Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

Witam serdecznie wszystkich!

Chciałbym Państwu przedstawić troche moich twórczości, oczywiście jestem hobbystą a moje "dzieła" wykonuje w wolnym czasie.
Jeśli ktoś będzie miał pytania z natury technicznej oraz metod wykonania postaram się pomóc... mam nadzieję, że moja inicjatywa zarazi innych majsterkowiczów ;-)

1. Wiatrak, wys. 200cm, drzew sosnowe postarzane.

Obrazek

2. Ławeczka
Obrazek

3. Taczka, drzewo sosna + opalanie propanem
Obrazek

4. Sztaluga

Obrazek

5. Ławeczka II

Obrazek

6. Kwietnik

Obrazek

7. Studnia
Obrazek

...i dużo więcej(mostki, studnie, wiatraczki) ale wszystko w swoim czasie. Jeśli masz pytania to pomogę krok po kroku. ;-)
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

Gratuluję talentu ;:138
stokrotka6
200p
200p
Posty: 462
Od: 24 sie 2009, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

Też chciałabym mieć takie cuda.
11krzych

Re: Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

Fajne. Podoba mi się.
Tą kratkę do kwietnika (zdjęcie 6) robiłeś sam z listewek czy kupiłeś gotowca?
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

11krzych pisze:Fajne. Podoba mi się.
Tą kratkę do kwietnika (zdjęcie 6) robiłeś sam z listewek czy kupiłeś gotowca?
Całość wykonana ręcznie. Zrobienie takiej kratki jest dziecinnie prosta. ;-)

1. Z calówki tniemy na 8mm listeweczki
2. Układamy w dowolny kształt (u mnie to typowa szachownica, ale wzorów jest setki)
3. Potem za pomocą takera i zszywek 14mm lub 16mm zależy od grubości listewki zbijamy całość
4. Rama zrobiona z typowych "łat" czyli 40x25 mm
5. Frezujemy kanałki na gubość listewek, czyli jakieś 16mm
6. Na końcach frezujemy wpust i wypust
7. Składamy i skręcamy ;-)

Takera można zamienić na młotek z goździami lub wkrętarke z jakimiś "pchełkami", ale jeśli mamy pewność że materiał jest sezonowany i rama jest odpowiednio sztywna to spokojnie wystarczy taker.
krysiaczek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 maja 2011, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

to jest super ;:138 . najbardziej podoba mi się wiatrak :wit
pozdrawiam , Kryśka
Awatar użytkownika
donna
200p
200p
Posty: 317
Od: 14 sie 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

A ja mam pytanie odnośnie wiatraka-bardzo mi się podoba. Mianowicie jak zrobiłeś,że podstawa jest szersza a wyżej zwęża się? Rozumiem,że deski są odpowiednio ścięte,a całe rusztowanie do którego są przytwierdzone?
Jeszcze pytanie-czym postarzałeś deski?
Pozdrawiam Barbara
Mój Mały Raj-Ogród Donny
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

donna pisze:A ja mam pytanie odnośnie wiatraka-bardzo mi się podoba. Mianowicie jak zrobiłeś,że podstawa jest szersza a wyżej zwęża się? Rozumiem,że deski są odpowiednio ścięte,a całe rusztowanie do którego są przytwierdzone?
Podstawa to płyta OSB na brzegach płyty oheblowane kantówki do których mocujemy pionowe deski czyli okrycie zewnetrze wiatraka. Góra bardzo podobnie wykonana tylko o 1/3 mniejsza średnica. Całość połączona środkowym słupkiem + 4 łaty po kątach, wyglada to podobnie jak więźba dachowa.
Awatar użytkownika
donna
200p
200p
Posty: 317
Od: 14 sie 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

Chodzi mi o sposób montażu desek.Po przyjrzeniu się zdjęciu,domyślam się ,że deski są równe,tylko montowane na zakładkę,u góry bardziej ? Dobrze kombinuję? A czym postarzyłeś deski?
Pozdrawiam Barbara
Mój Mały Raj-Ogród Donny
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

donna pisze:Chodzi mi o sposób montażu desek.Po przyjrzeniu się zdjęciu,domyślam się ,że deski są równe,tylko montowane na zakładkę,u góry bardziej ? Dobrze kombinuję? A czym postarzyłeś deski?
Są 4 sciany trapezowe, środkowa deska jest najdłuższa, zaś boczne zewnętrzne podcięte do krawędzi trapezu. Deaski łączone do czoła za pomocą pióro wpustu, ale można robić też na obce pióro ;-) Deski są ułożone pionowo do podłoża czyli prostopadle do podstawy.

Postarzenie desek, możemy zrobić to domowym sposobem za pomocą wiertarki lub szlifierki ze szczotką drucianą, wytrącamy bila i wychodzą nam piękne słoje. Potem to impregnat lub rościęczony olej silnikowy oczywiście najlepiej po 10 tys. z Disla wtedy nada nam piękny ciemny kolor, a nastepnie rozpuszczamy parafine i smarujemy pędzelkiem aby zakonserwować nasze dzieło ;-)

Może to zdjęcie pomoże:
Obrazek
Awatar użytkownika
donna
200p
200p
Posty: 317
Od: 14 sie 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

Dzięki! Już widzę ,że bez specjalistycznych narzędzi nic nie zrobię :( ,bo nawet jak kupię gotowe deski np podłogowe,to one są proste :( i nijak nie zrobię trapezu,a tak mi się to spodobało.
Chyba żeby zrobić ze zwykłej deski calówki i odpowiednio je przyciąć i przybić do czoła.Co o tym sądzisz?
Pozdrawiam Barbara
Mój Mały Raj-Ogród Donny
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

donna pisze:Dzięki! Już widzę ,że bez specjalistycznych narzędzi nic nie zrobię :( ,bo nawet jak kupię gotowe deski np podłogowe,to one są proste :( i nijak nie zrobię trapezu,a tak mi się to spodobało.
Chyba żeby zrobić ze zwykłej deski calówki i odpowiednio je przyciąć i przybić do czoła.Co o tym sądzisz?
Oczywiście że też tak może być, aby równo i dokładnie. Powodzenia trzymam kciuki ;:136
11krzych

Re: Mała Architektura Ogrodowa z Drewna

Post »

A można w Twoim wątku własne konstrukcje pokazać ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”