Kwietnik rozporowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
foorfooq
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2011, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Aniu zajrzyj do wątku użytkowniczki tesia39 bo coś mi się kojarzy, ze sprawiła sobie na Allegro kwietnik rozporowy sprężynowy, podobny do tego mojego.
Awatar użytkownika
JacekCich
200p
200p
Posty: 205
Od: 30 kwie 2011, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Petra pisze:Na prośbę stokrotki dodaję zdjęcie kwietnika, połączyłam 2 kwietniki i uzyskałam fajną kolumnę, jak ktoś ma odpowiednie miejsce to taką kolumnę można ustawić na środku pokoju

a tu kolumna przed zagospodarowaniem

Obrazek
Bardzo fajny pomysł. Mam pytanie. Widzę w tym kwietniku jarzeniówki. To jakieś specjalne, czy tylko do ozdoby ?
Tylko cierpliwi się doczekają, bo nie tracą nadziei.
Zielone Zakątki Jacka _||_ Stosowanie nawozów hydroponicznych _||_
Paludarium Jacka
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

kropelka pisze:No... to nieźle szumu narobił... wszyscy śpią a tu bam!
Ja swój zdemontowałam jakiś czas temu po kolejnym upadku... Kolekcje roślinną w domu też uszczupliłam baaaardzo.
Teraz myślę, czy to co zostało z kwietnika nie wykorzystać w ogrodzie jako podpórka np dla powojników? Jak myślicie???
No właśnie, ciekawe od czego to zależy, bo mój stoi od roku niewzruszony i ani drgnie, więc ja ze swojej strony polecam :)
Myślałam może, że jest taki stabilny, bo nie miałam dzieci i nikt przy nim się zbytnio nie kręci, ale od jakiegoś czasu "rojbruje" po domu mała istotka i też nadal stoi.
Pozdrawiam.
betti
50p
50p
Posty: 56
Od: 18 lis 2011, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

OK, chcę kupić ten półokrągły kwietnik. Napiszcie jeszcze ile uchwytów dokupić dodatkowo (tak żeby maksymalnie wykorzystać miejsce, kwiatki mają być nieduże). A jakby ktoś mi na PW wrzucił linka, gdzie kupował kwietnik to by była pełnia szczęścia 8-)
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Kochani ma ktoś taki kwietnik:
http://allegro.pl/kwietnik-rozporowy-do ... 19315.html
jestem ciekawa oponii o nim bo planuję zakup:). :wit
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Patrycjo, ja mam ten kwietnik. Co konkretnie chciałabyś wiedzieć? :D
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Sokolica chcę wiedzieć czy jest stabilny i czy te uchwyty są stabilne i czy się nie wyginają za bardzo pod ciężarem kwiatów? :wit
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Pati, jest stabilny. Pomimo, że mieszkam w rejonie górniczym i przy tąpnięciach ściany sie trzęsą, kwietnik ani drgnie :) Ale to też kwestia solidnego montażu. Sama bym go nie złożyła, raczej. Podstawki są co prawda z plastiku, ale dość masywne. U mnie nic sie nie wygina. Ale też bardzo dużych kwiatów na nim nie trzymam. Najlepiej wygladają wiszące.
Nastaw się na cierpliwość przy zamówieniu. Kolor standardowy to czarny. Jeśli chcesz inny to czas realizacji wydłuża się chyba o 3 dni. Mi wydłużył się o 2 tyg :evil:
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Odświeżam temat - może ktoś zajrzy i mi doradzi :D
Zastanawiałam się nad kupnem kwietnika rozporowego, ale jak dla mnie ma on za mało uchwytów na doniczki. Ponieważ mam dużo uchwytów (kupione za grosze na złomie), były w zeszłym roku wykorzystane w ogrodzie. Zastanawiam się, czy można je dołożyć do takiego stojaka, który ma trójkątny przekrój.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Emilia wiem, że pytałaś rok temu, ale widzę, że jesteś aktywnym użytkownikiem forum dlatego odpowiem na Twoje pytanie. Myślę, że możesz spokojnie popróbować. Ja na swoim doczepiałam też kwiaty na hakach :D
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Stokrotkania , dziękuję za odpowiedź. Co prawda kupiłam wiosną fajny stojak na kwiaty w ikei za pół ceny , bo z wystawy, ale taki rozporowy też mi się przyda . Szczególnie z możliwością dołożenia obręczy na doniczki ;:138
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Dziękuję za odwiedziny u mnie w wątku, dzięki temu dotarłam do Twojego tamatu na temat kwietnikow rozporowych, które właśnie planuje kupić. Wielkie dzięki :wit
borowka45
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 lip 2017, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Słuchajcie, mam świetną rzecz do zaproponowania. Potrzebowałam kwietnik, ale nie znalazłam żadnego, który byłby idealny. Zgłosiłam się do ślusarzy Wykonali kwietnik zgodnie z moimi uwagami i przyznam szczerze, że prezentuje się fantastycznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”