Myjka ciśnieniowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Arkady3
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 21 maja 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Wybór myjki wysokociśnieniowej.

Post »

Zwracam się z prośbą o poradę. Zastanawiam się nad zakupem myjki wysokociśnieniowej, która ma mi służyć głównie do mycia dwóch osobowych samochodów, nie częściej niż raz w tygodniu, czyli w gruncie rzeczy do użytku amatorskiego. Moją uwagę zwróciły dwa modele firmy karcher K 5.91 i K 7.91 różniące się m.in. pompą (jedna jest z aluminium druga z mosiądzu). Czy warto dokonać zakupu myjki z mosiężną pompą (jest droższa od tej z aluminium o ok. 400 zł)? Czy gwarantuje ona na tyle dłuższy i mniej awaryjny czas użytkowania od aluminiowej, że warto do niej dopłacić, czy też do użytku domowego wystarczy z powodzeniem seria K 5. Czy z mocniejszym zabrudzeniem na samochodzie wartość ciśnienia 120 bar, jaka generuje pompa aluminiowa jest w stanie sobie poradzić myjka z serii K 5?

Z góry dziękuję
Arkady
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Myjka ciśnieniowa

Post »

Witam, chciałbym poznać wasze opinie na temat myjek ciśnieniowych. Wszelkie spostrzeżenia na ich temat, jak się sprawują, jaka awaryjność. Pytam się, ponieważ muszę sobie taką sprawić na wiosnę. Najbardziej interesuje mnie przedział cenowy ok 300zł.

Osobiście zainteresowały mnie 2 myjki ciśnieniowe:
- Karcher K2.15
- Black&Decker PW1400K
Może ktoś z was posiada takowe myjki, proszę o opinię.
Moje spostrzeżenia są takie: Karcher samo o sobie mówi, podobno najlepsza firma myjek. Natomiast Black&Decker ma aluminiową pompę, co uważam za duży plus.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Myjka ciśnieniowa

Post »

Tak sobie myślę, że pisanie o firmach konkurencyjnych na forum będące własnością Marolexu, to może być spory nietakt ;:224
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Myjka ciśnieniowa

Post »

Amatorską myjką ciężko będzie umyć samochód bez pomocy chemii. Po myciu samą wodą autko będzie wydawało się czyste do czasu przejechania po nim palcem ;)
Tak więc najlepiej spłukać myjką, potem szampon, na końcu znów myjka. Oczywiście chociażby do opłukania ze soli myjka jest niezastąpiona. Np. teraz nie myję samochodu dokładnie, a tylko co jakiś czas spłukuję czystą wodą.
Co do konkretnego modelu - mam malutką myjkę pewnej znanej firmy (nazwy nie wymienię z powodów podanych przez koleżankę powyżej). Od paru lat ładnie się sprawuje, jak się uprze, to nawet zaschnięte błoto na ciągniku nie jest problemem.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
MTW Orle
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 22 sty 2011, o 07:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Orle
Kontakt:

Re: Myjka ciśnieniowa

Post »

Nalewka pisze:Tak sobie myślę, że pisanie o firmach konkurencyjnych na forum będące własnością Marolexu, to może być spory nietakt ;:224
no bardzo przepraszam a gdzie widzisz konkurencję ?
w/g mojej oceny co innego opryskiwacz a co innego myjka wysokociśnieniowa
wlazłem sobie nawet na stronę marolex-u i myjek nie znalazłem .

dla pytającego
odpowiedź jaką uzyskałem poszukując sprzętu dla siebie
myje ilość wody - nie ciśnienie pompy
im mniej wody myjka potrzebuje do prawidłowej pracy tym efekty mycia gorsze
moja wymaga 19l/min i sprawdza się w naprawdę trudnych zadaniach
pozdrawiam
dziandy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 sie 2006, o 13:22
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Myjka ciśnieniowa

Post »

Witam

mam myjkę Karcher 2.15 - kupiona w Castoramie

jestem zadowolony ale należy zwrócić uwagę na:
- długość węża z lancą - konieczność przestawiania myjki przy większych samochodach - wg mnie im dłuższy tym lepszy
- zbiornik na chemię - mój najprostszy model ma rurkę do pobierania z zewnętrznego pojemnika - niewygodne - lepszy byłby z wbudowanym

używam jej od dwóch lat - spokojnie umyje samochód, chodnik, ew. elewację budynku
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Myjka ciśnieniowa

Post »

MTW Orle pisze:no bardzo przepraszam a gdzie widzisz konkurencję ?
No cóż, chyba trzeba być mało spostrzegawczym, żeby nie zobaczyć w pytaniu nazwy firmy konkurencyjnej w najważniejszym (a nie pobocznym) segmencie produkcji...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
MTW Orle
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 22 sty 2011, o 07:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Orle
Kontakt:

Re: Myjka ciśnieniowa

Post »

widocznie jestem mało spostrzegawczy albo widzę różnicę między opryskiwaczem a myjką wysokociśnieniową , oczywiście nie znam wszystkich produktów obu firm ale szukając pobieżnie nie znalazłem punktów wspólnych
marolex to segment narzędzi ręcznych
a te o których się nie wspomina to narzędzia elektryczne zdecydowanie
czyli jakby co innego pozdrawiam
jeżeli jestem w błędzie to poproszę linka na PW żeby spamu nie siać
ACIS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lip 2011, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa

Post »

Witam Ja bym zdecydowanie polecał coś innego niż myjka ciśnieniowa, a mianowicie myjka parowa która sprawdza się w myciu aut jak i coś co zainteresuje ogrodników skutecznie eliminuje chwasty niewielki spryskanie powoduje obumieranie także polecam ekologiczne myjki parowe.
Matylda M
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 28 sie 2010, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa

Post »

Hej! akurat ja mam myjkę Karcher (nie pamietam ceny:( )i powiem szczerze, że nie bardzo jej używam, mimo, że nie moge jej nic zarzucić, strumien jest strasznie silny, najwęższą wiązką można zrobić dziure w kostce! trochę się boję myć nią samochód, trzeba to robić umiejętnie z odpowiedniej odległości, zreszta zanim ją wyniosę i podłączę do węza to już ręcznie umyję samochód....fakt ja mówię o osobówce...jak ktoś ma więcej samochodów, albo busa to faktycznie może się przydać. na pewno nie będę nią myć ani tynku ani kostki- jeżeli ktoś do tego potzrebuje to lepiej nająć firmę, tak to na tynku robia się zacieki, a z kostką strasznie dużo roboty, trzeba najweższy strumień żebu brud schodził....ja nawet sie zastanawiałam czy jej nie odsprzedac, ale w końcu leży i czeka, mkoże sie przyda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”