Kwietnik rozporowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Dzięki ;:196
Ja właśnie też dokładam wiszące doniczki, na początku bałam się, czy przez to kwietnik mi nie runie, ale jak się okazuje nie.
Dla mnie osobiście tak jak pisałam wcześniej jedynym minusem jest brak możliwości wyboru koloru podstawek,
no może jeszcze to, że muszę wspinać się na drapce, żeby podlać ostatniego kwiatka, no ale ten minus zależny jest od wysokości człowieka :;230
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Ja do gigantów ne należę i mam ten sam problem, dlatego zainteresowałam się kulami nawadniającymi, ale jakoś nikt mi nie chce pomóc w kwesti takiej, czy się sprawdzają czy nie :(
Jeśli chodzi o ilość zawieszek to sam producent mi odradził dokupowanie dodatkowych, ale nie widzę przeszkód, o ile kwietnik jest właściwie zamonotowany. Tak więc i ja zrobię "dowieszki". Jeśli chodzi o podstawki, to mnie akurat do białych ram okiennych bardzo pasują :)
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Te kule nawadniające to faktycznie może być fajna sprawa, może załóż osobny wątek ;:108
Sama jestem ciekawa opinii.

A tymczasem pochwal się tutaj kwietnikiem. ;:180
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Proszę bardzo-uwielbiam go :) Póki co mam tylko "nocne" fotki kwietnika, dzienne dorzucę jak tylko je zrobię :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
_fox_

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Ciekawy byłem rozwiązana zamocowań pod doniczki, THX za fotkę w zbliżeniu, co prawda nie zamierzam robić aż do sufitu ale rozjaśniło mi to pewne kwestie :) Mam kwietniko lampę, mocowania doniczek podejrzane na modelu sklepowym, co prawda tylko 180 cm i tylko 4 doniczki wiszące, służy jednak od wielu lat,i czas pomyśleć nad zmianą :)

Co prawda mało widoczny ale to wina roślin :;230
Obrazek
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

:wit
Macie imponujące kwietniki , to istny raj dla roślin. ;:138
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

A ja swój zlikwidowałam.
Po tym jak z hukiem roztrzaskał się na podłodze, (szczęśliwie dzieci w pobliżu nie było), postanowiłam więcej losu nie kusić. Nic nie daje max skręcanie i takie tam... myślę, ze dlatego, że mieszkam na poddaszu, wszystko z płyt g-k i tak naprawdę "wszystko pracuje"...
Mąż zamykał drzwi balkonowe i tylko był jeden wielki huk...
Kwietnik został zdemontowany i nie żałuję :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

kropelko może jakiś wadliwy trafiłaś, ja też mam płyty i często koło kwietnika się kręcę i stoi już prawie pół roku i ani drgnie.
Jak dla mnie (powtórzę się) rewelacja. :tan
Awatar użytkownika
Marudzia
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 sty 2012, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Stokrotkanio - kwietnik prezentuje się bardzo ładnie !
na razie małe kwiatki ale za chwile bedziesz miała wymarzony busz ;:138
wklej zdjecie -jak teraz wyglada po pół roku

aż sama zaczełam się zastanawiac czy taki kupić -mega zaoszczedzenie miejsca -szczegolnie że mam tylko 2pokoje
mam kwietniki z metaloplastyki -wizualnie ładne -ale dużo miejsca zabeiraja... trzeba pomyslec :D
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Marudzia dużo się nie zmieniło, podstawki nadal nie wymienione :;230 chyba się do nich przyzwyczaiłam..
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Jak mieszkałam w mieście to miałam taki kwietnik jak na zdjęciu nr 2. Byłam bardzo z niego zadowolona. Tutaj, niestety mam za mało miejsca na niego. Szkoda.
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
Anankee
100p
100p
Posty: 135
Od: 31 sty 2012, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Rety... ależ super. Podoba mi się, oj podoba. Już przeglądnęłam alle - kwietniki są, cena rzeczywiście nie jest jakaś szalona a coś takiego zdecydowanie mi się przyda. Mam o tyle nietypowe mieszkanie, że nie mam ani jednego parapetu - jedno okno do samej ziemi i tam niby parapecik ale tak mały, że 1 doniczka tylko stoi a w salonie podwójne drzwi balkonowe więc przy nich też nic nie postawię, bo ciągle się je otwiera/zamyka i nie mogą być zastawione. Wyjście dotychczasowe - dwa kwiatki na ławie, reszta na starym drewnianym krześle (stabilne acz nie zbyt urokliwe - ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma). Więc zdecydowanie kusi ten kwietniczek.

Obrazek
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Anankee, :wit to koniecznie musisz sobie zakupić rozporowy kwietnik, polecam. ;:108
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”