Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 42  
Autor Wiadomość
Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2006, o 13:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Widzę, że w tunelu uprawiasz prawie wszystkie warzywa i nawet winorośl. Czy nie oddziaływują one na siebie żle, jak rozwiązujesz sprawę oprysków?

elmarek
 Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2006, o 14:24 
---

1 szt.
winorośl prowadze intęsywnie tnąć na 12-15 gron owocowych .Opryskow unikam jak mogę. Natomiast bardzo lubię mieć taki misz masz warzywny,dla własnej wygody jak jesteśmy na działe to gotujemy co na niej urosnie.

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2006, o 14:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
A jakie warzywa uprawiasz w tunelu oprócz pomidorów, kapusty, marchewki?

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 6 mar 2006, o 17:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Erazm napisał(a):
...Czy jeżeli przytnę i ponownie zgrzeję folię, która była używana tylko jeden sezon to miejsce zgrzewania będzie trzymać? Czy mam miejsce zgrzewania przemyć i czym?
Mam oczywiscie zgrzewarkę do folii.

Pozwolę zadać sobie ponownie to pytanie. Przybyło sporo forumowiczów i może ktoś będzie w stanie udzielić mi odpowiedzi.

elmarek
 Tytuł:
PostNapisane: 6 mar 2006, o 18:13 
---

1 szt.
Ja foli nie zgrzewam tylko zszywam też dodrze trzyma,tak robiłem jak jeszcze zawodowo trudniłem sie ogrodnictwem. :)

W tunelu sieję marchew,pietruszkę,boćwinke, sadzę dymkę, selery, pory,sałatę,kapustę,pomidory ogórki,bakłażany,mam szczypior.Oczywiście wszystko w ilościach potrzebnych do czasu pojawienia sie na gruncie tych warzyw. :D

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 6 mar 2006, o 18:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
A czym zszywasz?

elmarek
 Tytuł:
PostNapisane: 6 mar 2006, o 18:29 
---

1 szt.
Gruba igła, najlepiej tapicerska lekko wygięta i grubsza dratwa, tak co 5 cm i nie ściągać, można dodatkowo przeszyć w drugą strone jak się Ktoś obawia,że raz to za mało. :) Sposób jest sprawdzony. :)

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2006, o 08:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Widziałem zszywanie folii za pomocą dratwy opisane przez Ciebie, ale było to tylko mocowanie do konstrukcji tunelu. Ile sezonów taka dratwa wytrzymuje?
Ja na końcach folii muszę zrobić „zagięcia”, w które wprowadzam linkę. Zagięcia te zgrzewam na całej długości. Za pomocą dwóch linek naprężam folię na długości i wiążę linki do boków tunelu przy drzwiach. Folia musi mi zajść za brzegi konstrukcji tunelu na jego szerokości około 20 cm. Na to zakładam po dwie pary drzwi z każdej strony, które są wtedy uszczelnione (drzwi są mniejsze od obrysu bocznego tunelu i potrzebują uszczelnienia folią główną). Są tam duże naprężenia. Czy dratwa wytrzyma? Czy nie nastąpi rozerwanie folii?

elmarek
 Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2006, o 09:06 
---

1 szt.
Erazmie w Twoim sposobie zakładania foli musi byc zgrzewana,bo jeszcze wprowadzasz linkę i ją naciągasz.Masz dzwi wielkości całych szczytów.
Moja konstrukcja Tunelu jest trochę inna i pozwala mi inaczej naciągać folię.Nie wiem czy akurat lepiej ale inaczej. :?
Tunel kryję z całego jednego płata foli i wyginam na szczyty,obszywam przy futrynie drzwi,dołem przykopuje jak na długości. :)

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2006, o 12:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Tak w moim przypadku tylko zgrzewanie folii i z tąd moje pytanie na początku tego tematu: "...Czy jeżeli przytnę na długości i ponownie zgrzeję folię, która była używana tylko jeden sezon to miejsce zgrzewania będzie trzymać? Czy mam miejsce zgrzewania przemyć i czym?" Ponieważ chcę skrócić tunel o 1,50m muszę też skrócić folię.

elmarek
 Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2006, o 17:50 
---

1 szt.
Moim zdaniem należy zgrzać większą szerokością np. całą szerokością żelazka,umył bym tylko wodą. :)

Erazm
 Tytuł: tunel foliowy
PostNapisane: 7 mar 2006, o 18:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Mam zgrzewarkę elektryczną i zrobię trzy zgrzewy. Myślę, że będą trzymać...

robert45
 Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2006, o 18:03 
200p
200p
Jeśli chodzi o zgrzewanie używanej folii to raczej nie wykonuje się zgrzewania używanej folii,ale:
W ub.roku sąsiad przeciął mi folie 5-sezonową(różową) kosiarką w kilku miejscach.
Folia leżała na ziemi zwinęta i nie zauważył.
Ponieważ była używana przez 2 sezony (2-m-ce wrzesień i październik 2004 + od marca do sierpnia 2005r.)postanowiłem jakoś poratować ją.
Miejsca przecięć (wzdłużnych po ok.70 cm) umyłem wodą z płynem ,następnie przetarłem benzyną ekstrakcyjną.
Założyłem pasy z folii nieużywanej i skleiłem żelazkiem.Kleiło się dość trudno, musiałem mocno grzać.Pasy nowej folii przykleiły się do używanej.
Dodatkowo okleiłem taśmą samoprzylepną .

Tunel przykryty był reanimowaną folią we wrześniu i październiku 2005,
W tym roku tj wczoraj 8.03.założyłem tę folię na tunel, i nie zauważyłem aby klejenie puściło , jedynie taśma samoprzylepna odpadła.

Folia to produkt :Boryszew Erg z Bierunia

A przypomniałem sobie jeszcze o szyciu folii.
Ładnych parę lat temu nabyłem tunel o wymiarach 6 x 15 m.
Do okrycia go użyłem starej folii z dużego tunelu.Z jednej strony był oryginalny sznur zaprasowany(zgrzany) a z drugiej strony ponieważ folia nie chciała się zgrzać, przeszłem tzw.zakładkę (chodzi o miejsce gdzie daje się sznur).Do szycia użyłem sznur polipropylenowy(taki rolniczy do pras) Wykonałem dwa szycia ,w miejscu gdzie przeszywałem zwinąłem kilkakrotnie folię (celem wzmocnienia)i z drugiej strony podłożyłem również dodatkowo zwiniętą folię.Taki zestaw wytrzymał kilkumiesięczny sezon.

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2006, o 08:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Będę zmieniał folię przy drzwiach tunelu, a ponieważ folia ta była używana przy drzwiach od 1 do 3 sezonów to sprawdzę zgrzewanie na niej. Nie omieszkam poinformować o wynikach.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 576 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 42  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości