Narzędzia ogrodnicze. Jakie? Konserwacja.Przechowywanie.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Toniu3546
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 sie 2007, o 16:30

Narzędzia ogrodnicze. Jakie? Konserwacja.Przechowywanie.

Post »

Witam, czy istnieją jakieś uchwyty na narzędzia ogrodnicze takie jak np; motyka, grabie. Zależy mi na tym żeby przytwierdzić te narzędzia do ściany, jeśli możecie to podajcie link do jakiegoś sklepu ogrodniczego który oferuje coś takiego
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

monika k
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 12 wrz 2007, o 19:45
Lokalizacja: Kalisz

Post »

Nie wiem czy jesteś kobietą czy mężczyzną, ale gdybyś pomyślał sam byś zrobił.Potrzebne są duże gwożdzie i młotek, listwa drewniana szer.3 cm, grub.do 2 cm, dł dowolna. Listwę przytwierdzam do ściany. a w listwę wbijam gwożdzie. Narzędzia które mają prosty sztyl ( na końcówce przewiercam, wkładam kółko do kluczy i zawieszam na gwożdziu) Te co mają trójkątną koncówkę tak wbijam gwożdzie by gwożdzie znalazły się w środku.Do pił ręcznych używam haków wkrętowych.Tak samo do przewodów i wielu innych rzeczy.Może już moja podpowiedż nie jest ci potrzebna, ale dopiero natrafiam na nią.
Spacer+uśmiech=zdrowie.
Tego wszystkim wam życzę
Maria
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Jeszcze lepiej zrobić uchwyty z prętów.
Tzn. jak ktoś chce mieć na murze, to wierci otwory i w nie wbija ucięte na wymiar pręty.
Jeśli na ramie drewnianej, to najlepiej grubej, w której również wiercimy otwory i wbijamy pręty.
Dzieci po dzieciach...
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

U nas świetnie sprawdzają się wielkie gwoździe wbite w dechę przymocowaną do ściany :) O wiele lepiej, niż te różne wymysły ze sklepów. A na pewno dłużej :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
sylwka555
50p
50p
Posty: 66
Od: 28 kwie 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wilczyn/ Dolnośląskie

Narzędzia ogrodnicze. Jakie? Przechowywanie.

Post »

Nie mamy nic na naszym forum o narzędziach ogrodowych. Ani o ręcznych,ani o elektrycznych.
Najwyższy więc czas podyskutować o tym jak się sprawdzają, czy warto jest inwestować w nie pieniądze.
Zacznę może od odchwaszczacza- czy ktoś używał, lub posiada takie urządzenie?elektryczne lub ręczne? czekam na wieści od was.
Sama mam zamiar zakupić jakieś urządzenie,ale nie wiem czy zdaja egzamin więc proszę o radę pozdrawiam Sylwia.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Z wyglądu patrząc... to bym nie zaufał. Mam zwykłego fiskarsa, od 5 lat go katuję i nic. Ale raz udało mi się firmowego rozwalić więc nieśmiertelne to one nie są :|
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Dawno temu dostałam w prezencie malutki sekatorek Fiskars. Doskonale sprawdza się do przycinania nawet dość grubych gałązek - ostrze wchodzi jak w masło.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Generalnie miałem do czynienia z wieloma narzędziami. Jeśli chodzi o szpadle, fiskars to absolutne minimum. Miałem już łopaty drewniane (o nich nawet nie ma sensu pisać). Miałem też jakąś całą metalową podróbę. Po kilku dniach ją powyginałem. Od tej pory bez fiskarsa nie zaczynam roboty... :wink:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Cóż- lat temu kilka wykopywałem jukę. Po połamaniu dwóch całkiem porządnych szpadli wlazłem w samochód, podjechałem do sklepu i drogą kupna wszedłem w posiadanie Fiskarsa... mam do dzisiaj.
Ale! Kupiłem wersję z najwyższej półki- trzonek nie okrągły na przekroju, ale jakby trójkąt z zaokrąglonymi rogami. Tych okrągłych pogiąłem kilka. Do zwykłych prac ogrodowych starczą w zupełności, ale jak przyjdzie wykopać ze setkę pungensa 10 letniego... :wink:
Natomiast sekatory- cóż, naprawdę są lepsze firmy. Choć znów- dla profesjonalistów. Dla działkowicza spokojnie starczy.
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Aisyrk ja też lubię ich sekatory:D
Mirku wiem o jaki model Ci chodzi :D -każdy ,,ma swój szpadel''.
Z tego aluminiowego trzeba będzie pewnie zrezygnować.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Ja tego co mam 5 lat, to jest właśnie okrągły. Na razie radzi sobie bez zarzutów. W tym roku kupiłem właśnie takiego nieokrągłego... coś jakby litera D w przekroju. Jest wyraźnie dłuższy, więc pracuje się lepiej przy wykopywaniu roślin. Niestety łopata nie była naostrzona, przez co nie mogłem jej wbić w ziemię. No ale po skorzystaniu ze szlifierki, szpadel lata jak należy :)
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

I wystarczy naostrzyć ze dwa razy w sezonie, nie co tydzien :D Blaszyszko dobre i mimo wielkich starań, a naprawdę kopanie ziela z dużą bryłą nie jest fajne, nie udało mi się zgiąc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”