Niechciane owady w domu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Niechciane owady w domu

Post »

Witam , czy ktoś z państwa ma sprawdzony sposób na wszelkiej maści robactwo opanowujące wiosną i latem domy na wsi ? Muchy , komary i inne latające mam z głowy (siatki w oknach) . Ale różne inne pełzające , skaczące , dostojnie kroczące ,spieszące się i powolne konsekwentnie i z uporem starają się rozgościć bez zaproszenia.Wczoraj wieczorem władował nam się na trzeciego do łóżka szary owad wielkości ok 10 cm z pięknymi wielkimi czółkami . Od paru dni mam inwazję skorków. Dzięki google staram się po kolei identyfikować gości , bo przecież żaden się nie przedstawi , dzień dobry nie powie ,nie spyta czy może zostać na noc.No niby to ja wlazłem na ich teren , może to ja jestem u nich gościem , ale co tam . Chcę być najeżdżcą , spalić im domy , córki wywieźć do haremów , synów zaprząc do pracy , wprowadzić swoje prawa , zwyczaje i rekligię , przynajmniej w domu. Uda mi się , czy muszę przywyknąć? Jeśli macie jakieś sposoby ,będę wdzięczny za informację . Wolę sposoby naturalne .Jakaś roślina ,która odstrasza , a może inna przyciągnie całe bractwo i posadzę ją gdzieś daleko. Może zapach ,który je brzydzi a mnie nie powali. Pomóżcie proszę
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: owady w domu

Post »

Witam, super tekst - rozbawia w taki szary i deszczowy dzień :D . Ja polecam: polubić :lol:
Udało mi się polubić pająki, tylko jakoś do komarów nijak nie mogę się przekonać :wink:
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: owady w domu

Post »

To 10 cm :D z pięknymi czułkami to w dodatku pod ochroną zapewne :lol:
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: owady w domu

Post »

Tak na 100% nie gwarantuję,że to pomoże, ale może :
Kocimiętka, odstrasza komary, to może i na inne pomoże.
Lawenda, ponoć dobra na mole, no i ...patrz wyżei.
Waleria
cx

Re: owady w domu

Post »

Witam.

Najpewniejszy i w pełni ekologiczny sposób pozbycia się tego co wokół a w przyrodzie naturalne...powrócić do sterylnego domu w wybetonowanym mieście.
Zamienić brzęczenie much,bzykanie komarów czy nie daj Boże rechot żab na przepiękne odgłosy miasta.
I po kłopocie.
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Re: owady w domu

Post »

Ja wieczorem zostawiam otwarte okna tylko w tych pomieszczeniach w których nie pali się światło, pozostałe. Nie mam problemów z robactwem, czasem coś wleci, ale sporadycznie. Na wiosnę pojawiają się mrówki, z którymi walczę sprayem na mrówki.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: owady w domu

Post »

Sam zauważyłeś że one są u siebie ;:138 , jeśli masz już siatki w oknach to czas pomyśleć o drzwiach siatkowych z dodatkowa włoskową uszczelką wokół nich , nic się nie prześlizgnie - pod warunkiem że je zamkniesz :;230
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: owady w domu

Post »

Dzięki za rady , cosik sie poprawia. Może to sprawa pogody. Leje prawie cały czas , nic nie lata.Gniazdo skorków znalazłem , nie byłem humanitarny.Pomysł markonixa podoba mi się . Poszukam , pomyślę :D . Pomysł Krzysztofa może zbyt radykalny .Tym bardziej ,że w ubiegłym roku wybrałem drogę w przeciwną stronę .Ale niekonwencjonalne widzenie ekologii daje do myślenia.maakita ,dzięki działa. Przy siatkach nic się nie kłębi :wink: Waleria , lawenda już pracuje , niestety sztuczna :( , nie wiem czy działa , ale przynajmniej fajnie pachnie.Kocimiętka nie wchodzi w grę , kotka przywabia już wystarczającą ilość kotów. MirekL , to był najprawdopodobniej koziróg dębosz, ale jeszcze sprawdze z dowodu :wink: , olibabko , bardzo się cieszę ,że udało mi się rozbawić cię ,tym bardziej ,że wygrałem przy tym z pogodą :D. Dzięki za rady , szukam dalej, ale do tych nieuciążliwych współlokatorów powoli sie przyzwyczajam. Z niektórymi mam nadzieję przejdę niedługo na "ty" ,zwłaszcza ,że znalazłem jednego w pozostawionym w kieliszku winie. Czyżby to był zakamuflowany bruderschaft , czy złodziejski wypad ogrodowego alkoholika? Zachodzę w głowę :wink: .
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: owady w domu

Post »

Skoro znalazłeś przed konsumpcją problem niewielki...
Bozia kazała się dzielic :wink:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Niechciane owady w domu

Post »

Poczytaj też tu, to pokrewny i aktualny temat:
- Czy ktoś zna sposób na muchy ?

(Siatki w oknach i luźne frędzelki w ciągle otwartych drzwiach to podstawa. Przyzwyczajenie to druga rzecz. Rozeznanie w pięknym i bogatym świecie owadów, makrozdjęcia i oznaczanie na podstawie mądrych książek to ostatni etap. A potem to już jesteś prawdziwym wielbicielem wszystkiego co żywe i owady przestają ci przeszkadzać :) )
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Niechciane owady w domu

Post »

O muchach czytałem ,dzięki. I tak jestem wielkim wielbicielem wszystkiego co żywe.Ale staram sie ustalić własne terytoria. Nie lubię jak coś po mnie łazi i łaskocze. No może z wyjątkiem jednej drobnej blondynki. Terytorium zajmuję nierozległe , raptem 178 cm . Na szerokosci trochę nadrabiam , ale to i tak mało w porównaniu z bezmiarem wszechświata. Powiedzmy jeszcze jakieś pół metra obok mnie bez brzęczenia zapewni mi pełen luksus.Nie staram się wybić wszystkiego w zasięgu wzroku. Po prostu , lubię żyć wygodnie.Rozwalić się wieczorem z książką i piwkiem i jak mnie wtedy coś w d*psko utnie , nie ma prawa przeżyć.Za progiem doceniam różnorodność wszelkich form życia , nawet zaprosiłem ul od pszczelarza.A much pozbyłem się na wstępie. Nie cierpię ,gdy taka ląduje mi na świeżo zrobionej kanapce.Nie mam pewności na czym przed chwilą siedziała i czy po tym posiedzeniu umyła łapki :wink: Pozdrawiam , Piotr.
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Niechciane owady w domu

Post »

Piotrek dzięki za teksty ;) super opisujesz swój owadowy problem ;) rozbawiłeś mnie i kolejny raz wygrałeś z ponurą pogodą ;) oo i dzieci się ze mnie śmieją że do monitora się śmieje, ładnie.. hehe
a wracając do tematu
wielkiego doświadczenia nie mam.. kiedyś na komary i inne latające (i prawdopodobnie i nielatające bo mrówek i innych też nie było) pomagał rajd w kontakcie (płyn), ale teraz przy dzieciach nie wskazany.
Przeprowadzka do bloku zmusiła nas by wezwać panów od karaluchów, posmarowali gdzieniegdzie żelem MAXFORCE i od 3 lat mam spokój (w międzyczasie okazało się ze u sąsiadki były a u mnie nie także widać skuteczne). Możliwe że może zadziałać i na inne owady

pozdrawiam
:)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Niechciane owady w domu

Post »

agaM pisze:(...)Przeprowadzka do bloku zmusiła nas by wezwać panów od karaluchów, posmarowali gdzieniegdzie żelem MAXFORCE i od 3 lat mam spokój (w międzyczasie okazało się ze u sąsiadki były a u mnie nie także widać skuteczne). (...)
Jasne, że u was nie było, przecie wszystkie zwierzątka kłusem poleciały od was do niej :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”