Ślimaki jak się ich pozbyć?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

tomek911 pisze:Ja ze ślimakami walczę już drugi rok. Stosowałem różne podejścia: od zbierania ręcznego kończąc na pojeniu ich piwem:) w tym roku postanowiłem całą działkę dodatkowo ogrodzić siatką, którą stosuje się m.in na rusztowaniach tzw. siatka cieniująca. Jest to siatka o bardzo małych oczkach i liczę na to, że uda mi się zahamować migrację ślimaków z sąsiednich terenów na moją działkę.
hehe, moje ślimaki zasuwają po płocie z bambusa ino świst. Skubane nie mają lęku wysokości.... :)
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Dziś o mało przez ślimaka nie straciłam życia ;:222 Często , kiedy trafia się taki baaardzo duży, robię wielki zamach i wyrzucam go na łąkę za drogą - tam różne ptaszyska już się z nim rozprawią. Jakoś tak nieszczęśliwie się obróciłam się na mokrym żwirze, że...wyrżnęłam na grządkę, uderzając się żerami o donicę z petuniami. Więc ślimaki to bardzo niebezpieczne stworzenia!!! ;:134
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
tomek911
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 wrz 2013, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Okazuje się, że pomysł z siatką cieniującą się nie sprawdził. Tak jak pisała gosiakmala ślimaki zasuwają po siatce w najlepsze. Jedyna korzyść z tej siatki to bariera dla chwastów które próbują przejść za działki.
Po nieudanych próbach z siatką spróbowałem trutki na ślimaki Snacol. Na dzień dzisiejszy problem ze ślimakami odszedł w niepamięć. Po zastosowaniu preparatu już na drugi dzień wzdłuż ogrodzenia miałem kilkaset "padniętych" ślimaków bez skorupkowych. Zobaczymy jak dalej będzie wyglądała walka z nimi. Póki co jest 1:0 dla mnie:)
kulesa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 lip 2014, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Z domowych sposobów polecam popiół, stosuję od dawien dawna i ślimaków nie ma w ogóle, może raz na rok jakiś się zaplącze. Nigdy nie stosowałam, żednych odślimaczy czy czegoś w tym stylu.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

W pewnej książce znalazłam taki przepis na środek na ślimaki:
1,5 szklanki wody amoniakalnej
1 łyżka płynu do mycia podłóg
1,5 szklanki wody
wymieszać w ręcznym spryskiwaczu i spryskać miejsca uczęszczane przez ślimaki.
Nie wiem tylko, gdzie można kupić wodę amoniakalną.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Woda amoniakalna to ne problema !
W każdym większym chemicznym.

... ale ten płyn do podług ??? Który ???
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Kada192
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 lip 2014, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Sposobem który sprawdził się u mnie najlepiej jest zwykla sól, taka spożywcza, tępi te szkodniki jak mało co i nawet nie trzeba nic zbierać bo sól działa na te paskudy tak żrąco, że je dosłownie rozpuszcza :twisted: więc żółtą plamę która zostanie wystarczy potraktować wodą i nasypac świeżej soli ;:333
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

krzysztofkhn, ja myślę, że jakikolwiek płyn do mycia podłóg. W innych przepisach na np. szkodniki autor podaje "płyn do mycia naczyń", też sądzę, że bez znaczenia jakiej firmy - raczej chodzi o przyczepienie do roślin mikstury.
Kada192, ja nie sypałabym soli w ogrodzie. Nawet na ślimaki!
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Kada192
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 lip 2014, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się ślimaków?

Post »

Sól sypie na murki pod ogrodzeniem żeby sie nie pchały gdzie ich nie chcą ;P szkody w roślinach póki co nie ma a patent stosowany od około 6 lat więc nie wiem co mogło by się nagle stać, nie sypie tam niewiadomo ile tego ani w okolicy roślin których poza trawa i kilkoma drzewami mam malutko :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”