Podkaszarka spalinowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Miszka007
100p
100p
Posty: 198
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Podkaszarka spalinowa

Post »

Hej.
Jak zapewne wiecie, podkaszarki elektryczne mają różny Watt.
Czy wiecie jak przeliczyć 1KM podkaszarki spalinowej na ilość W podkaszarki elektrycznej?
Jestem tego bardzo ciekaw.
Czy ma może ktoś podkaszarkę spalinową?
Pozdrawiam
Michał
Amroz
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 paź 2007, o 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja też jestem ciekaw jak sprawdzają się podkaszarki spalinowe?
Awatar użytkownika
MążAni
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 11 sty 2009, o 20:58
Lokalizacja: przychodził, kto go znał...

Post »

Jeśli chodzi o przeliczenie z koni mechanicznych (KM) na waty, a w zasadzie kilowaty (kW) to wzór jest następujący:
1 KM = 0,736 kW

Mamy kosę (to chyba to samo?) spalinową McCulloch (chyba nie przekręciłem), o mocy 1.8KM (czyli 1.32kW) albo coś koło tego. Sprawuje się dobrze, mamy ją 3 lata chyba, używamy pewnie 2-3 razy w sezonie, ale b. intensywnie (mamy trochę chechłów do koszenia). Korzystam praktycznie wyłącznie z tarczy tnącej, bo tnę takie różne nawłocie, chwasty, maliniska. Małe drzewka też koszę, aż miło ;). Kiedyś przygasała na wolnych obrotach, zawiozłem ją do przeglądu i wyregulowali za całe 30zł.
Pewnie wiele nie pomogłem, ale zawsze coś.

P.S. Watt to nazwisko brytyjskiego wynalazcy, na cześć którego nazwano jednostkę mocy w układzie SI - wat. :)
Mąż Ani
Ogród Ani cz. 1, cz. 2
Miszka007
100p
100p
Posty: 198
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post »

Dzięki za odpowiedź.
Kosa spalinowa to jednak coś innego. W podkaszarkach spalinowych nie widziałem jeszcze noży - jedynie żyłka i w dodatku te, które oglądałem o Obi i Praktikerze nie przekraczały 1 KM

P.S. Nauczycielka zawsze nas męczyła, żeby pisać Watt i tak mi zostało...
Pozdrawiam
Michał
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Witam.
Ja mam podkaszarkę spalinową.
Żyłka + talerz z wysokiej jakości stali.
Firma MCCULLOCH moc prawie 2KM.
Kosztowała sporo ale nie narzekam-sprzęt pierwsza klasa-trzeci sezon się zbliża a ana nie sprawia problemów.Filtry powietrza tylko muszę wymieniać-2 -3 razy w sezonie(ale ja dużo koszę).
Także polecam.Bardzo dobry sprzęt.


Pozdrawiam.:) :D
Miszka007
100p
100p
Posty: 198
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post »

A można wiedzieć, ile kosztowała?
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Syn - wzrost prawie 2m - kupił podkaszarkę spalinową, jakąś z tanich i narzeka,że musi kosić w niewygodnej pozycji, nie widzę też,żeby można było zainstalować jakieś szelki.
Kosi dobrze.
Waleria
Miszka007
100p
100p
Posty: 198
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post »

Waleria czy możesz podać jakieś dane techniczne tej podkaszarki?
Rzeczywiście ze wzrostem 2 m i podkaszarką to naprawdę nie łatwa sprawa :)
Pozdrawiam
Michał
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Miszka007 pisze:A można wiedzieć, ile kosztowała?



Witam.
Kupiłem w Huskvarnie(mojego modelu już nie ma są tej samej firmy ale zmodyfikowane) kosztowała prawie 1400zł. Model średni-był jeszcze większy ale jak dla mnie ten mi w zupełności wystarczy.


pozdrawiam. :D :D
Skrzynek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 lip 2010, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Skromny ogrodek dzialkowy i problem z podkaszarka/kosa...

Post »

Witajcie ;) Przegladalem to forum niestety nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania :(. Od tygodnia jestem wlascicielem malego ogrodka dzialkowego, poszukuje najtanszej wykaszarki/kosy spalinowej (koniecznie z mozliwoscia zamiany zylki na ostrze). Aukcji w internecie jest wiele , ofert w sklepie tez - co wybrac ? Chcem wydac na sprzet jak najmniej pieniazkow - w nastepnym sezonie najprawdopodobniej zainwestuje w kosiarke spalinowa ;) - ale nie chcem tez kupic bubla ktory popsuje mi sie za miesiac ... Bardzo prosze o pomoc :(

Swoja droga jaka jest roznica miedzy kosa a podkaszarka ?
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Skromny ogrodek dzialkowy i problem z wykaszarka/kosa...

Post »

Witaj SKRZYNKU- Kosa (spalinowa), a podkaszarka, to w zasadzie, to samo, no może na do końca ,bo za podkaszarkę uważa się "kosę", tylko z z żyłką. Natomiast normalna kosa spalinowa ma 'bęben" z żyłką i wymienną z bębnem( z żyłką) , tarczę metalową- ostrze do ścinania grubszych ( nawet zdrewniałych) roślin.

Podkaszarki , są w zasadzie na cienką żyłkę, mają małą moc i służą w zasadzie do wykończenia po koszeniu kosiarką, przy płotkach, krawężnikach, czy wokół drzew i krzewów. Z zasady nie są drogie.

Natomiast kosy spalinowe z wymiennym ostrzem metalowym i bębnem z dość grubą żyłką, są dużo droższe. Średniej jakości i mocy taka kosa kosztuje powyżej tysiąca złotych.

Wydaje mi się że w Twoim przypadku powinieneś się rozejrzeć za normalną kosiarką spalinową, bez napędu o niezbyt dużej mocy, podejrzewam że taką kosiarkę możesz kupić za nie mniej niż pięćset złotych, ale z pewnością mniej niż tysiąc złotych.

Za te pieniądze kupisz o wiele gorszej jakości kosę spalinową, a wygoda w koszeniu kosiarką w porównaniu do koszenia kosą, nie mówiąc już o wyglądzie trawnika po takim koszeniu jest nie do porównania, na korzyść kosiarki.
Skrzynek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 lip 2010, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skromny ogrodek dzialkowy i problem z wykaszarka/kosa...

Post »

Dziekuje za odpowiedz i wyjasnienie roznic ;) Problem w tym ze ogrodek dzialkowy ma wiele nierownosci i co najgorsze jest pochyly ( kat w granicach~ 30 stopni) dlatego pomyslalem o kosie ktora by mi pomogla skosic trawe ktora rosnie w zastraszajacym tempie ;) Wracajac do kos spalinowych , czy taki sprzet za okolo 400 zlotych da rade z drobnymi chwastami , trawa i malymi drzewkami (srednica okolo centymetra) ? A moze cos na akumulator w dobrej cenie ?

Swoja droga czy kosiarka spalinowa spelni swoje zadanie przy taki nachyleniu ?
Awatar użytkownika
Wojtek- LM
50p
50p
Posty: 53
Od: 30 cze 2010, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skromny ogrodek dzialkowy i problem z podkaszarka/kosa...

Post »

Przy niedużym nachyleniu kosiarka da radę,ale na przyszłość jeżeli to możliwe na skarpach posadź coś czego nienależy kosić (byliny,krzewy okrywowe),trawa na skarpach nie najlepiej rośnie.
Co do wyboru kosy czy kosiarki? Poszukaj.



Na pewno znajdziesz coś dobrej jakości i w dobrej cenie.

To nie jest wątek reklamowy, proszę zapoznać się z naszym regulaminem. Odnośnik i stopkę moderowano. Nalewka
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”