Proste systemy dostarczania wody do nawadniania, do mycia...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Paweł
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 kwie 2006, o 10:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post »

Dziękują bardzo za cenne porady a teraz przed nami kilka wolnych dni więc spróbuję pomysł wrożyc w życie. Napiszę o wynikach. Pozdrawiam
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Paweł pisze:Dziękują bardzo za cenne porady a teraz przed nami kilka wolnych dni więc spróbuję pomysł wrożyc w życie. Napiszę o wynikach. Pozdrawiam
I jakie wyniki Pawle :?:
Pozdrawiam Andrzej.
Paweł
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 kwie 2006, o 10:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post »

Na razie żadne. Wszyskie wolne dni spędziłem na przygotowywaniu ziemi pod sadzenie i siew oraz plewieniu. Na razie sadzonki podlewam za pomoca konewki, ale przy najbliższej okazji będę kombinował z nawadnianiem kropelkowym (choć mało czasu - tylko piątek po południu i sobota a żona jeszcze nieśmiało wspomina o huśtawce którą dawno obiecałem zrobić)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Czy ktoś z Was robi kropelkowe nawadnianie ogórków przy użyciu węży "T-Tape" lub "AZUD-LINE". Naprawdę się opłaca. Nie moczy się liści w czasie podlewania, co znacznie zmniejsza ryzyko infekcji chorobami. :wink: Koszt w granicach 15 do 20 zł. A jaka wygoda. ;:113
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A tak ten system wygląda. Zdjęcie pierwsze to połączenie węża "T-Tape" z wężem głównym o średnicy 2 cm. Łączenie przy pomocy specjalnej plastykowej końcówki. Zdjęcie drugie widok węży "T-Tape" w trakcje podlewania. Ogórki są jeszcze bardzo małe i prawie ich nie widać. Nakryłem je agrowłóknina to może w końcu zaczną rosnąć.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

idąc za radą Erazma zrobiłem nawadnianie kropelowe w szklarni..tyle że zrobiłemje z peszla..tak chyba nazywają się te rurki osłonowe do kabli elektrycznych..w przepływającym strumyczku za działką jest pompka ..taka do oczka o wydajności 3600 litrów na godz..
Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Trochę pracy, a jaka wygoda Jozefie. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Ale z was leniwce :wink: to sama przyjemność podlewac działke stac z wężem lub chodzić z konewką :D
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

sati..wole jednak leżeć i patrzyć jak samo się podlewa..co więcej..przez całą działkę przeciągnąłem rurociąg z trójnikami i zaworami wystarczy tylko odkręcić odpowiedni zwór i ..no oczywiście gdzie trzeba -to trzeba.
A zmobilizowała mnie do tego wysoka cena wody przewodowej.My mamy w sieci wodę przemysłową..nieuzdatniana-prosto z zalewu..do picia się oczywiście nie nadaje ale za to nie mamy ograniczeń w czasie upałów..niestety woda przemysłowa jest droższa od tej pitnej.poza tym rurociągi każdej wiosny pękają (ze starości-są skorodowane a oczywiście trudno namówić ludzi żeby sfinansowali wymianę) więc wszystkie ubytki są rozliczane proporcjonalnie do zużycia.Więc teraz wrzucam pompkę do strumyczka i płacę tylko za prąd..oczywiście wydajność takiej pompy jest niewielka więc jak by mi przyszło stać i podlewać to pewnie nic innego bym nie zrobił..a Ty od razu LENIWCE!
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Pomimo wszystko wolę swoją konewkę pobiegam podleje a pózniej zimne piwko a jaka radosć ;:1 ;:18
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

pompka o wydajności 3600 litrów okazała się za mała..woda nie dochodziła do końców rurek..źle obliczyłem ilość otworów..wczoraj kupiłem od ruskiego za 80 złotych polskich taką która ma wydajność 13 000 litrów na godzinę..chyba tego już nie można nazwać nawadnianiem kropelkowym ale w ciągu 10 minut szklarnia jest podlana dokładnie.. ale jak pootwieram wszystkie zawory to równocześnie dolewa mi do oczka i podlewa trawnik..
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

I jak Jozefie nawadnianie kropelkowe. Zdaje egzamin? :lol: To jednak wygoda zwłaszcza w te upały. ;:113 ;:194 ;:215
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Chyba nie nazwałbym tego nawadnianiem kropelkowym..przy wydajności 13 tys litrów na godzinę jednocześnie podlewa mi w szklarni ,dolewa wodę do oczka i jeszcze starcza na polewanie trawnika..dooobra rzecz.Wczoraj skarbnik zbierał opłatę za wodę ..zapłaciłem 1,40 pln.to za wodę do ubikacji i rozliczone straty ogrodu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”