mam jedną bardzo interesującą ofertę od firmy z okolic Warszawy. Chciałabym ocieplić domek, z myślą o przyszłości, że kiedyś tam zamieszkam. Zauważyłam, że jest pomiędzy różnymi firmami duża rozbieżność co do materiałów i kosztów ocieplenia. Tutaj proszę o poradę, firma z którą chciałabym nawiązać współpracę oferuje mi za koszt. 17 tys. złotych ocieplenie wełną mineralną 15cm + płytą OSB ścian,podłogi i dachu. Domek ma stać na stopach betonowych. W domku będzie kominek. Tutaj moje pytanie - czy odczuwalna jest różnica ocieplenia wełną o niższych parametrach lub czy ta 15cm wełna nie jest zbyt "wygórowana" do takiego domku? Czy w ogóle ocieplać i ściany i podłogę i dach, jeśli będzie kominek? W jakim czasie "zagrzeje się" domek kominkiem, jeśli będzie ocieplony? Czy nieocieplony robi istotną różnicę? Proszę o poradę... ;:131
Olga.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek letniskowy

Post »

Jest różnica - w zależności od jakości wełny - im lepsza jakość tym jest ilość może być mniejsza. Poza tym, lepiej jest kłaść 2x5cm niż 1x10 cm (chodzi o maskowanie połączeń poszczególnych warstw w celu likwidacji mostków cieplnych).
Tak więc 15 cm taniej wełny a 10/12 cm bardzo dobrej - efekt może być podobny. Różnice się zacierają ze względu na jakość wykonania. -ale tendencja jest że im lepsza i jej więcej tym lepiej utrzymuje ciepło w budynku.

Wełna jest zimna - nie trzyma ciepła. Ma dobry opór cieplny - to oznacza, że można szybko nagrzać pomieszczenie, ale jak w piecu wygaśnie, to chłód szybciej zaczniesz odczuwać niż w domku murowanym.
W jakim czasie nagrzeje? A to zależy od kominka, czym palisz i sposobie rozprowadzenia ciepła.

Konkluzja - na pewno warto ocieplić. Ale nie tylko ściany czy dach - o podłodze też nie wolno zapomnieć.
oitz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 sie 2016, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Domek letniskowy

Post »

bardzo dziękuję za wyjaśnienie i podpowiedź, zatem zapewne zdecyduje się na ocieplenie dachu, ścian i podłogi.
Olga.
oitz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 sie 2016, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Domek letniskowy

Post »

Witajcie, odświeżę temat. Proszę o informację, ponieważ średnio orientuje się w prawie budowlanym. Jedna firma zaproponowała mi postawienie na zgłoszenie domku drewnianego - 35m2 doł i tyle samo góra, łącznie 70m2. Twierdzą, że można wybudować go na zgłoszenie, beż żadnych projektów/pozwoleń. Jednakże, zaczyna mi się w głowie pojawiać pomysł, żeby postawić murowany domek na działce (status działki: pod zabudowę siedliskową). Tutaj moje pytanie - do ilu metrów i na jakich zasadach, można postawić domek z pustaka/murowany na działce i o co chodzi z tym wszystkim "trwale/nietrwale związany z gruntem"? Serdecznie dziękuję za wyjaśnienia.
Olga.
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Domek letniskowy

Post »

Oitz !

Najlepiej posprawdzaj w swoich lokalnych urzędach.Prędzej czy później będziesz musiał(a) tam pójść w po jakieś kwity.
A z całym szacunkiem dla wiedzy forumowiczów to zawsze mogą wyskoczyć jakieś lokalne uwarunkowania.Czego sam nie wymyślisz.
U mnie na przykład ściśle określony jest kąt nachylenia dachu i kolor dachu oraz elewacji.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
oitz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 sie 2016, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Domek letniskowy

Post »

Witaj, dzięki za odpowiedź. Właśnie internet pokazuje mi tyle sprzecznych informacji, że można się pogubić, natomiast kilka razy już spotkałam się też z niewiedzą i brakiem doświadczenia urzędników więc różnie bywa, ale faktycznie dopytam na miejscu. W nocy wpadł mi jeszcze inny pomysł do głowy - przeniesienie gotowego domu, który jest do rozbiórki i na ten temat, też muszę zasięgnąć informacji ;)
Olga.
Piotr562
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 2 cze 2019, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dobudowa piętra do domku na działce rod.

Post »

Witam mam pytanie planuje dobudować piętro w domku na działce rod, mam kilka problemów po pierwsze czy maksymalna wielkość domku jest liczona po obrysie ścian 35m2 czy po powierzchni użytkowej. Po 2 jak sprawdzić czy domek wytrzyma obciążenie. Nie ja go budowałem ma 30 lat ok. Pan który to budował miał 2 działki 2 takie same domki z tym, że jeden akurat nie nasz jest większy i piętrowy. Ewentualnie jakby taki domek wzmocnić by wytrzymał. Ściany są puste w środku chyba cementowa z grubymi balami w ścianach z matalowym dwuwarstwowym dachem płaskim. Domek ma 2m wysokości ok. Gdybym dobudowywać piętro postawiłbym na dach spadzisty. W razie czego pytajcie. Za wszelkie rady będę wdzięczny. A zapomniałem fundament jest betonowy ma ok 1m grubości .
kolena
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 7 lip 2019, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dobudowa piętra do domku na działce rod.

Post »

Wielkość domku jest liczona po obrysie ścian zewnętrznych bez ocieplenia.
lookas0001
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 23 sie 2011, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domek letniskowy

Post »

Hej. Czy ktoś może podpowiedzieć czy znajdę chętnego za zakup takiego domku? Zastanawiam się nad zakupem nowego i nie bardzo mam pomysł co można zrobić z tym co jest.


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”