Traktor ogrodowy,ciągnik,minitraktor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
MarcePan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 kwie 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

A czy może Kolega przybliżyć swój proces decyzyjny...:-) Dlaczego Kubota Bultra B1-14 a nie na przykład Kubota B7001 albo Mitsubishi MT1601 4WD? Z tego co widze, Bultra ma moc 14KM a MT1601 ma moc 16KM (gdzieniegdzie pojawia się też informacja że ma 20KM). Też słyszałem że Kubota to pierwsza liga w tym segmencie. Z którego roku jest Twoja maszyna? Widziałem ostatnio maszyne, która wg modelu - produkowana była w latach 1981-83 i miała niecałe 500 mth. Czy to nie za mało? Wychodzi ok 20 mth rocznie.Może licznik był wymieniany? Inne maszyny na placu miały nawet i 1800 mth. Ja strasznie uparłem sie na Kubote B7001 4WD, ale zakupu jeszcze nie dokonałem ... :-))
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Generalnie te ciągniki mają liczbę koni w nazwie. 1601 to 16 koni, 1650 to już 16,5. Z tymi kubotami b5*** b6*** i b7*** nie jest tak prosto, a w dodatku co sprzedawca, to podaje inaczej. b7001 może mieć koło 14 kucyków :wink:
dla porównania;
kubota b7001 3CYL/762CC
kubota B1200 3CYL/762CC (12hp)
iseki TX1410 3CYL/776CC (14hp)
iseki TU1400 3CYL/776CC (14hp)
kubota B1400 3CYL/855CC (14hp)

jak widać, więcej, jak 14 mieć nie może, a najbardziej zbliżona jest do tej 12 :? a widziałem już, że sprzedawcy dają jej nawet po 18 i więcej ;:14
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
olo43
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 mar 2010, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Witam.
Wybrałem właśnie bultrę B1-14 z kilku względów.

Pierwszy -z opini poznanych na forum wynikało, że własnie Kubota ma najlepsze opinie. Poza tym właśnie Kubota a nie np. Mitsubishi zrobiło na mnie najlepsze wrażenie. Jeden z kupujacych, majacy w ofercie równiez Mitsubishi sam polecał kubotę. Określił Mitsubishi jako jednorazową zapalniczkę. Choćby z uwagi na wiekszy dostęp części do właśnie Kuboty. Kolejna firma takze potwierdziła tą opinię. Zreszta sam traktorek zrobił na mnie konkretne wrazenie. Konstrukcja solidna mocne przeniesienie napędu na tylne koła, prosta konstrukcja podstawowych podzespołów.

A dlaczego traktroek 14 konny ? Tez miałem ochotę na coś mocniejszego. Jednak po jeździe próbnej stwierdziłem że to mi w zupełności wystarczy. Trzeba mieć świadomośc że to sprzęt w zasadzie lekki. nie ma się co oszukiwać wielkich ładunków nie pociagniesz. Poza tym właśnie ten model który kupiłem prezentował się najlepiej chocby i wizualnie. Poza tym miał przebieg 320 mtg rok prod 1991.

Bultra 16 konna która była tam równiez w ofercie miała 1600mtg rocznik 1986. to spora róznica prawda? Ponadto ja potrzebuje traktorek mały o niewielkim rozstawie kół do uprawek i pielęgnacji miedzyrzędzi. Zapewne są większa moc przekłada się na większe możliwości. Tylko jedna kwestia. Każda kubota nawet ta moja, ma takie przełożenie że wierzcie mi nie ma szans żeby zadusić silnik. Zakopie się pod silnik ale koła bedą się kręcic.

Każdy z tych traktorków jest stosunkwo lekki. Moc jaką posiada to i tak sporo więcej niż będziesz w stanie wykorzystać przy tych gabarytach i wadze pojazdu. Podsumowując kupiłem taki sprzęt który dla mnie jest najkorzystniejszy.

Zapewne jak kupisz Kubote B7001 też bedziesz zadowolony to trwałe maszyny choć wiekowe pracują bez zarzutu. Skoro zdecydowałeś się na Kubote B7001 to zapewne taką kupisz , choć jak wspominałem ja też chciałem kupic inną a skończyło sie na mniejszej. Każdy kupuje to co potrzebuje istotne żebyś był przekonany że dokonałeś właściwego zakupu.
Pozdrawiam Krzysztof.


Uprzejmie proszę pisać z użyciem polskich znaków (ogonki znacznie ułatwiają czytanie tekstu ze zrozumieniem). Post można poprawić wciskając klawisz Edytuj.
Przy okazji wycięłam z postu powtórzony tekst i podzieliłam resztę na akapity, właśnie dla łatwiejszego czytania. Nalewka
jaqub
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 7 maja 2007, o 22:21

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Kolego co do Twoich rozmyslan nad przyczepa do fordzika to nie sugeruj sie az tak bardzo tym co masz w dowodzie. Nie namawiam Cie zebys ciagnal od razu 2.5tony na lawecie ale jeśli bedziesz mial dobra przyczepe (nawet lekka do 750kg) o ladownosci 500kg to spokojnie mozesz wrzucic na nia ciut wiecej. O ile nie bedziesz szalal to autko da sobie rade nawet z ciut wiekszym ladunkiem. Ja mam w aucie 1300kg wpisane w dowodzie rejestracyjnym a kilka krotnie ciagalem lawete z drewnem do kominka.
tireks
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 maja 2010, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Piotr-eko pisze:Witam i o wiosnę pytam ;:3 .Następny temat,który mnie interesuje,chociaż własnego ciągnika nie mam odkąd mieszkam na własnym rancho.Uprawiam pole 1ha,ale do wszystkiego najmuję.Korci mnie zakup japońskiego ciągnika od 7000zł,nawet komis znajduje się niedaleko mnie maxland.Trzebieszów,sprzedawca zachwala i zachęca do kupna,że warto-mnie,aż oczy bolą patrzeć bo ma rację,postać na tym placu i popatrzeć to naprawdę chciałbym jednego mieć,tylko jak on się sprawuje,da radę zaorać przynajmniej na raty 1 ha.Czekam również na opinię posiadaczy japońskich traktorków i na inf.na temat rejestracji,przecież każdy pojazd musi być zarejestrowany i ubezpieczony,a ja inaczej nie wyjadę,tylko szosą. Pozdrawiam.
Hej,
W marcu kupilem w maxlandzie swoja Kubote B7001. Moge ich polecic. Dlugo szukalem ciagnika na moja winnice na gliniastym zboczu. Po tych wszystkich glebogryzarkach i jednoosiowych maszynkach - nareszcie moge przy pracy "odpoczac" :-))) Kubota naprawde sprawuje sie wspaniale i bardzo malo pali tj. przez 3 godziny z glebogryzarką w "betonie" spala ok. 3 litrów ON! Zalet doskonałej zwrotności i napędu na dwie osie z możliwością zblokowania nie musze chyba zachwalać? Jedynie co, to koniecznosc dociążenia przodu i do pracy! Co do ubezpieczenia - OC mozesz wykupic bez rejestrowania takiego pojazdu (wolnobieżny) W moim przypadku przerobiłem trochę oświetlenie tak abym mógł np. ciągnąć przyczepkę po drodze i był widoczny :-)
Jak bedzie mial ktos pytania na temat takiej Kuboty - prosze pytac


Ps. Maxland to chyba jedyna firma na rynku (a dluuuuugo szukalem) ktora dowiozla mi pod Kraków sprzęt za 400 zl!! (licza 0,5 zl/km)
traktorzysta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 lip 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Pełna racja. Ja też kupiłem w Trzebieszowie. Bez wątpienia najlepsza firma z traktorkami. Wiem co mówię. Zjeździłem ze szwagrem całą Polskę jak szukałem coś dla siebie. Szwagier pracuje jako kierowca, więc miałem darmowe przejazdy:D
Jak nie chcecie się naciąć na jakąś lipę to śmiało jedźcie do Trzebieszowa
Nie chce mi się pisać co widziałem i słyszałem w innych firmach.
Powiem tylko, że szwagier też chce kupić sobie traktorek i na pewno to będzie Trzebieszów.
Macie tu namiar na stronę [...]
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Całą Polskę zjeździłeś, a pod nosem znalazleś - to się nazywa szczęście :wink:
Skoro te traktorki z Twoich stron są takie dobre, to ich sława w mig rozejdzie się po kraju i świecie.
A żeby oddalić od Ciebie podejrzenia o kryptoreklamę namiary na producenta usunąłem. Dobra jakość i tak wypłynie :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

A może Władimir T-25 stara maszyna ale nawet nie zawodna :wink:
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

yanmar f220 z turem :wink: szykuje się jeszcze koparka podsiębierna, ale to dopiero jak rozwiążę problem transportu tej machiny :roll:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

O to to... podoba mi się niezmiernie...
Cały dzień przy taczce zap.... . :lol:
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Wygoda jest niesamowita. przewozi około 2 taczki na raz (jak się dobrze nabierze, a to jednak jest wyzwanie dla początkującego traktorzysty :wink: ) Wreszcie torf z ziemią mieszam w minutę, a nie w 20 w taczce łopatą :wink:

Ostatnio spalił mi 5l ropy na 4 godziny pracy. Nie wiem jak to w innych jest, ale chyba ujdzie na te 22 konie (max około 26) :wink:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Czy mógłby Pan podzielić się spostrzeżeniami odnośnie użytkowania tego traktorka. Np. jak sprawuje się w pracach ogrodniczych, czy ma Pan jakiś dodatkowy osprzęt?

Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Proszę nie przez "Pan" :wink:
Sprawuje się jak na razie dobrze, chociaż już widzę pewne oznaki męczącego się tura. Trzeba go będzie wzmocnić i to bez dwóch zdań. Co do samej pracy nim, sporo by tu pisać, od techniki pracy, bo bezpieczeństwo ( temat raczej nie poruszany, natomiast zabicie się na takim traktorze jest nad wyraz łatwe :? ) Dodatkowego sprzętu na razie nie dokupiłem, gdyż finanse nie pozwoliły. Na razie kupiłem mu transport, czyli ducato ze skrzynią i czekam na najazdy. Przymierzam się jednak do koparki, kosiarki, pługa i czegoś o odśnieżania, ale raczej na tył. W zeszłym roku widziałem na alegro ciekawą konstrukcję; zagarniała śnieg i wyrzucała wirnikiem napędzanym z wom'u. Pługa na przód nie chcę, bo stracę ładowarkę. A ona też się przyda do pracy ze śniegiem :wink:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”