Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
ann33
200p
200p
Posty: 259
Od: 30 mar 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica państwa

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Podciągam temat, czy są jakieś rośliny odstraszacze na te wstrętne pajęczaki?
Cebule
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 kwie 2013, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Szczerze mówiąc to wątpie aby dało sie je przechytrzyć,kleszcze mają mnóstwo wrodzonej cierpliwości,potrafią spędzić np 18 lat w bezruchu podczas oczekiwania na ofiarę,więc tutaj nic nam nie pomoże oprócz specjalnych preparatów ochronnych.
regulamin forum
Awatar użytkownika
lucas070707
100p
100p
Posty: 187
Od: 10 wrz 2012, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

warm pisze:Nikt nie ma żadnych sposobów na ograniczenia pogłowia kleszczy na terenach zielonych?
Podobno przydomowa hodowla perliczek wpływa na zmniejszenie się populacji kleszczy w okolicy :wink:
Jeśli chodzi o ochronę osobistą, to jedynym skutecznym środkiem spośród wypróbowanych przeze mnie, okazał się roztwór permetryny. Moczyłem nim spodnie, a następnie suszyłem. Podobno permetryna utrzymuje się na materiale przez kilka kolejnych prań - tego nie testowałem.
Przeprowadziłem eksperyment na kilku sztukach złapanych na moich kotach i po max. kilkunastu sekundach na spodniach kleszcz odpadał, potem już nie wstawał, więc środek skutecznie je zabija.
Tylko UWAGA! Permetryna jest niebezpieczna dla kotów. I jeszcze jedno: bardzo ciężko ją gdziekolwiek dostać. Chyba najtańsza dostępna postać jaką udało mi się znaleźć to środek ASPERMET 200EC.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Polecam hodowlę perlic, one jedzą kleszcze :)

U mnie na działce kleszczy mnóstwo! Nie dość, że działkę mam na terenach wilgotnych, to jeszcze po deszczu można je na kilogramy wynosić :roll: Ja już miałam na swoim ciele z 5 czy 6, a mąż tylko 1 - tylko, że ja więcej w ziemi grzebię, w trawie i zaroślach siedzę, a mąż nie.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Ja miałem w ciele jednego i na szczęście go szybko zauważyłem i od razu wyrwałem.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Ja chodzę co drugi dzień z białym ręcznikiem przez ogródek, w miejscach gdzie bawią się dzieci i zbieram kleszcze, a potem ich kleszczami cyk cak :twisted:
Pozdrawiam
Ewa
ann33
200p
200p
Posty: 259
Od: 30 mar 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica państwa

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Piszcie co wiecie jeszcze. Jestem pokąsana przez nimfy, młoda postać dorosłego kleszcza. Natomiast pies i kot mają kleszcze.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Tylko czy do wywaru musi koniecznie być czeremcha pospolita czy może być amerykańska. [moim skromnym zdaniem to ta druga 'ładniej' pachnie :lol:]
Niepodlewam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 kwie 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Potwierdzam, po obroży z permetryną mój kot o mały włos wyciągnąłby łapki.
To było już dobrych parę lat temu. Po założeniu obroży kot schował się w kącie. Byłam przekonana, że obraził się za założenie obróżki. I po pół godzinie zemdlał. Udało się go ocucić. Dożył sędziwego wieku.

To forum :wink: zainspirowało mnie, żeby przekopać (bałaganiarski, niestety) rejestr preparatów biobójczych (czyli przebadanych) Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. I znalazłam preparat do psikania ogrodu marki Black Jack plus mnóstwo środków odstraszających. Ale niszczy też inne owady.

To link:
http://bip.urpl.gov.pl/article/rejestr- ... iobojczych

Ja osobiście się waham przed stosowaniem, bo nie chcę w ogrodzie ekologicznej pustyni. Poza tym profilaktyka (głównie zero litości dla myszy, nornic i szczurów) u mnie się sprawdza.
Pozdrawiam :D
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Mam już duuuużo lat, nigdy nie miałam kleszcza, aż do tej niedzieli. Odkryłam go w poniedziałek rano, przypiął się w pachwinie. Jestem lekko przerażona. Kilka lat temu moja suka zachorowała na babecjozę, ledwo ją odratowano. Jutro robię wywary z czeremchy i spryskuję cały ogród. Mam nadzieję, że to skuteczny sposób. I jadę szukać aspermetu...
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Wg badań przeprowadzonych w moim rejonie już 30% kleszczy
jest nosicielami boreliozy lub WZOM, a niektóre i jednego i drugiego.

Statystycznie więc łapiąc 3 kleszcze w sezonie - problem niemal pewien.
Choć z drugiej strony statystycznie to każdy kierowca ma we krwi 0,1 promila C2H5OH.
ann33
200p
200p
Posty: 259
Od: 30 mar 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica państwa

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Szczęściarze! Nigdzie nie mogę znaleźć czeremchy:( Będę zmuszona wysuszyć kłącze tataraku...

Na kota najlepszy fipronil. Tak wyczytałam w internecie. Wyczytałam też, że permetryna skutecznie odstrasza kleszcze. Trzeba wyprać rzeczy z tym środkiem. Podobno działa do kilku prań. Jeśli uda mi się kupić to wypróbuję.

I co? Macie coś nowego na te bestie?!

-- 22 maja 2014, o 09:40 --
Drako pisze:Tylko czy do wywaru musi koniecznie być czeremcha pospolita czy może być amerykańska. [moim skromnym zdaniem to ta druga 'ładniej' pachnie

Pewnie chodzi o czeremchę zwyczajną.
ann33
200p
200p
Posty: 259
Od: 30 mar 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica państwa

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Dzisiaj zrobiłam pierwsze psikanie ze świeżego odwaru kłącza tataraku. Posuszę trochę na zapas. Zobaczymy efekty...
Nadal nie mogę znaleźć tej czeremchy...

Wczoraj znalazłam w internecie środek na kleszcze, strasznie drogi ale ponoć skuteczny. Nazywa się Hard Killer i drugi Black Jack Home&Garden. Myślę, że ten pierwszy może być skuteczny. Może ktoś z Was stosował? Chętnie poznam opinię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”