Miernik pH

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Miernik pH

Post »

Płyn Heliga ma tyle wspólnego z miernikiem pH co węgiel kamienny z kamieniem węgielnym.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik pH

Post »

Jako wskaźnik, jest dobry.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Miernik pH

Post »

Rozmawiałem z pewnym dziadkiem na działce (działkę uprawia od 35lat) i powiedział że najlepszym miernikiem jest oko ludzkie :D obserwacja rośliny pozwala zrozumieć czy jest jej dobrze czy czegoś jej brakuje :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
karuzelczyk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 lis 2023, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik pH

Post »

Każdy miernik będzie dobry. To tylko elektronika. Ważniejsza jest sonda i jej kalibracja. Do tego trzeba użyć dobrej jakości buforów kalibracyjnych i elektrolitów do przechowywania sondy. Bufory pH do kalibracji miernika pH to specjalnie przygotowane roztwory o znanych i stabilnych wartościach pH. Są one używane do dostosowywania mierników pH, zapewniając im punkty odniesienia do dokładnych pomiarów. Najczęściej stosowane bufory pH do kalibracji obejmują roztwory o pH 4, 7 i 9, choć dostępne są również inne wartości w zależności od konkretnego zastosowania.Reklama usunięta/Karo

Aby przeprowadzić kalibrację, miernik pH jest zanurzany kolejno w roztworach o różnych wartościach pH. Miernik jest następnie dostosowywany tak, aby wskazywał dokładne wartości pH tych buforów. Kalibracja powinna być regularnie wykonywana, aby zapewnić precyzję i dokładność pomiarów miernika pH.
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik pH

Post »

to kolega @karuzelczyk chciał sobie zrobić reklamkę i nie pykło.
No dobra, a czy Wy macie jakieś mierniki elektroniczne i jesteście zadowoleni? Czy coś z alledrogo za około 100 będize ok?
Irek_2
200p
200p
Posty: 238
Od: 14 mar 2016, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Miernik pH

Post »

Kupiłem taki żółty długopis. Trzy lata już używam, ale tylko do pomiaru pH wody do podlewania borówki. pH podłoża tym nie mierzyłem. Teoretycznie to można byłoby oszacować pH podłoża poprzez zrobienie rzadkiego błotka w jakimś płynie ze znanym pH - woda zdemineralizowana?
Jeśli chodzi o pomiar pH wody to jest łatwy i prosty w obsłudze i nawet wartości się zmieniają, jak dodaję zakwaszacza :D
Pozdrawiam Irek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”